Category Archives: Bilgisayar

Bilgisayar programları ve genellikle bilgisayar donanımı hakkında edindiğim tecrübeleri paylaştığım kategori. Bilgisayar hızlandırma hakkında püf noktalar, bilgisayarınızı hızlandıracak diskler, bilgisayarınızı korumanıza yarayacak programlar. Bilgisayar tamiri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MOUSE  ALIRKEN  DİKKAT  EDİLMESİ GEREKENLER Bilgisayar kullanan kişilerin en çok ihtiyaç duydukları donanım aygıtlarından biride Mouse’dur.  Mouse birçok işlemi yapmanız için gereklidir. Günümüzde bu nedenle farklı modellerde çok fazla Mouse çeşidi bulunmaktadır. Önceleri kablolu Mouse’lar kullanılırken şimdilerde ise optik okuyuculu ve USB port üzerinden çalışabilen klavyeler tercih edilmektedir. Bu nedenle Mouse alırken dikkat edilmesi gereken… Read More »

Rdp Bağlantı Hatası Çözümü CredSSP Hatası Çözümü

Rdp Bağlantı Hatası Çözümü – Uzaktan Masaüstü Bağlantı Hatası Çözümü Windowsun uzaktan masaüstü yani rdp bağlantısıyla herhangi bir sunucuya bağlanırken karşılaşılan en önemli hatalardan birisi de CredSSP hatası. Bu hata neden dolayı karşımıza çıkar derseniz bilgisayarınızın yaptığı güncellemelerden dolayı karşınıza çıkar. Ve sunucu kullanıcı adını ve şifresini doğru yazmış olsanız da sunucuya bağlanamazsınız. Aşağıda resimdeki… Read More »

Chromium Edge Nedir ? Microsoft Edge

Chromium Edge Nedir ? Chromiumedge, android telefonlarda ve Windows 10 cihazlarında kullanılabilecek, üst düzey güvenlik ile tarama yapılmasını sağlayan bir web tarayıcısıdır. Bu uygulama sayesinde, cihazlarınızda istenmeyen reklamlara yer verilmeyecektir. İçeriğinde yer alan Adblock Plus özelliği ile istenmeyen ve uygunsuz reklamların tamamı engellenebilmektedir. Bununla birlikte, uygulama okuma özelliği ile kişiye ekstra konsantre sağlamaktadır. Windows kullanıcıları… Read More »

Anakart Nedir ? Ekran Kartı Nedir ? Ram Nedir ?

ANA KART NEDİR? Bilgisayarın tüm parçaların iletişimini sağlayan ve bu parçaları bünyesinde barındıran sisteme ana kart denir. Bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Baskılı olan devre kartıdır. Kare formunda bir plaketten oluşmaktadır. Genişleme sağlayan kart slotları, devreleri, Ram yuvaları gibi birçok sistemi ana kartta bulunuyor. Ana kartların hepsi aynı görevi görmektedir. Ana kart cihazlarda bulunan tüm… Read More »

İşlemci Nedir ? İşlemci Türleri ve Bionic İşlemci Nedir ?

İşlemci Nedir? Hayatımızın son derece kolaylaşmasını sağlayan Bilgisayarlar, Akıllı telefonlar ve Tabletler günümüzde vazgeçilmezlerimiz arasına girmektedir. Bu akıllı cihazlar sayesinde birçok ihtiyacımız fazlasıyla karşılanmaktadır. Peki, bu muhteşem elektronik cihazlar nasıl çalışıyor? Bu cihazların çalışabilmesi için ilk önce bünyesinde işlemci olması gerekmektedir. İşlemciler oldukça küçük yapıya sahiptirler ve içlerinde milyonlarca transistor bulunur. Bu transistörler minik elektrik… Read More »

Yazılımcı, Bilgisayarcı, Hacker Avatarları – Profil Resimleri

  Geçenlerde bilgisayarla ilgili bir profil resmi oluşturayım derken aklıma geldi arayan olursa tasarimcilar için veya yazılımcılar için avatarları paylaşmak istedim. Umarım hoşunuza gider. 🙂 Resimleri sağ tıklayıp kaydedebilirsiniz.

Oyun Bilgisayarları Karşılaştırması | MSİ – ASUS – MONSTER

Oyun Bilgisayarları Karşılaştırması Msı Oyun Bilgisayarları Bilgisayarların her geçen gün farklı bir sürümü çıkmakta ve üreticiler arasında rekabet her geçen gün giderek artmaktadır. Msı oyun bilgisayarları bu rekabeti daha üst seviyelere çıkarmayı başarmıştır. Üretmiş olduğu oyun bilgisayarlarında kullanmış olduğu kaliteli materyaller sayesinde kullanıcılarına eşsiz bir oyun deneyimi yaşatmaya devam etmektedir. Üretmiş olduğu en son model… Read More »

Yazıcı Önerileri – Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

YAZICI ÖNERİLERİ – YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ Hayatınızın birçok noktasında yazıcılara ihtiyaç duymuşsunuzdur. Yazıcı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.  Öncelikle yazıcının markasına dikkat etmelisiniz. Aldığınız ürünün ülkemizde ne kadar etkin olduğuna bakmalısınız. Yazıcı önerileri denildiğinde bilinen başlıca markalar Okı, Hp, Xerox, Epson, Canon, Samsung’dur. Yazıcı aldığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli… Read More »

Bime Gelen HP Laptop Nasıldır ?

Bime Gelen HP Laptop Nasıldır ? A101 ve Bim Teknolojik ürünler konusunda resmen birbiriyle yarışıyor. Bir hafta birisi getiriyor, bir hafta birisi 🙂 Tabi ki  bu da biz kullanıcılara avantaj sağlıyor. Normalde diğer teknoloji mağazalarından alamayacağımız fiyatlara laptop, televizyon, cep telefonu vs. ürünlere Bim, A101 mağazalarından ulaşabiliyoruz.. Bime Gelen Laptopun Özellikleri 15.6 HD SVA BrightView… Read More »

Laptop Önerileri – Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Laptop Önerileri Laptop bilgisayarlar masa üstü bilgisayarların önüne geçen ve birçok kişi tarafından kullanılan bir üründür. Mobil yapıları ve gelişen teknoloji ile güçlenen özelliği ile birçok işlemi artık bu aygıtlar sayesinde yerine getirmekteyiz. Laptop bilgisayarlar özellikle rahatlıkla her yere taşıyabileceğiniz bir ürünü haline geldiği içinde tercih edilmektedir. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın herkesin memnun kaldığı bir… Read More »