Category Archives: Bilgisayar

Ok.Ru Sitesine Nasıl Girilir 2020 ?

Ok.Ru Sitesine Nasıl Girilir 2020 ? Arkadaşlar ok.ru yu bilmeyenler olabilir. Rusya’nın facebook’u diyebiliriz. Sosyal medya sitesi yani. Genelde filmlerin, videoların depolandığı, Türkiye’deki film sitelerinin filmlerini depoladığı web sitesi. Yaklaşık 15-20 gündür Türkiye’den ok.ru sitesine giriş yapılamıyor. Giriş yapılamamasının ise sebebi belli değil. Btk’nın sitesinden bakıldığında herhangi bir engelleme, yasaklanma mevcut değil ancak girilemiyor. İnternette… Read More »

Windows 10 Ekran Klavyesi Açma

Aslında bayağı basit olan ancak windows 10 kullanmayan kişilerin bulmakta zorlanacağı bir özellik ekran klavyesi. Geçenlerde elime klavyesi bozuk bir laptop geçti. Yıllardır windows 7 kullandığımdan bir an afalladım bulamadım.. Cep telefonundan arattım ancak sitelerde genelde Başlat / Çalıştır  osk yazıp enter tuşuna basarak açılabileceği veya Başlat simgesine tıklayıp arama kısmından arama yapılacağından bahsedilmiş. Ancak… Read More »

Bilgisayarda Küçülen Yazıları Büyültme

Bilgisayarda küçülen yazıları büyültme … Arkadaşlar genelde bilmeden yapılan bir şey bilmeden tıkladığımızda vs. tarayıcımızda yazıları küçültebiliyoruz.. Bunu düzeltmek için eğer tekerleği olan bir fare (mouse) kullanıyorsak. Klavyemizde bulunan CTRL tuşuna basarak faremizin tekerleğini çevirdiğimiz de yazı boyutlarını istediğimiz şekilde ayarlayabiliriz.. Eğerki klavyemizde ctrl tuşu çalışmıyorsa veya faremizde tekerlek yoksa veya olan tekerlek çalışmıyorsa Chrome… Read More »

Notebook Bataryası Kullanımı Püf Noktaları

Yeni aldığınız notebook veya notebook bataryası nı %100 şarj etmeden kullanmamanız sağlığı açısından daha iyi olacaktır. Özellikle eski teknoloji bataryalarda bu daha da önem taşır. Laptop Bataryası Uzun Ömürlü Olması için nasıl kullanmak gerekir ? Yeni alınan bir bataryanın ilk kullanımı çok önemlidir ve bataryanın gelecekteki ömrü ve performansı büyük oranda ilk kullanımda belirlenir. Yeni… Read More »

Laptop Bataryası Kullanımı – Notebook Bataryası

  Laptop Bataryası Kullanımı Günümüzde kullanılan teknolojik cihazlar arttıkça, karşılaşılan teknolojik problemlerde artmakta ve insanların genel problemleri haline gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle cihazlar giderek küçülmekte ve hızlanmakta, fakat ısınma ve şarj sorunları da aynı oranda artmaktadır. Laptop bataryası da buna dahil. Günümüzde satılan çoğu laptop modellerinin bataryasının ortalama şarjda kullanma süresi laptopun kullandığı işlemci ve bataryadaki… Read More »

Taahhütsüz İnternet Veren Firmalar

Taahhütsüz internet nedir ? ( Sözleşmesiz internette diyebiliriz. ) Başta taahhütsüz internet nedir ondan bahsedelim. Sözleşmesiz internet; hızından memnun kalmadığınız zaman, taşındığınız yerde altyapı olmamasından dolayı veya herhangi bir sebepten ötürü internetinizi kapattırmak istediğinizde herhangi bir ceza (cayma bedeli) ödemeden kapatabileceğiniz internet demektir. Türk Telekom firması gibi diğer firmalarda taahhütlü ve taahhütsüz internet paketleri sunuyorlar… Read More »

Windows 7 Hızlandırma – Bilgisayar Hızlandırma

Öncelikle windows 7 hızlandırma yöntemi harddiskinizi ssd bir harddiskle değiştirmek olacaktır. Aynı özelliklere sahip ssd takılı bir bilgisayarla normal harddisk takılı bir bilgisayar arasında 5 kat hız farkı vardır. Ssd takılı bilgisayar daha stabil ve daha hızlı çalışır. Kopyalama işlemleri vs. daha hızlı şekilde yapılır. Daha fazla detay için SSD Hızlı mı ? Ssd Nedir… Read More »

SSD Disk Hızlı mı ? Ssd Nedir ?

Arkadaşlar Ssd disk nedir sorusunun açıklaması bilgisayar terimleriyle açıklasam da bir çok kişi anlamayacaktır ve ilgilenmeyecektir. Ancak kısaca bu terimlerle anlatacak olursam verileri saklamada mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden oluşan sürücülere Solid State Driver denir. Ssd disk almak isteyen arkadaşlar satış sitelerine baktığında bir çok seçenek göreceklerdir. Saniyelik okuma yazma hızları çok… Read More »

En Çok Kullanılan Yazı Fontları – Kalın Yazı Tipleri

Arkadaşlar size en çok kullandığım ve genellikle kalın tarzda yazı fontlarını linkleriyle beraber yayınlamak istedim. Photoshop vs. programlarda tasarım yapan ve kalın tarzda yazı fontları arayan arkadaşların işine yarayabilir. En çok indirilen kalın yazı stilleri – En çok kullanılan kalın Yazı Fontları Nasıl Yüklenir Paylaşmış olduğum yazı fontlarının altındaki yazı fontunu indir e tıklayıp yazı… Read More »