Youtube Videolarını Otomatik Oynatma Kodu

Web sitenizde veya blogunuzda youtubeye eklediğiniz herhangi bir videoyu otomatik oynatmak için aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz..

Otomatik oynatmak istediğiniz youtube videonuzu açın.. Videonun altında Paylaş butonu var ona tıklayın videonun kısaltılmış linki çıkacak.  Linkin üstünde Ekle diye bir buton daha var ona tıklıyoruz ve Eski yerleştirme kodunu kullan seçeneğini seçip embed kodu alıyoruz..  Embed kodu aldıktan sonra  src=”youtube video linkiniz&autoplay=1 yapıp sitenize eklediğinizde video otomatik olarak açılacaktır..  Anlamayanlar olabilir belki onun için aşağıda örnek kod var ordan da bakabilirsiniz..

Örnek Kod  <object width=”560″ height=”315″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/XIZ9_L_DMv8?hl=tr_TR&amp;version=3&amp;rel=0″></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/XIZ9_L_DMv8&autoplay=1?hl=tr_TR&amp;version=3&amp;rel=0″ type=”application/x-shockwave-flash” width=”560″ height=”315″ allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true”></embed></object>

İşlem tamam..  Yani embed koda sadece eklemeniz gereken kod:  &autoplay=1

Incoming search terms:

  • youtube otomatik çalma kodu
  • youtube otomatik çalma
  • youtube otomatik oynatma

2 thoughts on “Youtube Videolarını Otomatik Oynatma Kodu

  1. peki oto play tamamda bu oto play yapıldığında sandığım kadarıyla youtube wiews yani izlenme sayacı artmıyor değilmi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.