A101’e Gelen Lenovo S145 – 15Ast Laptop Nasıldır ?

By | 23 Şubat 2020

lenovo s145 15ast - A101'e Gelen Lenovo S145 - 15Ast Laptop Nasıldır ?

Lenovo S145 Laptop Nasıldır ?

Arkadaşlar 27 şubatta a101 e gelecek olan laptop hakkında değerlendirmede bulunmak istedim.

Başta laptobun genel özelliklerinden bahsedelim.

Lenovo S145-15ast Laptop Özellikleri;

Amd A6 İşlemci:  Eski bir işlemci.
4 GB Ram: Oyun oynamayacak kişiler için ideal bir ram.
128 GB Ssd:  A101, bim gibi mağazalarda ilk defa ssd li bir laptop görüyorum.
15.6 HD Ekran
Windows 10 64 Bit işletim sistemi
19.9 mm incelikle ve 1.85 kilogramlık ağırlığıyla tasarım olarak güzel ve kibar bir bilgisayar olduğunu belli ediyor.

Peki bilgisayarın özellikleri işimize yarar mı diye soracak olursanız. Oyun oynacak arkadaşlar için tavsiye edilmeyecek bir laptop. Oyun oynamak için gerekli olan en büyük özellik ekran kartı bu bilgisayarda yok.
Dahili ekran kartı mevcut. O da yeni nesil oyunları oynatacak kapasite de bir ekran kartı değil. Ufak tefek oyunları oynamanıza da engel değil.

Bilgisayarda 4 GB ram mevcut. Ram oyun oynamyacak ya da ağır işlem yapmayacak kişiler için çokta önemli değil. Önemli değil derken 4GB yeter anlamında söylüyorum. 12 GB ram olsa da işlem yapmadığınız sürece boşu boşuna durmuş olacak. 🙂

Rami yükseltme şansınız da çok kolay 100 tl civarı ram alarak ram takviyesi de yapabilirsiniz. Ancak bu bilgisayarı kullanacak arkadaşlar için büyük ihtimal ram e ihtiyaç olmayacaktır.

128 GB Ssd harddisk yukarıda da yazdığım gibi a101 bim gibi mağazalarda ilk defa ssdli bir bilgisayar laptop gördüm. Ya ben çok takip etmiyorum ya da ilk defa geliyor.

Ssd disk nedir ? Önceki yazılarımda yazmıştım bağlantıya tıklayıp inceleyebilirsiniz. Kısaca bahsedecek olursak. 500gb normal harddiskten alacağınız performansın 10 katı performans alabileceğiniz bir disk. Sırf bu yüzden bile bu laptop alınabilir. Hometech gibi notebook, netbook markalarının bile bu piyasa da 1000-1500 fiyat bandında satıldığını varsayarsak. 128 GB Ssd li bir laptobun 1499 TL ye satılması gerçekten uygun.

SSD yi tek başına alıp kendi bilgisayarınıza taktırmak isteseniz 250 tl para ister bilgisayarcılar. A101 de satılacak olan Lenovo S145 laptopta hazır işletim sistemi kurulu olarak geliyor. 🙂

Lenovo S145 Laptop Nasıldır ? Diyecek olursanız, eğer ki bilgisayarda oyun oynamam, aşırı derece de yoğun işlem gerçekleştirmem. Ödev yaparım, word, excel gibi office uygulamaları kullanırım. Sosyal medyada takılıp, film seyrederim diyorsanız tam size göre bir bilgisayar.

Sormak istediğiniz sorular olursa aşağıdaki yorum kısmından yorum yaparsanız en geç 24 saat içerisinde dönüş yaparım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir