CS GO Oyunu Nasıl İndirilir ? CS GO Steam Nedir ?

CS GO Oyunu Nasıl İndirilir ? CS GO Steam Nedir ?

CS GO Oyunu Hakkında Tüm Detaylar

Cs Go Nereden İndirilir

Oyunun yapımcıları olan Valve nin yine kendi paymış olduğu oyunları paylaştığı platform olarak bilinen Steam platformu üzerinden ücretsiz olarak oyunu indirebilirsiniz. Cs Go ile birlikte daha birçok oyunu bulabileceğiniz ve beğeneceğiniz bir platform olan Steam birçok oyunu da ücretsiz olarak sunmaktadır. Artık bilgisayarlar için bir uygulama olarak ta masa üstüne indirilebilen steam a ilk olarak üyelik açmanız yeterli olacaktır.

Cs go nasıl indirilir sorusuna cevap vermek ve oyuna giriş yapmak çok kolaydır.  İnternet sitesinden oyunun sitesine girilerek oyun hakkında bilgi edinilmelidir. Ardından oyunu ücretsiz indir butonuna basarak oyunun ücretsiz olarak PC üzerine indirimini sağlamaktadır. PC üzerine indirim sağlanan cs go oyunu üzerine tıklama yapıldıktan sonra yükleme gerçekleşmektedir. Bir süre yüklemeyi bekledikten sonra karşınıza cs go oyunu çıkmaktadır. Çıkan oyuna direk oyna butonuna basılmamalıdır. İlk yapılması gereken güncelleme işlemidir. Güncelleme yapıldıktan sonra oyuna girip oynamaya başlanmaktadır. Yeni başlayacak olan kullanıcılar için ücretsiz olarak oyunu indirmek bu kadar kolay bir imkân sağlamaktadır.

CS GO Nasıl Kayıt Olunur

Cs go nasıl indirilir yanı sıra nasıl kayıt olunur sorusu da yeni başlayacak kullanıcılar için önemli bir sorudur. Kayıt olmak çok kolay ve fazla bir zamanınızı almamaktadır. İnternet sitesinden cs go kayıt tuşuna basarak orada verilen sayfayı doldurulmalıdır. Daha sonra mail adresine gelen onay tuşu ile oyuna kayıt olduğunu doğrulaması ile oyuna kayıt işleminiz tamamlanmaktadır.

Cs Go Nasıl Oynanır

Cs Go sadece Windows işletim sistemini destekleyen çok oyunculu fps türünde bir bilgisayar oyunudur. Tam açılımı Counter Strike Global Offensive olan fps oyunu Valve ve Hidden path entertainments oyun yapım şirketlerinin birleşik eserleridir.

Bu oyunda belli başlı birçok harita bulunur bunlardan bir tanesini seçip oyuna giriyorsunuz ve farklı oyun modlarında oynayabiliyorsunuz. İsterseniz ölüm maçı ile sınırsız doğup rakiplerinizin başının belası olun. İsterseniz de arkadaşlarınızla 5 e 5 rekabetçi modu ile kendinizi bir üst lige taşıyın. İlk olarak 1999 da oyun severler ile buluşan Counter Strike daha da geliştirilip karşımıza Cs Go adı ile tekrar çıkmıştır.

Cs Go Rekabetçi Nasıl Oynanır

Cs Go Rekabetçi oynamak için Öncelikle oyuna sahip olmanız gerekiyor yani ücretli olan sürümünü almanız gerekir. Oyunun geliştiricisi Valve nin kendi geliştirdiği bir maç yapma sistemi olan rekabet modunda diğer oyunların da kullandığı elo rating eşleştirme motoru kullanılır. Elo rating sistemi her oyuncu için bir veri bilgisi demektir yani her oyuncunun kendi elo rating i bulunur ve bunu hiçbir oyuncu bilmez.

Rekabetçi modunda oynamak istediğinizde sistem size kendi sıralamanıza göre oyuncular bulur yani sizinle aynı seviyedeki oyuncular ile maç yaparsınız bu da sistemin ne kadar adil bir şekilde çalıştığının göstergesidir. Rakip takım da siz de 5 oyuncudan oluşursunuz. Oyun başlamadan önce takım seçme hakkınız da bulunmaktadır bu takımlar counter strıke ve terörist takımı olarak ikiye ayrılır. İki takımın da birkaç farklı silahları bulunur. Terörist takımında Ak 47 varken Cs takımında M416 ve Aug silahları farklı olarak gelir.

Cs Go Rank Sistemi

Cs Go rank sistemi şu şekilde ilerliyor. En düşük rank olarak silver 1 seviyesinde oynayabildiğiniz Cs go nun en yüksek rank seviyesi de The global elite olarak belirlenmiş durumda. Oynadığınız 10 rekabetçi maça göre sizi belirli liglere koymaktadır.

CS GO Skins Nedir?

Cs go skins belirli bir süre içerisinde oyun oynayan kişilere sunulan oyun imkânıdır. Kredi imkânı sunulmaktadır. 1skins bir kredi ile oyun oynama olanağı tanımaktadır. Böylelikle oynadığınız oyunda elde ettiğiniz şans sayesinde toplanan krediler ile oyunun market bölümünden oyun ile ilgili birçok olanaktan yararlanmaktadır. Aynı zamanda oyundan düşen skinler içinde elinizde bulunan silah bıçak v.b silahların yenilemesinde ve değerini yükseltmekte yarar sağlamaktadır. Oyundan düşen skinlerin kalitesi ile çantada yer almaktadır. Aynı zamanda oyundan düşen skinlerin yıpranma ve hasar görme payları da göz önünde bulundurulmalıdır.

CS GO Skins Özellikleri

Cs go skins genellikle oyun içinde kutu açmadan ve girilen turnuvalardan kazanılan malzemelerdir. Açılan kutulardan çıkan skinler oyun içinde işine yarayan malzeme ise elde tutulmaktadır. Yoksa ya satışa konulur ya da satarak oyun parasına çevrilmektedir. Turnuvadan kazanılan skinler düşük seviyede dahi olsa manevi değeri olduğunda çantanın bir köşesinde tutulmaktadır. Belirli günler içerisinde oyun kendiliğinde skin açma imkânı sunarak oyuncuları motive etmektedir.

CS GO Steam Nedir?

Cs go steam arabirim programı olarak oynanan oyunun doğrulama kodu ile sabitlenmesini sağlamaktadır. Böylelikle oynanacak olan oyunun anında satın alınmasına ve indirilmesinde kolaylık sağlamaktadır. Cs go steam özel hesap olarak kayıt edilmektedir. Telefondan gelen doğrulama kodu ile özel olarak PC üzerinden oyuna ulaşım sağlanmaktadır. Aynı zaman da steam uygulaması bulunan diğer kullanıcılarla PC üzerinden konuşma imkânı da sağlamaktadır. Steam hesabı olan oyun kullanıcıların rahat ve sorunsuz bir şekilde oyuna girmeye oyunu rahatlıkla oynama imkânı sağlamaktadır.

CS GO Steam Özellikleri

Cs go steam ile kaliteli bir oyun imkânı sağlanmaktadır. Oynanan oyunun ara birim programı indirerek daha kolay ve kesintisiz bir şekilde oyuna girme imkânı tanınmaktadır. Aynı zamanda steam hesabı oyun oynayan diğer kullanıcıların birbiri ile iletişim kurmak için rahatlıkla olanak sağladığı programdır. Cs go steam oyunun olduğu sunucular ile kullanıcıların giriş yapmasında ve oyunda rahatlık sağlamasına yardımcı olmaktadır. Steam hesabı oyunların özel sunucular sayesinde giriş imkânı sağladığı programdır.

CS GO Ücretli mi?

Cs go ücretli bir oyunken ilerleyen zamanlarda ücretsiz olarak oyun oynama imkânı sunulmaktadır. Ücretli olarak oyunu alan kişiler için ise daha sonra ücretsiz olan oyunun mükâfatı olarak hatıra rozeti sunulmaktadır. Yeni bir oyunu oynamak isteyen yeni kullanıcıların ücretsiz olarak oyunu indirme imkânı bulunmaktadır. 2012 yılında piyasaya sunulan CS GO oyunu ücretli olarak kullanıcılara sunulmuştu. Daha sonra yapılan iyileştirmeler ile oyunu ücretsiz hale getirmişlerdir. İnternet sitesinde bulunan ücretsiz oyunlar arasında yerini almıştır.

CS GO Ne Zaman Çıkmıştır

Cs go ücretli olarak 2012 yılının ağustos ayında piyasaya çıkmıştır. Yapılan birçok yeni ve kaliteli güncellemeler ile oyun çok iyi bir hal almaktadır. Skin güncellemeleri ile elde edilen silahlar daha uzun ömürlü kullanıma neden olmaktadır. Aynı zaman da steam programı sayesinde de özel oyuna giriş programı imkânı ile oyuna daha güvenli ve kesintisiz bir şekilde giriş yapılmaktadır. İlerleyen yıllar sonrasında ücretsiz olarak oyun yeniden yapılmıştır. Böylelikle ücretli oyunu alıp oynayan kullanıcılara da aldıkları oyun için hatıra rozeti imkânı sunulmaktadır.