Youtube Askıya Alınan Kanal Kurtarma

Bugün 4500 abonelik kanalımı youtube kapatmış sağolsun. Spam içerik ciddi derecede tehdit vs. yazıyordu da pek aldırmadım. 2013 yılından beri uğraştığım kanalım telif hakkı almamış olmama rağmen kapandı. Askıya alınmış youtube kanalının cezasını kaldırma hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazı altına yorum atarlarsa sevinirim. Belki de youtube kanalımı kurtarabilirim pek umutlu olmasam da.

Bunda da bir hayır vardır diyerek 6 sene önce açtığım ve pek uğraşmadığım web sitesine yöneleyim dedim en azından keyfi kapatılamaz. :)  Sitemde siz değerli ziyaretçilerim için gerekli bilgiler yayınlamaya çalışacağım inşAllah beğenirsiniz.. Yazılarımı okuyan ziyaretçilerim de yorumlarını esirgemezse sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..

Incoming search terms:

  • askıya alınan kanal kurtarma

İnternet olmadan Tivibu kullanılabilir mi ?

internet-olmadan-tivibu-kullanilir-mi

Tivibu‘nun internetli ve çanak antenli kullanımı mevcuttur.
Antenli kullanım için evinize çanak anten kurulumu ve cihaz kurulumu yapılması gerekmektedir.

Tivibu‘yu evinizde internet üzerinden kullanmak istiyorsanız evinizde türk telekom‘a ait bir internet aboneleği bulunması gerekmektedir.

Antenli kullanımda normal tv de kullanılan sistem gibi çanak anten kuruluyor ve tivibu cihazı teslim ediliyor. Kullanıma başlıyorsunuz.
İnternetli kurulumda da aynı antenli kurulum gibi tivibu cihazınız oluyor fakat antene gerek kalmadan modemden alınan internet ile tivibu yayınlarını seyredebiliyorsunuz..

Tivibu Nedir ? Tivibu Nasıl Kullanılıyor ?

tivibu-nedir-tivibu-nasil-kullaniliyor

Tivibu nedir: Tivibu kısaca televizyon kanallarının herhangi bir uydu veya anten bağlanmadan uydu cihazı gibi olan Set Top Box cihazıyla internet üzerinden seyredilmesidir.

Tivibu’da geçmişte yayınlanan programlar yani herhangi bir dizinin 2 hafta önceki bölümü, herhangi bir ana haber bülteninin 3 gün önceki görüntülerini izleyebilirsiniz.. Bunun yanı sıra tivibuda bulunan ücretsiz filmleri seyredebilirsiniz..

Bu ücretsiz filmlerin yanı sıra sinemadan düşen filmler tivibuyla ücret karşılığında kiralanarak izlenebilmektedir. Kiralanan filmler 2 gün boyunca açık olarak izlenebilmektedir.

Tivibu, özellikle uefa avrupa ligi ve şampiyonlar ligi maçlarını satın aldıktan sonra uydu versiyonuna geçiş yapmıştır ve dijitürk ve dsmart gibi uydudan da yayın sağlamaktadır. Bunun içinde dijitürk gibi çanak anten ve tivibu cihazı kurulması gerekmektedir.

Incoming search terms:

  • tivibu uyduya nasil baglaniliyor

Modem Kurulumu Nedir ve Nasıl Yapılır

modem-kurulumu-nedir-nasil-yapilir

Arkadaşlar kullandığınız internet hangi firmadan olursa olsun superonline, turktelekom, vodafone, turknet, smileadsl vs. sizin sistemde kullanıcı adınız ve şifreniz bulunmaktadır.

Bu kullanıcı adı şifrenizi hangi servis sağlayıcısından internet kullanıyorsanız o servis sağlayıcısının teknik destek numarasını alıp öğrenebilirsiniz..

En çok kullanılan internet servis sağlayıcısı olan türk telekom un kullanıcı adı *****@ttnet ve şifre (harf ve sayı olarak farklılık gösterebilir) şeklindedir.

Modem kurulumu nasıl yapılır ?

Öncelikle bilgisayarınız, tabletiniz veya cep telefonunuz modeme bağlı olmak zorundadır. Wifi veya kablo ile farketmez. Bilgisayarı modeme bağladıktan sonra. Chrome, internet explorer, mozilla firefox gibi tarayıcılardan hangisini kullanıyorsanız herhangi birini açıp adres yazma kısmına.. (yani www.****.com yazdığınız kısma)
192.168.1.1 veya 192.168.2.1 yazınız ve enterı tuşlayınız. Aşağıdaki sayfa gibi bir sayfa açılacaktır.

tplink-zyxell-airties-ttnet-asus-aztech-inca-modem-kurulumu-nasil-yapilir

Bu sayfa modeminizin marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Türk telekomun son çıkan modemlerinde kullanıcı adı admin şifre ise turktelekom dur. Zyxel modemlerde kullanıcı adı admin şifre admin dir. Kullanıcı adı ve şifre de modemden modeme farklılık gösterebilir.  Bazı modemlerde kullanıcı adı ve şifre kısmı boşken oturum aç dediğinizde ayarlar kısmı açılır.

Genellikle modemlerde kullanılan kullanıcı adı ve şifreler.

k.adı:   admin
şifre :   admin

k.adı:   admin
şifre :   ttnet

k.adı:  admin
şifre :  turktelekom

k.adı:  admin
şifre :  password

Bu şifreler olmuyorsa Modem Kullanıcı Adları ve Şifreleri yazımıza göz atabilirsiniz..

 

Modemin ayarlar kısmına girdikten sonra genelde bizim servis sağlayıcımızdan aldığımız kullanıcı adı şifresini WAN Ayarlarından giriyoruz. Çok fazla modem çeşidi olduğu için hepsinin tek tek ayarları nereden yapılıyor gösteremem. Yapamadığınız kısım olursa Modem Marka ve Modelinizi yazarak yorum atarsanız ayarlar kısmının nerede olduğu yazabilirim..

Kolay gelsin..

 

Adsl ve Vdsl Modem Çeşitleri ve Özellikleri

ttnet-turktelekom-modem-zyxell-airties-inca-tplink-asus

Arkadaşlar deneyimlerim doğrultusunda size modemler hakkında bilgi vermek istedim.

Bireysel kullanım olarak 3 farklı internet kullanabilirsiniz.

1. Normal internet (Max 16 mbit) ADSL
2. Hiper internet (Max 100 mbit) VDSL
3. Fiber internet (Max 1000 mbit)

Normal internet  (Adsl) bir çoğumuzun evimizde kullandığımız internettir. İnternet bakır kablolar üzerinden evinize kadar gelmektedir.

Hiper internet (Vdsl) bölgeden bölgeye göre değişebilir. Her bölgede bulunmayabilir. Bu internette fiber kablolarla ana santralde bulunan internet sinyali bakır kablolarla evinize gelmektedir.

Fibernet bu internette ise çok yüksek hızlarda internete erişebilirsiniz. Fakat bunun da maddi olarak boyutu büyük olacaktır. Bunda ise fiber kablo apartmanınıza kadar gelir. Hattınız modeme cat5 yani içerisinde 8 tane bakır tel bulunan kablo ile bağlanır. Bunların modemi tılgın olarak adlandırılmaktadır. Dışarıdan herhangi bir mağazadan alınmaz türk telekom tarafından size tahsis edilir aboneliğiniz bittiğinde türk telekom modemi sizden geri ister.

Eğer ki tılgın modem kullanmıyorsanız yani fibernet kullanmıyorsanız. Modem alırken dikkat edeceğiniz husus hipernet kullanıyorsanız ona uyumlu bir modem adsl kullanıyorsanız ona uyumlu modem almanız olacaktır. Adsl internet kullanıyorsanız vdsl & adsl uyumlu modem almanız sizin yararınıza olacaktır. İleride vdsl uyumlu bir bölgeye geçtiğiniz de modem değiştirme ihtiyacı duymazsınız. Ücretleri sadece adsl uyumlu modemlere göre farklılık gösterebilir. Sadece vdsl uyumlu modem almanızda sizin için iyi olmayacaktır. Vdsl (hiper internet) paketiniz var ve hiper internetin olmadığı bir bölgeye taşınırsanız. Yine modeminizi değiştirmeniz gerekecektir.

Anlamadığınız ve bilgi almak istediğiniz konularda yorum atarak bilgi alabilirsiniz.. En kısa sürece cevap vermeye çalışırım..

İnternet Arızaları ve Çözümleri

internet-arizalari-ve-cozumleri

Arkadaşlar internet arızaları hakkında bilgilerimi paylaşmak ve size yardımcı olmak istediğimden dolayı bu yazıyı yazma gereği duydum..

1. neden Modemde Dsl (Lnk) ışığı yanmıyor.

Bunun farklı nedenleri olabilir ancak durduk yere modemde dsl (lnk) ışığı yanmıyorsa büyük ihtimal sistemsel bir sıkıntı vardır. Ve sizin müdahaleleriniz bu durumu çözmeyecektir. 4440375 yani ttnet (türk telekom) u arayarak arıza kaydı bırakmanız gerekmektedir.

Modem değiştirdiniz veya herhangi bir kabloyla oynadıysanız ve dsl ışığınız yanmıyorsa ya kablolarda ya splitterda ya da modeminizde sıkıntı vardır.

2. neden dsl (lnk) ışığı yanıp yanıp sönüyor. (Arada sabit yanıyor ise)

Bunun başlıca nedeni modeme giden kablolarınızda herhangi bir sıkıntı olduğunundan tam internet sinyalini alamadığından kaynaklanmaktadır. Prizdeki kablolarda, modeme giden kablolarda, splitterda sorun olabilir.

3. neden dsl ışığı sabit yanıyor internet ışığı yanmıyor.

Bunun nedeni ip alamadığınızdandır. Dsl ışığı sabit yanıyorsa altyapı olarak veya kablolar olarak herhangi bir sıkıntı yoktur. Ya hız çok düşük olduğundan ya da modemdeki kullanıcı adı ve şifreniz silindiğinden olabilir. 440375 i arayarak kullanıcı adı şifrenizi isteyebilir girdikten sonra internete çıkabilirsiniz.

4. neden hata port uyarısı

Herhangi bir sayfaya girmeye çalıştığınızda hatalı port uyarısı alıyorsanız 1. nedendeki gibi sizin müdahele etmeniz sorunu çözmeyecektir. 440375 i arayarak teknik ekibin gelmesini isteyebilirsiniz.

Bu yazı altında internet sorunlarınızı yorum atarak sorabilirsiniz.
En kısa sürede cevap vermeye çalışırım..

Incoming search terms:

  • modem arızaları ve çözümleri
  • türknet adsl ışığı yanmıyor