Katiplik Sınavı Püf Noktaları – Katiplik Sınavı Soruları

Arkadaşlar birçok kişinin bilmediği sorular mevcut katiplik sınavında.. Hangi klavye, aynı sınava başvuru filan gibi..
Bunları kısaca açıklamak istedim.. İnşAllah işinize yarar..

Q klavye ile sınava girebilir miyim ? 
Evet arkadaşlar 2017 ye kadar istediğiniz klavye ile sınava girebilirsiniz.. Tabi sınavın yapılacağı komisyon özellikle bir klavye çeşidi istemezse..

Katipliğe başvuru yaptım. Gardiyanlık sınavına da girebilir miyim ?
Arkadaşlar sınavlar aynı gün yani aynı tarihte yapılmıyorsa iki sınavada girebilirsiniz.. Ancak komisyonun açıklamalarını da gözönünde bulundurunuz..

Bilgisayar bölümünden mezun oldum Bilgisayar Sertifikası almam gerekiyor mu ?
Meslek liselerinin veya yüksekokulların herhangi bir bilgisayar bölümünden mezun olduysanız. Herhangi bir klavye, daktilografi sertifikası almanıza gerek yok..

Metinler kağıtla mı verilir yoksa ekrandan mı ?
Arkadaşar bu soru tamamen komisyona bağlı ancak son zamanlarda genellikle ekranda oluyor metinler ve ekranın üst kısmında metin yazıyor siz alt kısmına yazıyorsunuz..

Katiplik sınavları imlalı (noktalamalımı) olucak ?
İcra ve yargıtay alımlarında genelde imlalı oluyor metinler.. Ancak genel adliye alımlarında yani her şehirde yapılan zabıt katipliği alımlarında imlasız oluyor sınavlar.. Son zamanlarda bir değişiklik olmazsa..

 

Ankara’dayım İstanbul’daki sınava başvuru yapabilir miyim?
Arkadaşlar hangi şehirde olduğunuz farketmez.. İstediğiniz şehirdeki katiplik sınavına başvuru yapabilirsiniz.. Kargo yoluyla istenilen belgeleri tam bir şekilde yollayın.. Sınav günü sıralamaya girmişseniz sınavın yapılacağı adreste olun yeterlidir..

Şapkalı harfler kullanılıyor mu ?
Arkadaşlar şapkalı harfler katiplik sınavlarından kaldırıldı metinde şapkalı a, e, u vb. harfler görürseniz şapkasız olarak yazınız.. Doğru olarak kabul edilecektir.. Sınav giriş açıklamalarında aksi bir durum açıklanmadıysa..

 

Aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar.. Sormak istediğiniz soruları yorum şeklinde sorabilirsiniz.. En yakın zamanda cevaplamaya çalışırım.. Mail adreslerinizi doğru girerseniz sorunuza cevap verildikten sonra mail adresinize sorunuzun cevaplandığına dair mail göndereceğim..

Incoming search terms:

 • icra katipli?i s?nav metinleri
 • ankara adliyesi katip alımları imlalımı imlasızmı
 • İMLALI
 • KATİPLİK SINAVI COM
 • katiplik metinlerii sınavda imlasız mı
 • katiplik haziran alımlarında kaç ile kpatır
 • katiplik çeşitleri
 • imlalı i nasıl
 • facebook şebinkarahisar adliyesi imlalı mı imlasız mı
 • zabıt katipliği imlalı mı

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun – Kandil Mesajları

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e.

mevlid kandili resimleri,mevlid kandili mesajları

 

**Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e.

**Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

**Kalpler vardir, sevgiyi yasatmak için, Insanlar vardir, dostlugu paylasmak için, Mubarek günler vardir, Beraberce kutlamak için. .

**Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdigimiz; fakat gelecek adina umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanisa vesile olur. Mevlid kandiliniz mübarek olsun. .

**Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmaniz dileğiyle. Nice kandiller.

**Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Mevlüt’den kandili iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir. Kandiliniz mübarek olsun. .

**Ellerin duaya uzandigi, sinelerin dostlara açildigi, gözlerin masumiyet aradigi bu mubarek günde tum dualariniz kabul olmasi dilegiyle iyi kandiller.

Pttcell’e Geçiş Kaç Gün Sürer ?

Arkadaşlar hattımı pttcell e taşıdım.. Böyle hız ilk defa görüyorum.. Daha önce de aveadan vodafone, vodafonedan aveaya filan geçişler yapmıştım en az 3 gün sürmüştü.. Pttcell e geçmeden öncede epey araştırdım 3 4 gün civarında geçti diyenler çokluktaydı fakat ben perşembe günü öğleden sonra başvuru yaptım cuma günü sabah uyandığımda avea hattımın şebekesi gitmişti.. Pttcellin verdiği hattı taktım aktifleşmiş mesajlar takır takır düşmeye başladı.. :)

Yani avea’dan pttcelle geçtikten sonra pttcell in aktifleşmesi 1 gün dahi sürmedi.. Daha kısa sürede aktifleşti..
Teşekkürler Pttcell.. (Tarife fiyatlarında da inşAllah fatura zamanı bir artım olmaz diğer operatörler gibi :)

Incoming search terms:

 • pttcelle geçtim hattım ne zaman açılır
 • pttcell hattım ne zaman açılır
 • pttcell ne zaman aktif olur
 • pttcell kaç günde açılır
 • pttcell e geçtim hattım ne zaman açılır
 • pttcell hat kaç günde açılır
 • pttcell hatti kac gunde acilir
 • pttcell hattım açılmadı
 • aveadan pttcell geçiş kaç gün sürer
 • pttcell kaç günde geçer

Adalet Bakanlığı İcra Katibi Alımı 2014

Toplam alınacak sayısı: 604
Başvuru tarihleri:  20 – 31 Ocak 2014
Uygulama (Klavye Sınavı) : 1 Mart 2014 Cumartesi günü saat 09.00 (Her komisyonda)
Sözlü Mülakat Sınavı:  Klavye sınavından sonra internet sitelerinde ilan edilecektir..

Arkadaşlar bildiğiniz üzere yeni bir şey daha geldi katip adaylarının başına.. Klavye sınavına kpss puanına göre çağıracaklar..
Komisyona alınacak icra katibinin 20 katı sayısı kişi klavye sınavına çağrılacak..

Yani kısaca anlatayım örneğin Ankara’ya alınacak icra katibi sayısı 70 ..
Bunun 20 katı aday klavye sınavına çağrılacak.. Yani klavye sınavına 1400 kişi çağrılacak..

Bu 1400 kişide başvuru yapanların kpss puanına göre alınacak yani en yüksek puandan başlanacak 1400 tamamlandığında kpss puanı nerde biterse onun altındaki adaylar klavye sınavına dahil edilmeyecekler..

Geçelim sözlü mülakata;

Sözlü mülakat için de 70 kişi alınacakya bunun 3 katı aday sözlü sınavına çağrılacak.. Yani 210 kişi sözlü mülakata çağrılacak..
Bu mülakata girecek 210 kişiyi belirlemek için de klavye sınavında en yüksek sayıda kelime yazandan başlanarak alta doğru inecek..

Yani bu sınavdan anlayacağınız hem kpss sınav puanınız iyi olması lazım klavye sınavına hak kazanmak için, hem de klavyenizin iyi olması lazım sözlü mülakata çağrılmanız için.. :)   Aşağıda hangi şehire kaç icra katibi alınacak resim şeklinde paylaştım bakıp ona göre hesap yapabilirsiniz.. :)

icra-katibi-alimi

Incoming search terms:

 • 2015 icra katipliği klavye ve kpss taban puanları
 • katiplik taban puanları 2014

Adalet Bakanlığı İcra Katibi Alım İlanı

adalet-bakanligi-icra-katibi-alimi

Katip alımlarıyla ilgili ilan aşağıdadır arkadaşlar.. Katiplik için başvuru vs. bilgi almak isterseniz yorum olarak sorunuzu yazın.. Doğru mail adresinizle en yakın zamanda cevap veririm..

İ L A N

 

Bakanlığımızca, ekte mahal ve sayısı belirtilen genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5-12 dereceli kadrolara, “Sınav Birimi” olarak yetki verilen Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 604 adet icra kâtibi alınacaktır.

Adalet Bakanlığı İcra Katibi Alım İlanı yazısına devam et