Fortnite Oyunu Nasıl Oynanır ?

Fortnite Oyunu Nasıl Oynanır

Her geçen gün popülerliği artan Fortnite oyunu diğer bilgisayar oyunlarından farklı olarak oynanmaktadır. Oyunda seçilebilen bir den fazla harita mevcuttur. Bu haritalar içerisinde rakiplerinizi alt etmek için şehirlerdeki binaların içine gizlenmiş silahları bulup kullanıyorsunuz.

Fortnite’ ı oynamak için öncelikle sitesinden kayıt olup bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Oyunu kurduktan sonra giriş yapıp karakter oluşturuyorsunuz ve oluşturduğunuz karakterle sol alt ta bulunan start butonuna basarak oyuna başlıyorsunuz.

Oyun süresi boyunca daralmaya devam eden çemberin içinde kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda bir harita içerisine 100 oyuncu birden uçaktan atlayıp haritanın içerisinde bulunan şehirlere iniyor ve yerden silah toplayıp diğer oyuncuları vurmaya çalışıyor.

Fortnite diğer battle ground tarzı oyunlara nazaran birçok farklılık bulunmaktadır bunlar oyuncuların oldukça hoşuna giden emotelerdir. Emoteler i daha çok oyuncular rakiplerini alt ettikleri zaman zafer hareketi olarak kullanırlar. Bu emoteler içinde birçok dans figürleri bulunur.

Fortnite’ı Kimler Oynayabilir

Fortnite’ta diğer battle ground tarzı oyunlara nazaran birçok farklılık bulunmaktadır bunlar oyuncuların oldukça hoşuna giden emotelerdir. Emoteleri daha çok oyuncular rakiplerini alt ettikleri zaman zafer hareketi olarak kullanırlar. Bu emoteler içinde birçok dans figürleri bulunur.

Fortnite oyunu yediden yetmişe bilgisayar kullanmayı bilen herkes oynayabilir. Oyunun hali hazırda milyonlarca oyuncusu mevcuttur. Her geçen gün oyuncu sayısı da popülerliğinin artması ile milyonlarca kişiye ulaşmaya devam etmektedir.

Fortnite oyununu indirmek isterseniz  www.epicgames.com/fortnite/tr/home   adresine girip sağ üst köşedeki Sarı şekilde belirtilmiş İNDİR butonuna tıklayarak Mobil, Playstation ve Bilgisayar için indirebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir