Android TV Nedir ? Ne Amaçla Kullanılır ?

Android TV Nedir ? Ne Amaçla Kullanılır?

Akıllı teknolojilerin gelişmesi ile akıllı cihazlar hayatımızın her noktasında boy göstermeye başladı. Öncelikle telefonlarda kendini gösteren akıllı teknolojiler zamanla tüm cihazlarımıza erişti. Bugün televizyonlarımızda bile akıllı teknolojileri kullanıyoruz. Fakat her televizyon akıllı olarak gelmiyor. Durum böyle olunca yeni bir televizyona binlerce lira vermek yerine küçük akıllı kutular alarak televizyonumuzu akıllı hale getirebiliyoruz. Bu teknolojinin adı Android TV Box. Bu yazımızda Android TV Box nedir ve ne amaçla kullanılır sorularına yanıt arayacağız.

Android TV Nedir

Televizyonunuzdan Netflix ve Youtube gibi platformları izlemek isteyebilirsiniz. Fakat televizyonunuzun sürümü geçtiyse veya televizyonunuz akıllı bir cihaz değilse bu platformlara erişmeniz ve kullanmanız mümkün değildir. Bu gibi durumlarda Android TV Box cihazlarının yardımıyla tüm bu platformlara erişmeyi başarabilirsiniz.

Android TV, adından da anlaşılacağı üzere içerisinde Android işletim sistemi yüklü bir cihazdır. Bu cihazı herhangi bir ekrana bağladığınızda Android’in tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Sadece Netflix ve Youtube değil, Google Play Store’da televizyon için uyumlu olan tüm aplikasyonları kullanabilirsiniz. Android Box Google tarafından üretilmiştir ve günümüzde birçok marka tarafından üretilmektedir.

Android TV Ne Kadar?

Markadan markaya farklılık gösteren Android TV’lerin barındırdığı donanımlara göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir Android TV fiyatı ise 300-500TL’dir. Bazı Android TV’ler sadece USB boyutunda olurken bazıları bir uydu alıcısı kadar büyüktür. Bağlantının yapılabilmesi için çoğunlukla USB veya HDMI girişlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Yani eski tip televizyonlara Android TV kurulması mümkün değildir.

Android TV Nelere Sahip?

Youtube ve Netflix gibi uygulamalar başta olmak üzere Android TV ile birçok televizyon kanalını izlemenin yanında aplikasyonları kullanabilirsiniz. Sadece video platformları değil, müzik, haber gibi platformlara da erişebilirsiniz. Örneğin Spotify ve Bloomberg gibi uygulamaları da Android TV yardımıyla kullanabilirsiniz. Bazı oyunlara da Android TV ile erişebilirsiniz.

Bunun yanında Google Home gibi yazılımlara sahipseniz, Android TV ile entegre hale getirebilir ve asistanız ile birlikte televizyonunuzu yönetebilirsiniz. Bunun yanında televizyonunuzdan görüntülü ve sesli konuşmalar gerçekleştirebilir ve Nvidia GeForce Now gibi oyun avantajlarını kullanabilirsiniz.

Android TV ile televizyonunuzu oldukça akıllı bir hale getirebilir ve günümüz teknolojilerini kolayca kullanabilirsiniz. Gelecekte tüm televizyonların Android Box teknolojisine sahip olacağını düşünürsek şimdi bu teknolojiyi kullanmaya başlamanız sizin televizyon teknolojilerinde bir sıfır önde olmanızı sağlayacaktır.

Hi Level HL49DLK27 Android Smart TV Kurulumu Frekans Ayarları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir