Facebook HD Video İndirme (720p 1080p)

Facebook HD Video indirme

Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu edindiğim bir bilgiyi daha sizinle paylaşmak istedim.

Facebook Video İndirme (Programsız) şu yazımda programsız facebooktan video indirme taktiğinden bahsetmiştim.

İnternet download manager, çeşitli tarayıcıların eklentileri ve facebooktan video indirme siteleri üzerinden facebook videolarını indirmek artık çok kolaylaştı. Ancak facebookta HD olarak yayınlanan bir videoyu indirme sitelerinden, tarayıcı eklentilerinden ve internet download manager programında çıkan butondan HD olarak indirememe sorunuyla karşılaştım geçen günlerde..

Örneğin bir facebook videosu var. Facebook sitesine girip izlediğinizde alttaki çark simgesinden 720p, 1080p olarak izleyebiliyorsunuz. Ancak indirme yöntemleriyle kesinlikle HD yani 720p veya 1080p olarak indiremiyorsunuz. Bunun nedenini o kadar araştırmama çeşitli sitelere sormama rağmen bulamadım.

Video facebookta HD olarak oynatılabiliyor ama HD olarak indirilemiyor.

Facebook HD Video indirme çözümü

Arkadaşlar bunun tek çözümü var. Hiç bir eklenti ve program işe yaramıyor. Facebook’un çeşitli bir engelle sisteme var galiba ya da yükleyen kullanıcılar bir şekilde HD olarak olarak indirilmesini engelliyor.

Ben bunun çözümünü ekran videosu kaydederek çözdüm. Kalite düşüyor tabi doğal olarak. Ancak çok aşırı derecede de kalite düşmesi olmuyor. Bandicam vs. ekran kayıt eden programla facebookda HD olarak indirmek istediğim videoyu açıp ekran kaydını alıyorum.

Bandicam ekran kayıt programı çokta büyük boyutlarda kayıt almıyor. Görüntü kalitesine göre.

Wondershare Video Editor programıyla da 720p veya 1080p olarak düzenleyip kullanıyorum. 🙂

Benim gibi bu sorunu yaşayan facebookta hd olup hiç bir şekilde hd olarak indiremediğiniz videolar varsa uğraşmayın. Ben çok uğraştım bulamadım. Bir ekran kayıt programı bulup ekranda açıp ekranın videosunu çekin. Sonra düzenleme yapmak istiyorsanız düzenleme yapın..

Facebook video indirme siteleri için yardım isteyen arkadaşlar olursa aşağı linklerden facebook videolarını indirebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir