General Mobile GM6 Modelini Tanıttı

Mobil Dünya Kongresinde markaların yeni modelleri birbiri ardına tanıtılmaya devam ediyor. General Mobile da yeni modeli Google’ın Android One projesi ile birleştirilen GM6’yı duyurdu.

Genel hatları GM5 plus modeline benzeyen GM6 da parmak izi okuyucusu dikkat çekiyor. 8,6mm inceliğe sahip General Mobile GM6 Gorilla Glass ile korunan HD ekranı 5 inç ve IPS tabanlı 2,5D teknolojisine sahip. 3GB Ram ve 32GB’lık depolama alanı MicroSD kart ile 128GB’a kadar arttırılabilmekte. 3.000mAh batarya kullanılan modelde WiFi a/c, Bluetooth 4.1 ve Cat 4 bandında 4.5G teknolojileri de standart olarak yer almakta.

Önceki üç modelinde Snapdragon işlemci kullanılsa da General Mobile bu defa GM6 modelinde MediaTek MT6737T işlemciyi tercih etmiş. Dört çekirdekli olan bu işlemci 1,5 GHz frekans hızı sunuyor. Grafik yongası tarafında ise Mali-T720 MP2 yer almakta. Bu grafik yongası ise çift çekirdekli ve 550 MHz – 600 MHz arası frekans hızına sahip.

general-mobile-gm6

Cihazın bir diğer önemli özelliği Android 7.0 Nougat ile gelerek bizzat Google tarafından güncelleme desteği alacak olması. FM Radyo desteği unutulmamış. Android 8.0 ve Android 9.0 güncellemelerini ilk alacak cihazlardan biri olacak olan General Mobile GM6, bu noktada rakiplerinden öne çıkıyor. Arka kamerasında 13 megapiksel ve çift flaş, ön kamerada ise 8 megapiksel ve tek tonlu flaş desteği sunulmuş. 0,2 milisaniye okuma hızına sahip parmak izi okuyucusu göze çarpıyor.  General Mobile GM6 alışıldığı üzere Gold, Rose Gold, Space Gray gibi üç farklı renk seçeneği ile karşımıza çıktı. GM6 tek hatlı ve çift hatlı modelleri ile piyasaya sunulacak.

General Mobile GM6’nın fiyatı hakkında herhangi bir bilgi elimize ulaşmış değil.

 

 

[youtube]JpBB-0hC5AA[/youtube]

 

Alıntı:İstanbul Bilişim Haber

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *