En Hızlı DNS Sunucuları

En Hızlı DNS Sunucuları

En hızlı dns sunucuları hakkında detaylı bilgi arayışında mısınız? O zaman doğru yerdesiniz. İnternet servis sağlayıcısı; bireyler internete bağlanmak istediklerinde dns sunucusu atama işlemini gerçekleştirir. Fakat bu her zaman için hızlı dns atamaz.

Peki, hız neye göre değişir? Dns sunucusunun hızı, dns sunucusunun ofise olan ve aynı zamanda eve olan uzaklığına göre değişiklik gösterir. Birçok dns sunucusu vardır ve bu sunuculara cisco ve Google destek vermektedir. Sunucu tercih ederken hızlı olanını seçmek büyük önem taşımaktadır. Şimdi sizlere en hızlı dns sunucularından bahsedeceğiz. O halde yazımızın devamını okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

En hızlı dns sunucuları tavsiyeleri:

DNS Sağlayıcı Adı Birincil DNS Sunucusu İkincil DNS Sunucusu
Google 8.8.8.8 8.8.4.4
OpenDNS Ana Sayfası 208.67.222.222 208.67.220.220
3. seviye 209.244.0.3 209.244.0.4
Verisign 64.6.64.6 64.6.65.6
DNS.WATCH 84.200.69.80 84.200.70.40
Comodo Güvenli DNS 8.26.56.26 8.20.247.20
Norton ConnectSafe 199.85.126.10 199.85.127.10
GreenTeamDNS 81.218.119.11 209.88.198.133
SafeDNS 195.46.39.39 195.46.39.40
OpenNIC 23.94.60.240 128.52.130.209
SmartViper 208.76.50.50 208.76.51.51
Dyn 216.146.35.35 216.146.36.36
FreeDNS 37.235.1.174 37.235.1.177
Alternatif DNS 198.101.242.72 23.253.163.53
Yandex.DNS 77.88.8.8 77.88.8.1
UncensoredDNS 91.239.100.100 89.233.43.71

Opendns

En hızlı dns sunucuları arasında open dns yer alır. Bu sonucu cisco’ya aittir. Herhangi bir ücret ödemeden iki seçeneği seçmeniz mümkündür. Bunlar family shield ve aynı zamanda family ve home’dir. Home seçeneğini tercih edersiniz performansta yükselme göreceksiniz ve aynı zamanda internet güvenliği yüksek düzeyde olacaktır. Family shield seçeneğini genelde ebeveynler tercih eder. Bunun sebebi çocuklarının uygunsuz içeriklerini görmesini istemediklerindendir. Bu seçeneği tercih ederseniz uygunsuz içeriklere erişimin engellenmesidir.

Cloudflare

En hızlı dns sunucuları arasında popüler olan ve günümüzde çok sık tercih edilen sunucu cloudflare’dir. Bu şirket dünyada çok hızlı ve kullanan birey sayısının çok fazla olduğunu savunmaktadır. Birçok kişi ise bu sunucuyu tercih edip memnun olduğunu dile getirmektedir. Cloudflare; hız konusunda diğer sunuculara göre biraz daha yüksek seviyededir. Aynı zamanda kullanıcılarını hiçbir şekilde takip etmez. Kullanıcıların ıp adresleri kayıtlı değildir. Kayıtlı olan bilgiler ise asla herhangi bir kişi ile paylaşılmaz ve reklam yapmak için tercih edilmez. Bu sebepten dolayı da bu sunucuyu tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Ücretsiz ve aynı zamanda yüksek hız arayan kullanıcılar için vazgeçilmezdir. Sizde en hızlı dns sunucuları arıyorsanız bunu tercih edebilirsiniz.

3.1.1.1.1. With Warp

En hızlı dns sunucuları mı arıyorsunuz? Günümüzde kullanılan birçok sunuculuk vardır. Fakat hepsi kullanıcıların istediği gibi değildir. Kullanıcıların aradığı sonuçların olmazsa olmazı, seviyesinin yüksek seviyede bulunmasıdır. Genel olarak kullanıcılar hızlı olan bir sunucuyu tercih ederler. Bu sebepten dolayı da hızlı bir sonucu arıyorsanız with warp’ı tercih edebilirsiniz. Bu sonucu cloudflare’nin alt kademesinden tasarlanan bir sunucudur. Los ve aynı zamanda android sistemi bulunan cihazlara kolay bir şekilde indirilebilir ve kullanılabilir. Bu uygulamayı kullanmak için öncelikle tabletinize veya telefonunuza bu sunucuyu indirmeniz gerekir. Gizlilik konusunda çok iyidir. Gerekli olan bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşmaz. Gizlilik esas tutulduğu için ise birçok kişi tarafından beğenilmekte ve bu nedenden dolayı da tercih edilmektedir.

Google Public DNS

En hızlı dns sunucuları arasında google public’te yer alır. Danacılar genel olarak sunucuların hızlı olmasına ve güvenlik seviyesinin yüksek seviyede olmasına özen gösterirler. Bu sonucu özellikle son zamanlarda çok fazla popüler olan ve insanlar tarafından tercih edilen bir sonucudur. Herhangi bir üçüncü kişi bilgileri hiçbir şekilde göremez ve bilgiler başka kimse ile paylaşılmaz. Bu sunucunun site engelleme özelliği yoktur. Arama sonuçları her zaman doğru olur ve bu da kullanıcılarının ilgisini çekerek tercih etme özellikleri arasında yerini alır. En hızlı dns sunucuları kapsamında tercih edilen sunucunun ilki kuşkusuz google public dns’dir.

Comodo Secure DNS

En hızlı dns sunucuları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsunuz? Sunucu seçeceksiniz ve hem hızlı hem de kaliteli olmasını istiyorsanız comodo secure dns’yi tercih edebilirsiniz. Birçok kişi bu sunucuyu güvenli ve kaliteli olduğu için aynı zamanda hızlı olduğu için tercih eder. Kullanıcılar dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun hız seviyesi çok kalite dildir ve yüksek seviyededir.

Güvenli ve aynı zamanda erişim imkânı yaygın olan bir sonucu arıyorsanız bunu kaçırmamanızı tavsiye edilir. Ücretsiz paketleri vardır. Peki, hangi paketi ücretsiz diye soracak olursanız hemen sizlere bu konudan da bahsetmek istiyoruz. Comodo swcure dns secure internet gateway gold ücretsiz bir şekilde hizmet sağlar. Bu paket kapsamında bütün bağlı olan cihazların görünürlüğüne bakabilirsiniz. Web filtreleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Niyeti kötü olan birçok yazılım vardır ve bu yazılımlara karşı bu paket ile koruma sağlayabilirsiniz. En hızlı dns sunucuları kapsamında bilinen ve tercih edilen ilk sunucudur.

Quad9

En hızlı dns sunucuları ve aynı zamanda kaliteli hizmet sağlayan bir sunucu arıyorsanız quad9 u tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır. Hızlı bir hizmetin yanı sıra güvenli bir hizmet de kullanıcılar tarafından büyük önem taşır. Bu nedenden dolayı da kullanıcılar güvenlik seviyesi yüksek düzeyde olan bir dns sunucusu arayışına girerler. Bahsetmiş olduğumuz sunucunun güvenlik seviyesi üst düzeydedir ve aynı zamanda hızlı bir şekilde hizmet verir. Quad9 un performans düzeyi yüksek seviyede gizlilik her zaman esastır. Hiçbir şekilde üçüncü bir kişi bilgileri göremez ve öğrenemez. Niyeti kötü olan domainler bulunuyor ise ve aynı zamanda kötü yazılımlar varsa bunları engeller. Quad9; sorgulama ve aynı zamanda aramaları güvenli sunucu kapsamında yönlendirme sağlar.

Çok kolay kurulum süreci vardır. İsteyen herkes basit bir şekilde herhangi bir yardım almadan kurulum işlemini gerçekleştirebilir. Bu sunucuyu kullanmak için bunun yanında herhangi bir yazılım kurma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmez. Bilgisayar, tablet ve telefon a kısa bir süre içerisinde kurulum işlemi gerçekleştirilir. Kurulum işlemini yaptıktan sonra bunun ardından yapılandırma işlemini gerçekleştirmeniz lazımdır.

Verisign Public DNS

En hızlı dns sunucusu araştırıyor sanız artık bu konu hakkında araştırma yapmanıza gerek kalmadı. Çünkü şimdi sizlere hızı yüksek düzeyde olan bir sunucudan bahsedeceğiz ve bu konuyu detaylandıracağız. En hızlı dns sunucusu olarak bilinen ve son zamanlarda popüler olan bir diğer sunucuda verisign public dns’dir. Bu sonucu sayesinde hızlı bir şekilde erişim yapabilirsiniz. Bu sunucunun en bilinen özelliği gizliliğe çok önem verdiğidir. Kullanıcılar için gizlilik çok önemlidir. Kullanıcılar bilgilerinin başka bir şahıs ile paylaşılmasını istemez.

Bu sebepten dolayı çağa sunucu tercih ederken gizliliğe önem verip vermedikleri konusunda araştırma yapar. Verisign public dns her zaman için gizliliğe önem verir ve önemli olan bilgileri herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşmaz reklam yapmaz ve satamaz. Aynı zamanda hızlıdır ve bu özelliği sayesinde de birçok kişi tarafından tercih edilme sebebidir. Sizde hızlı ve aynı zamanda güvenlik düzeyi yüksek seviyede olan bir sunucu arıyorsanız bu sunucuyu tercih edebilirsiniz.

Opennıc

En hızlı dns sunucusu olan opennıc aynı zamanda kalitelidir. Günümüzde pek çok çeşit sonucu vardır ve kullanıcılar bu sunucuları isteğe bağlı olarak tercih etmektedir. Fakat sunucu tercih ederken kaliteli hızlı ve aynı zamanda güvenlik düzeyi yüksek seviyede olan bir sunucu tercih edilmesi gerekir. Bu nedenden dolayı kullanıcılar sunucu satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce detaylı bir şekilde araştırma yaparlar. Opennıc birçok kişi tarafından tercih edilen bir sonucudur. Peki, ücretli midir diye soracak olursanız hemen sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim.

Tercih edeceğiniz bu sunucuya herhangi bir ücret ödemezsiniz. Gönüllüler kapsamında işletilmektedir. Bu sunucunun amacı herkesin webe erişe bilmesini sağlamaktır. Sizde gizlilik esasına önem veren, herhangi bir bilgiyi üçüncü bir şahıs ile paylaşmayan, hız seviyesi yüksek düzeyde olan ve kaliteli hizmet imkânı sağlayan bir sonucumu arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz ve opennıc sunucusunu tercih edebilirsiniz. Özelliklerinin fazla olması birçok kişi tarafından beğenilmekte ve bu sebepten dolayı da tercih edilmektedir. Peki, hangi cihazlara kurulabilir? Bu sunucu tablet bilgisayar ve aynı zamanda akıllı telefonlara kurulabilir. Kurulumu son derece basittir. Peki, kurulumu herkes yapabilir mi? Aslında bu konu bu sunucuyu tercih eden kişiler tarafından çok fazla araştırılır. Bu sunucuyu kurarken herhangi bir şekilde profesyonel birine ihtiyaç yoktur. Kendiniz kısa bir süre içerisinde kurabilir ve aynı zamanda yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cleanbrowsing

En hızlı dns sunucusu arayan birçok kişi bulunur. Çünkü sunucu tercih ederken dikkat edilen en önemli özellik sonucunun hızlı olmasıdır. Peki, hızlı olmasının yanı sıra hangi özelliklere dikkat edilmelidir? İzin verirseniz bu konu hakkında da sizlere detaylı bir şekilde bilgiler aktaralım. Eğer bir sunucu tercih edecekseniz ilk olarak dikkat etmeniz gereken özellik hızıdır. Hızlı olmasının yanı sıra güvenlik düzeyinin yüksek seviyede olmasına dikkat etmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Çünkü güvenlik düzeyi az seviyede olan bir sunucuyu tercih ederseniz girmiş olduğunuz bilgiler başka şahıslar ile paylaşılabilir ve aynı zamanda bu bilgiler ile reklam yapılabilir.

Kaliteli bir şekilde hizmet veren bir sonucu gizliliğe çok önem verir ve herhangi bir şahıs ile bilgileri paylaşmaz. Clean browsing sunusunu tercih eden çok fazla kişi bulunmaktadır. Tercih edilmesinin en büyük sebebi gizliliği esas tutması ve herhangi bir kimse ile bilgileri paylaşmamasıdır. Çünkü bazı sunucular bilgileri paylaşıp reklam için kullanmaktadır. Bu sonucu kalitelidir ve birçok kişi güvenerek bu sunucu tercih etmektedir. Sunucunun birçok sürümü vardır ve aynı zamanda bu sürümlerinin bazıları ücretli iken bazıları ücretsizdir. Ücretsiz olan sürümü genel olarak ebeveynler tercih eder. Çünkü ücretsiz sürüm çocuklar için sakıncası olan birçok siteyi engeller ve erişimi kapatır. Bu sebepten dolayı da ücretsiz sürüm seçilir.

Yandex DNS

En hızlı dns sunucusu olan yandex birçok ülke tarafından kullanılmaktadır. Peki, özellikleri nedir diye soracak olursanız hemen sizlere bu konudan bahsetmek ve sizlere bu konuda aydınlatmak istiyoruz. Bu sunucunun bilinen ve beğenilen özelliği hızlı erişim imkânı sağlamaktır. Sunucu arayışında olan kullanıcılar genel olarak hızlı erişme imkânı sağlayan bir sunucu arar. Aynı zamanda güvenli olması da son derece önemlidir. Yandex Rusya tabanlıdır. Fakat özellikleri inanılmaz fazladır ve bu da kullanıcıların kendisini tercih etmesine sebep olur. Bilinen diğer özellikleri ise; amacı kötü olan bütün yazılımları engeller.

Aynı zamanda botları tespit eder ve engelleme işlemini gerçekleştirir. Çocuklar için uygun olmayan yerlere girişi engeller. Bu sebepten dolayı da genel olarak ebeveynler bu sunucuyu tercih ederler. Sunucuyu tercih neden kişiler memnun kaldıklarını dile getirirler. Gizlilik esas olduğu için ve aynı zamanda hızlı bir şekilde hizmet imkânı tanıdığı için birçok kişi tarafından tercih edilir. Sizde hem hızlı hem de güvenlik seviyesi yüksek düzeyde olan bir sunucu arıyorsanız yandex dns’yi tercih edebilirsiniz.

Ultrarecursive DNS

En hızlı dns sunucusu mu arıyorsunuz? Hızlı bir şekilde hizmet imkânı sağlamasının yanı sıra güvenilirlik düzeyi üst seviyede olmasına mı istiyorsunuz. O zaman daha fazla aramanıza gerek kalmadı. Çünkü ultrecursive aradığınız özelliklere sahip olan bir sunucudur. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir ve kullanılır. Sorgu çözünürlüğü çok hızlıdır. Performansı sürekli olarak artış gösterir. Alt yapısı ise çok sağlamdır. Niyeti kötü olan yazılımları kısa bir süre içerisinde tespit eder ve daha sonra ise engeller.

Botları da aynı şekilde kısa zaman içerisinde tespit edip engelliler. Uygunsuz içeriklere girişi yasaklar. Özellikle de ebeveynler çocuklarının uygunsuz içerikleri giriş sağlamalarına müsaade etmiyorsa bu sunucuyu tercih edebilirler. Bu sunucu telefona tablete ve bilgisayara kolay bir şekilde kurulur. Kurulum işlemini gerçekleştirirken herhangi bir profesyonel kişiye ihtiyaç yoktur. Kullanıcı kendisi kurup daha sonra ise yapılandırma işlemini gerçekleştirebilir. Toplamda bu süreç 10-15 dakika kadar sürer.

Alternate DNS

En hızlı dns sunucusu arasında alternate dns yer almaktadır. Günümüzde pek çok çeşit sunucu türü vardır ve aynı zamanda bu sunucuların sürümleri bulunur. Her birinin özelliği farklıdır ve her biri aynı hızda hizmet vermez. Kullanıcılar genel olarak bir sunucu tercih edecekleri zaman hızlı olan bir sunucu arayışına girerler. Çünkü hızı az seviyede olan bir sunucu hiçbir işe yaramaz. Sonucunun hızlı olması ve aynı zamanda güvenlik düzeyinin yüksek seviyede olması kullanıcıları kendisine yönlendirir. Alternatif dns günümüzde hızlı ve aynı zamanda güvenli olarak bilinen bir sunucudur. Bu sebeple de hızlı bir sunucu arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Norton

En hızlı dns sunucusu arasında olan özellikle de son zamanlarda kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Peki, neden bu kadar çok tercih ediliyor? Hemen sizlere bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgiler verelim. Bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebi referansın fazla olmasıdır. Yani kullanan kişiler fazladır ve kullanan kişilerin çoğu bu sunucudan memnundur. Sunucu gizlilik esasına bağlı olarak hizmet verir. Yani kurulum işlemini gerçekleştiren kişilerin bilgileri herhangi bir üçüncü şahıs ile asla paylaşılmaz. Reklamı yapılmaz. Sizde güvenlik düzeyi yüksek olan ve aynı zamanda hızlı bir şekilde hizmet imkânı sağlayan bir sunucu arıyorsanız bu sonucu tercih edebilirsiniz. Kurulumunu kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeniz mümkündür. Herhangi bir uzman kişiye ihtiyaç duymadan 10 dakika içerisinde kurulumunu yapabilir ve yapılandırma sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Dyn

En hızlı dns sunucusu arıyorsanız ve tercih edeceğiniz bu sunucunun güvenli olmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere anlatacağımız sunucuyu tercih ettiğinizde aradığınız bütün özelliklere sahip olduğunu göreceksiniz. Bir sunucudan beklentileriniz doğal olarak hızlı bir şekilde hizmet vermesi ve aynı zamanda gizlilik esasına uyumasıdır. Çünkü bazı sunucuların güvenlik düzeyi alt seviyededir.

Bu nedenden dolayı da kullanıcılarının bilgilerini alarak reklamını yapmakta ve başka kişiler ile paylaşmaktadır. Bu risklidir. Bu sebepten dolayı da bir sunucu tercih edeceğiniz zaman bu özelliğine dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Dns sunucusu güvenli ve aynı zamanda hızlıdır. Hızlı olması sebebiyle de birçok kişi tarafından tercih edilme sebebidir. Kurulumu basit bir şekilde gerçekleştirilir ve telefon, tablet gibi cihazlara kurulum işlemi yapılabilir.

En Hızlı DNS Sunucuları 2022

En hızlı dns sunucusu olan safe dns genel olarak güvenli ve hızlı olduğu için tercih edilir. Özellikle son senelerde daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Bu sebepten dolayı da girilmiş olan bilgiler herhangi bir kimse ile paylaşılmaz. Aynı zamanda hızlıdır ve herhangi bir kesinti olması söz konusu değildir. Siz de kaliteli hızlı ve aynı zamanda güvenlik seviyesi yüksek düzeyde bulunan bir sunucu arıyorsanız safe dns’yi tercih edebilirsiniz. En hızlı dns sunucuları olarak safe dns iyi bir hizmet verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir