Category Archives: Her Telden

Dünyanın En Büyük Depremi – Valdivia Depremi

Dünyanın en büyük depremi 9.5 şiddetindeki büyüklüğü ile dünya tarihinde ölçülen en büyük deprem Valdivia Depremi hakkında bilgiler. 22 Mayıs 1960 tarihinde gerçekleşen bu mega deprem şimdiye kadar richter ölçeği ile kaydedilmiş (9.5) şiddeti ile dünyanın en büyük depremidir. Depremin merkez üssü Şili’nin Valdivia şehridir. Bu mega deprem üstelik 10 dakikadan uzun sürmüştü, yani bir… Read More »

En Az Yakan Arabalar 2020 (Dizel)

En az yakan arabalar 2020 Zaman içerisinde teknolojinin gelişimi ile birlikte otomobil dünyasında büyük şirketler sürekli olarak ar-ge çalışmalarını arttırması ile birlikte yeni yılda çıkaracakları yeni model araçlarını en az yakan arabalar statüsüne getirmek istemektedirler. Bu noktada 2020 yılında en az yakan araçları sizler için değerlendirdik. Peki yeni yılda sıfır araçlarda en az yakanlar hangileri?… Read More »

Hangi Sigaralarda İndirim Oldu 2020

Hangi Sigaralarda İndirim Oldu ? Arkadaşlar bilindiği üzere sigara fiyatlarında indirim oldu. 15 tllik sigaralar 12 tl civarına düştü. Yani 3 tllk bir indirim oldu. Sigarada indirimin nedeninin tütün yani elle sarılan sigaraların kullanımındaki artışın neden olduğu söyleniyor. Bir kaç market sahibi arkadaşların galiba sigara toptancılarından aldığı bilgiler üzerine söylüyorum bunu. 🙂 Artan sigara fiyatlarından… Read More »

Cemreler Ne Zaman Düşer – Cemre Tarihleri 2020

Cemreler ne zaman düşer ? Cemre arapça bir kelime olup anlamı ateş anlamına gelmektedir. İlkbaharın başlangıcı cemrelerin düşmesiyle bağdaştırılmaktadır.. Cemrenin ilk önce havaya, sonra suya ve toprağa olmak üzere 3 farklı tarihte düştüğüne inanılmaktadır.. 2020 Havaya cemre ne zaman düşer ? 2020 yılında havaya düşecek olan cemre 19-20 şubat tarihleri arasında düşmektedir. Havaya düşen cemrenin… Read More »

Corona Virüs Haritası – Dünyadaki Virüs Haritası

Corona Virüs Haritası Bildiğiniz üzere Çin’in Wuhan kentinde çıkan Corona Virüs dünya üzerinde can almaya devam ediyor. 11.02.2020 Tarihi itibariyle 900 kişiyi geçmiş durumda. Dünya üzerinde Corona Virüsüne yakalanan, yakalanıp tedavi edilen kişilerin sayısını aşağıdaki internet sitesine tıklayıp bölgesel olarak takip edebilirsiniz..   Corona Virüs Haritası Linki

Ehliyet Yenileme Süresi Ne Zaman ?

Ehliyet Yenileme Süresi Ne zaman ? Bugün 22.01.2020 Tarihinde İç işleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ehliyet yenileme süresi 31 aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı. Daha önceden ehliyet yenileme süresi 31 aralık 2020 tarihi olarak belirlenmişti. Ancak iç işleri bakanlığı tarafından yapılan açıklama da “ 1 ocak 2016 tarihinden önce düzenlenen eski sürücü belgelerinin yeni… Read More »

Hi Level Android TV Kanal Arama – Uydu Arama – Frekans Ayarları

Hi Level Android TV Kanal Arama / Resimli Anlatım Merhaba arkadaşlar. Hi Level HL40DLK13 40 Android Led Tv Kurulumu – Kanal Ayarları bu yazımda a101 in sattığı Hi Level 40 inç android televizyon hakkında kurulum konusundan bahsetmiştim. Ancak kanalları aradığımızda sadece trt nin 15 tane kanalı çıkmıştı. Sağolsun siteye yorum yapan Tamer Bey kurulumun tek… Read More »

Yerli Otomobil Resimleri TOGG

Bilindiği üzere TOGG yani Türkiye Otomobil Grubu Girişimcileri twitter hesabından üç dört gündür yerli otomobille ilgili ufak tefek detaylar paylaşılmıştı. Bugün ise yerli otomobil tamamen göründü. Yerli otomobilin başta 5 model üzerinden üretilecek. Suv ve Binek model olarak. Dört çeker ve iki çeker seçenekleri de bulunuyor. Yerli otomobilin ismi ne olacak sorusuna ise kesin bir… Read More »

Yerli Otomobil Tasarımı – İlk Resimler

Yerli otomobil – Tasarımı ve İlk Resimleri Evet arkadaşlar yukarıda görülen resim yerli otomobilin ilk resmi. Türkiye Otomobil Girişim Grubunun resmi twitter hesabından paylaşılan ilk resim bu. 27 Aralıkta tanıtılacak olan milli otomobil hakkında twitter sayfası her gün 14:30 da yerli otomobil hakkında resimler paylaşılacağını da duyurdu. Yerli otomobilin tasarımları hakkında sosyal medyalarda ve haber… Read More »

İskoçya Hakkında Bilgiler

İskoçya hakkında bilgiler; Nüfusu yaklaşık 5.5 milyondur. Aberdeen, Glasgow ve başkent Edinburgh en fazla nüfusa sahip şehirleridir. Toplam nüfusun %89 u İskoç, %7 si İngiliz, İrlandalı ve Gallilerden oluşur. İskoçya’dan bahsedip William Wallace’a değinmemek olmaz. İskoçya’nın kahramanı Wallace, 1300’lü yıllarda İskoçya’nın bağımsızlığı için Kral 1. Edward’a karşı direniş kuvvetlerine önderlik etmiş ve 1305 yılında idam… Read More »