İnternet Arızaları ve Çözümleri | YazanAdam.Com

İnternet Arızaları ve Çözümleri

internet-arizalari-ve-cozumleri

Arkadaşlar internet arızaları hakkında bilgilerimi paylaşmak ve size yardımcı olmak istediğimden dolayı bu yazıyı yazma gereği duydum..

1. neden Modemde Dsl (Lnk) ışığı yanmıyor.

Bunun farklı nedenleri olabilir ancak durduk yere modemde dsl (lnk) ışığı yanmıyorsa büyük ihtimal sistemsel bir sıkıntı vardır. Ve sizin müdahaleleriniz bu durumu çözmeyecektir. 4440375 yani ttnet (türk telekom) u arayarak arıza kaydı bırakmanız gerekmektedir.

Modem değiştirdiniz veya herhangi bir kabloyla oynadıysanız ve dsl ışığınız yanmıyorsa ya kablolarda ya splitterda ya da modeminizde sıkıntı vardır.

2. neden dsl (lnk) ışığı yanıp yanıp sönüyor. (Arada sabit yanıyor ise)

Bunun başlıca nedeni modeme giden kablolarınızda herhangi bir sıkıntı olduğunundan tam internet sinyalini alamadığından kaynaklanmaktadır. Prizdeki kablolarda, modeme giden kablolarda, splitterda sorun olabilir.

3. neden dsl ışığı sabit yanıyor internet ışığı yanmıyor.

Bunun nedeni ip alamadığınızdandır. Dsl ışığı sabit yanıyorsa altyapı olarak veya kablolar olarak herhangi bir sıkıntı yoktur. Ya hız çok düşük olduğundan ya da modemdeki kullanıcı adı ve şifreniz silindiğinden olabilir. 440375 i arayarak kullanıcı adı şifrenizi isteyebilir girdikten sonra internete çıkabilirsiniz.

4. neden hata port uyarısı

Herhangi bir sayfaya girmeye çalıştığınızda hatalı port uyarısı alıyorsanız 1. nedendeki gibi sizin müdahele etmeniz sorunu çözmeyecektir. 440375 i arayarak teknik ekibin gelmesini isteyebilirsiniz.

Bu yazı altında internet sorunlarınızı yorum atarak sorabilirsiniz.
En kısa sürede cevap vermeye çalışırım..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.