Flash Disk Önerileri – Ucuz ve Kaliteli

Flash Disk Önerileri – Ucuz ve Kaliteli

Flash diskler gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız depolama birimleridir. Flash disk alırken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir flash disk almalıyız kısaca bundan bahsedeceğim..

Piyasada bir çok flash modeli var. Bunlardan benim kullandıklarım arasında sıkıntı çıkarmayan markalar tabi ki kingston ve sandisk. Ancak yeni nesil flash disklerin çoğunda problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Flash disk alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik 2.0 veya üstü hızlardaki flash diskler. Bu flash diskleri de alırken kullanım amacınıza göre belirlemeniz fiyat açısından sizi kâra sokacaktır. Ben flash diske 100 tane müzik atıp arabaya takacam müzik dinleyecem diyorsanız.

Boşu boşuna 3.0 almanıza gerek yok. Çünkü flash diskinizi günlük çıkartıp 1-2 gb lık müzik silip yükleme işlemi yapmazsınız. 3.0 özellikli flash diskler daha hızlı dosya gönderimi yapar ancak. Kullanımınıza bağlı olarak çokta önemli bir özellik değil.

Çok büyük boyutta 5-10 gb arası dosyaları devamlı flash diskinizden silip tekrar aynı boyutta dosya yüklüyorsanız 3.0 flash disk alabilirsiniz. Dosya aktarımı yaparken hızlı olacağından sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Ama flash diske 1-2 gb boyutunda dosya atıp geniş zamanlarda onları silip tekrar yükleme yapıyorsanız 2.0 flash diskte işinizi görecektir.

Flash diske boşu boşuna fazla para vermenin mantığı yok.

Flash diskin tasarımı da alırken dikkat edeceğiniz özelliklerden. Tasarımına göre de az kullanılan flash diskler e-ticaret sitelerinde daha ucuz da olabiliyor.. Şahsi olarak küçük flash diskler kullanma taraftarı olduğum için ucuzda olsa gidip büyük boyutlarda flash disk almam. 🙂

32 GB 2.0 Flash bellek Hepsiburada fiyatı 32TL

16 GB 2.0 Flash bellek Hepsiburada fiyatı 22TL

16GB 3.0 Flash bellek Hepsiburada fiyatı 23TL

Son paylaştığım linkteki flash bellek 3.0 ve 2.0 fiyatıyla 1 tl gibi bir fark var arada ancak tasarım olarak benim hoşuma gitmeyen bir tasarımı var. Belki de sizin hoşunuza gidebilir. Eğer ki 2.0 özellikli bir flash diskle 3.0 özellikli bir flash bellek arasında fiyat farkı yoksa tasarımına da takılmıyorsanız 3.0 olanı almanız sizin yararınıza olacaktır.

İlginizi çekebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir