En Az Yakan Arabalar 2020 (Dizel)

En az yakan arabalar 2020

Zaman içerisinde teknolojinin gelişimi ile birlikte otomobil dünyasında büyük şirketler sürekli olarak ar-ge çalışmalarını arttırması ile birlikte yeni yılda çıkaracakları yeni model araçlarını en az yakan arabalar statüsüne getirmek istemektedirler. Bu noktada 2020 yılında en az yakan araçları sizler için değerlendirdik. Peki yeni yılda sıfır araçlarda en az yakanlar hangileri? İşte detaylar…

  • Opel Corsa 1.3 CDTi

Listenin başında şüphesiz Opel Corsa 1.3 CDTi modeli bulunmaktadır. Opel araç markası ECOTEC teknolojisini kullanarak dizel araçlar statüsünde en az yakan binek otomobiller arasında gelmektedir. 100 kilometre mesafe için 3.2 kilometre yakıt tüketimi ile en az yakan sıfır araçlar listesinde ilk sırada yer almaktadır.

  • Audi A1 1.4 – 1.6

Şüphesiz bir çok otomobil tutkununun hayalleri arasında yer alan Audi araçlarında A1 modeli en az yakan sıfır araçlar listemizde ikinci sırada yer alıyor. Dizel motoru ve otomatik vites kullanımı ile birlikte 100 kilometre mesafede 3.4 litre yakıt tüketimi yapmaktadır.

  • Honda Civic 1.6 i-DTEC 

Honda yıllar sonra yarattığı yeni kasa modeli Türkiye de oldukça büyük ilgi gördü. Özellikle diğer araçlarına oranla biraz daha yüksek görünümü ve marjinal görüntüsü ile birlikte aracın dizel motoru ile müşterilerine sunulması bir çok Honda tutkunu için büyük bir fırsat olarak görüldü. Yeni yılda sıfır araçlar statüsünde en az yakanlar arasında ilk üçe giren Japon markası 100 kilometre mesafede 3.4 litre yakıt tüketimi ile hayranlarını sevindirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir