Bilgisayarda Küçülen Yazıları Büyültme

Bilgisayarda küçülen yazıları büyültme …

Arkadaşlar genelde bilmeden yapılan bir şey bilmeden tıkladığımızda vs. tarayıcımızda yazıları küçültebiliyoruz..

Bunu düzeltmek için eğer tekerleği olan bir fare (mouse) kullanıyorsak. Klavyemizde bulunan CTRL tuşuna basarak faremizin tekerleğini çevirdiğimiz de yazı boyutlarını istediğimiz şekilde ayarlayabiliriz..

Eğerki klavyemizde ctrl tuşu çalışmıyorsa veya faremizde tekerlek yoksa veya olan tekerlek çalışmıyorsa Chrome Tarayıcı kullanıyorsanız..

 

Üstteki resimde olduğu gibi Chrome tarayıcınızın adres çubuğunda kırmızıyla kare içine aldığım simge belirecektir. Buna tıklayıp sıfırla dediğiniz de yazı boyutunuzun otomatik olarak düzelecektir.

Opera tarayıcı kullanıyorsanız da aynı şekilde adres yazdığınız çubukta simge belirecektir sıfırla dediğiniz de yazıları eski boyutunda görebilirsiniz..

Mozilla firefox ve Yandex tarayıcılarda da aynı şekilde sıfırla deyip yazı boyutunu orijinale çevirebilirsiniz..

İnternet explorer tarayıcısında küçülen yazıları büyültme için tarayıcıyı açıp kapatmanız halinde otomatik olarak durum düzelecektir.

Bilgisayar Simgelerini ve Yazılarını Büyültme

Genelde bu sorun tarayıcılarda kaynaklandığı için tarayıcıları yazma gereği duydum. Ancak problemi genel olarak bilgisayarında yaşayanlar olabilir. Bu durumda ise masaüstündeyken boş bir yere sağ tıklayarak Ekran çözünürlüğüne bastığınızda aşağıdaki ekran açılacaktır.

Çözünürlük kısmına tıklayıp

Çubuğu aşağı doğru kaydırıp UYGULA dediğiniz de bilgisayarınızın tüm yazıları büyüyecektir. Ancak çözünürlükte de değişiklikler olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir