Apple İphone Sorunları ve Çözümleri

Apple İphone Sorunları ve Çözümleri

İPHONE’UN SIK GÖRÜLEN 5 SORUNU

İphone telefonlar birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Her geçen gün İphone serisinin bir üst modeli çıkmaktadır. Fakat kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Genel olarak İphone kullanan kişilerin ortak sorunları olabiliyor. Çünkü kullanıcılar aynı sorunlarla karşılaşıyor. İphone’un sık görülen 5 sorunu kullanan kişileri ilgilendirmektedir.

Bu sorunların başında ekran koruyu olmadığı zaman telefonun düşmesi ile ekranının çatlaması geliyor. Bir diğer sorun iphone saklama alanının yetersiz olduğuna dair uyarı vermesi gelmektedir. Saklama alanı dolu uyarısı ile uygulama indirme engellemesi ve fotoğraf çekme engellemesi gibi uyarılarla karşılaşırsınız. Bunun dışında dokunmatik ekranın ve touch kimliğinin bazen algılamaması sorunu kullanıcıların rahatsızlık duyduğu bir durumdur. İphone telefonların yan kısmında ses açma ve kapatma tuşu çalışmayabiliyor. Buda kişileri memnun etmeyen bir durumdur. Telefonda rastlanan bir diğer sorun ise aniden kapanması ya da donması oluyor.

İphone Telefonların Yamulması

İphone telefonlar ince oldukları için yamulma gibi bir sorun olabiliyor. Fakat bu gibi sorunlar telefon cebinizde olduğu zaman eğilip kalkarken dikkat etmediniz de olabilir. Çünkü hassas telefonlar olduğu için bu gibi durumlar yaşanabilir.

İPHONE EKRAN SORUNU

İphone kullanıcıları bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunlardan biride dokunmatik ekranın çalışmamasıdır. İphone ekran sorunları ile oyun oynarken ya da uygulama çalıştırılırken görülebilir. Özelliklede telefonunuzu zorlayacak derecede kullanılan uygulamalar sırasında karşılaşabilirsiniz. Uzun süre oyun oynadığınızda da ekran sorunu yaşayabilirsiniz. Ekran sorununu sebepleri arasında İOS mobil işletim sistemine bağlı sebeplerde neden olabiliyor. Böyle bir sorununun çözümünü kendiniz yapabiliyorsunuz.

Ekranda çatlama ya da çizilme varsa buda ekran sorunu yaşamanıza neden olur. Dokunmatik ekran bu noktada iyi algılamayıp istediğiniz işlemi yapmanıza fırsat vermeyebilir. Ekranınızın temiz olduğuna ve üzerinde sıvı olup olmadığına dikkat edin. Bu tür durumlarda da ekranda temassızlık yaşayabilirsiniz.

İphone Ekran Koruyucu

İphone telefonlar hassas olduğu için kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de ekranı korumanız çok önemlidir. Çünkü ekranda oluşabilecek herhangi bir kırık ya da çizik telefonunuzun kullanımını yavaşlatır. Ekran koruyucu kullanımı bu noktada çok önemlidir. İyi bir ekran koruyucu telefonunuzun camını hem koruru hem de darbe gördüğünde ana ekrana hasar vermesini engeller.

İPHONE HOPARLÖR PROBLEMİ NASIL GİDERİLİR?

İphone kullanan kişilerin rastladığı sorunlardan biri hoparlörde sorun olmasıdır. Zaman zaman ses gelmeyebiliyor. Bu tarz durumlarda kendi başınıza yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Hoparlör çalışmadığı durumlarda telefon bozuk düşüncesine girilmemelidir. Çünkü yazılım çökmesi gibi durumlar buna neden olabilir. İphone hoparlör problemi yaşadığınızda ilk olarak telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bunun dışında temel sorun giderme yöntemlerini denemelisiniz.

Telefonunuzun kulaklık modun da takılı kalıp kalmadığına dikkat etmelisiniz. Bunların dışında halen sorun giderilmediyse İphone’unuzu geri yüklemelisiniz. Bu işlemleri uyguladığınız zaman sorunu kendiniz giderebilirsiniz. Kalıcı bir sorun ise teknik servise gitmeniz gerekir.

Hoparlör Sorununda İphone’u Yeniden Başlatın / Apple İphone Sorunları ve Çözümleri

İphone kullanıcıları telefonda herhangi bir problem yaşadığında İphone’yi yeniden başlattıklarında sorun giderilmiş olur. Bu durum İOS sorunu da dahil olmak üzere hoparlör sorununu da düzeltebilir. İphone yeniden başlatmak sorunların en iyi ve en kolay yoludur. Bu işlem İphone modelleri arasında farklılık gösterebilir. Fakat birçoğunda bu durum işe yarar. Hoparlör için ses açma ve kapatma kısmını da açıp kapatmak sorunun giderilmesi için doğru olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir