ChatBot Nedir ? Nasıl Çalışır ?

ChatBot Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Chatbot, kelime yapısı açısından değerlendirilecek olursa, chat ve robot kelimelerinin kısaltması olarak bilinmektedir ve bu yapay zeka teknolojisinin hayatımıza girmesi ile chatbot uygulamaları daha fazla kullanılır bir hale gelmiştir.

Chatbot’lar daha çok alışveriş yapılan sitelerin sayfasında yer almaktadır. Yer almasının nedeni ise, alışveriş ile alakalı herhangi bir sorun yaşanması halinde kişinin bu uygulamaya yaşanan sorunu yazarak, kısa yoldan çözüm üretilmesi amacı ile tasarlanmıştır. Yani kısaca, geri bildirim yapmak ve şikayet bildirmek amacı ile kullanılan bir uygulama modelidir.

Chatbot’lar Nasıl Çalışır?

Chatbot uygulamaları yalnızca alışveriş sitelerinde sorun bildirmek amacı ile değil, neredeyse birçok sorun için geri dönüş alınabilmesi amacı ile kullanılan bir uygulamadır. Dışarı çıkarken hava durumunu tahmin edemediğiniz zamanlarda, hava durumunu chatbot uygulamasına sorabilir, hatta dışarı çıkarken ceket alınıp alınmaması ile ilgili bilgi de alabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile sorularınıza ve sorunlarınıza geri bildirim gönderen bu uygulama, havanın sıcaklığını ayırt ederek size bilgi verebilecektir. Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren ve birçok sorun için geri dönüş bildiren bu uygulama oldukça faydalı ve kullanışlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir