Ford Engelli Araç İndirimi 2020 Fiyatları

By | 20 Ekim 2020

ford engelli arac indirimi 300x158 - Ford Engelli Araç İndirimi 2020 Fiyatları

Ford Engelli Araç İndirimi 2020 Fiyatları

7061 sayılı kanunun değişmesi ile son zamanlarda ÖTV muafiyeti söz konusu haline gelmekte. Yeni yasa ile engelli ve malul vatandaşların ÖTV ödemeden yani ÖTV’den muaf tutularak araç sahibi olabilmesi konusunda yapılan değişiklik ile liste fiyatı 303.200₺’yi aşmayan araçlarda ÖTV’den muaf tutulacağı belirtildi. Amerikan otomotiv devi Ford ise hem halihazırda sunduğu uygun fiyatlar hem de ÖTV muafiyeti ile rakiplerinin bir adım önüne geçmekte.

Engelli ve Malul Vatandaşlara Ford Güvencesi

Her modelinde performans, konfor ve güvenlik sunmayı hedefleyen Ford güvencesi ile araç sahibi olmak isteyen engelli ve malul vatandaşlarımız, engelli belgesi ile başvurarak ÖTV’den etkilenmeden araç sahibi olabilir. Ayrıca 18 yaşından küçük engelli ve malul vatandaşlarımız da engelli raporu ile kolayca araç sahibi olabilmekte. %40 engelli vatandaşlarımız da normal zamanlarda kullanamayacağı durumdaki araçlar için gerekli modifikasyonlar ve oynamaları ÖTV’den muaf bir şekilde yaptırabilmekte. Ayrıca %90 engeli olan kişilerse her 5 yılda 1 defaya mahsus ÖTV’den muaf tutularak bir Ford sahibi olabilir. Fiyatlarını güncelleyen Ford, deneme sürüşü ve birçok imkânı ile engelli vatandaşlarımıza destek sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir.

Engelli Raporu Nasıl Alınabilir

Engelli raporu almak için sağlık bakanlığı tarafından görevlendirilen hastanelere başvuru yapılabilir. Başvuru sonucu gerekli testler yapılarak en az %40 engelli vatandaşlarımız için engelli belgesi çıkartılabilmektedir. Ancak başvuru içinse bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar sırasıyla

Sağlık raporu başvuru formu

Engelli ve malul kişinin kimliği ve fotokopisi

Engelli ve malul kişiye ait en az iki adet fotoğraf. Ancak istenen fotoğraf sayısı hastaneden hastaneye fark edeceği için daha fazla fotoğraf tutmakta fayda var.

Bu belgeler ile hastaneye başvuruda bulunarak gerekli testlere tabi tutulacak ve engelli belgesine sahip olabilecek. Ancak belgenin geçerli sayılması için heyet imzasına başvuru yapılması gerekmekte, aksi takdirde belge geçersiz sayılacaktır.

Engelli Araçları 5 Yıl İçerisinde Satılabilir Mi?

Engelli araçlarının 5 yıl içerisinde satılması durumunda araç satın alırken ödenmeyen Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) ödenmesi gerekmekte. Ancak 5 yıl süresi dolan araçlarda ise bu durum söz konusu değil ve ÖTV ödemeden satış işlemleri yapılabilir.

 

Honda Engelli Otomobil İndirimi Fiyatları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir