Category Archives: Her Telden

Türkiye’deki Coronavirüs Tedbirleri

Türkiye’deki Coronavirüs Tedbirleri #EvdeKal Bilindiği üzere dünyada hızla yayılan coronavirüs için tüm ülkeler tedbirler alıyor. Ülkemizde de vaka ile karşılaşmadan bazı tedbirler alınmıştı ancak ilk ölüm haberi duyulduktan sonra tedbirler daha da sıklaştırıldı. Ülkemizde alınan Coronavirüs Tedbirleri ; Market, pazar, manav vs. yerlerde seçmece ürün almaya yasak getirildi. Kuaförler ve Berberlerin 21.03.2020 yani bugünden itibaren… Read More »

Coronavirüs ‘ten İtalya’da Yaşamını Yitirenlerin Ortak Özellikleri

İtalya’da coronavirüs den yaşamını yitiren 3200 kişinin ortak özellikleri; Düm yaşamını kaybedenler de eklendiğinde 4000’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği İtalya’da @Dr_FarrisD, yaşamını kaybeden 3200 hasta ile ilgili verileri paylaştı. 3200 kişinin açık ara en yoğun olduğu bölge; 2175 kişinin yaşamını yitirdiği Lombardiya bölgesi (%68; #Milano ve çevresi bu bölge). Bunu Emilia-Romagna takip ediyor %16.4. Hemen… Read More »

40 Dakikalık Teneffüs İçin Gelen Destekler

Okullar açıldıktan sonra ilk gün 40 dakikalık teneffüs olacağını açıklayan Millî Eğitim Bakanımıza desteklerini bir akım biçiminde sürdüren kişi ve kurumlar…   Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. Sn. Bakanım @ziyaselcuk, 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Maraş Dondurmamız ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza dondurmalar bizden. Beşiktaş JK Resmi… Read More »

Korona Virüsü Uygulaması – COVID-19

Korona virüsü uygulaması hastalığın ortaya çıktığı ülkede Çin’de hastalığın daha fazla yayılmaması adına yeni uygulamalar yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan hastalığı önlemek için telefon uygulaması çıkarılmıştır. Risk grubunda olup olmadığını bu uygulama sayesinde öğrenilmektedir. Close contact detector adı verilen bu uygulama sayesinde kişiler kendilerinin bu hastalığı taşıyıp taşımadığını öğrenmektedir. Eğer bu hastalığı taşıyor ve… Read More »

Belçika Hakkında Bilgiler

Belçika Hakkında Bilgiler Yaklaşık 11.5 milyonluk bir nüfusa sahip olan Belçika’da 200 binden fazla Türk asıllı vatandaş yaşamaktadır. Başkenti Brüksel olan ülkenin diğer önemli şehirleri Anvers, Gent, Charleoi, Liege ve Brugge’dur. Ülkenin yüzölçümü ise 30bin kilometre kare ile Konya ilimizden daha küçüktür. Belçika’nın 3 resmi dili vardır. Bunlar; Fransızca, Flamanca ve Almanca’dır. Büyük çoğunluğu Hristiyan… Read More »

Dünyanın En Büyük Depremi – Valdivia Depremi

Dünyanın en büyük depremi 9.5 şiddetindeki büyüklüğü ile dünya tarihinde ölçülen en büyük deprem Valdivia Depremi hakkında bilgiler. 22 Mayıs 1960 tarihinde gerçekleşen bu mega deprem şimdiye kadar richter ölçeği ile kaydedilmiş (9.5) şiddeti ile dünyanın en büyük depremidir. Depremin merkez üssü Şili’nin Valdivia şehridir. Bu mega deprem üstelik 10 dakikadan uzun sürmüştü, yani bir… Read More »

En Az Yakan Arabalar 2020 (Dizel)

En az yakan arabalar 2020 Zaman içerisinde teknolojinin gelişimi ile birlikte otomobil dünyasında büyük şirketler sürekli olarak ar-ge çalışmalarını arttırması ile birlikte yeni yılda çıkaracakları yeni model araçlarını en az yakan arabalar statüsüne getirmek istemektedirler. Bu noktada 2020 yılında en az yakan araçları sizler için değerlendirdik. Peki yeni yılda sıfır araçlarda en az yakanlar hangileri?… Read More »

Hangi Sigaralarda İndirim Oldu 2020

Hangi Sigaralarda İndirim Oldu ? Arkadaşlar bilindiği üzere sigara fiyatlarında indirim oldu. 15 tllik sigaralar 12 tl civarına düştü. Yani 3 tllk bir indirim oldu. Sigarada indirimin nedeninin tütün yani elle sarılan sigaraların kullanımındaki artışın neden olduğu söyleniyor. Bir kaç market sahibi arkadaşların galiba sigara toptancılarından aldığı bilgiler üzerine söylüyorum bunu. 🙂 Artan sigara fiyatlarından… Read More »

Cemreler Ne Zaman Düşer – Cemre Tarihleri 2020

Cemreler ne zaman düşer ? Cemre arapça bir kelime olup anlamı ateş anlamına gelmektedir. İlkbaharın başlangıcı cemrelerin düşmesiyle bağdaştırılmaktadır.. Cemrenin ilk önce havaya, sonra suya ve toprağa olmak üzere 3 farklı tarihte düştüğüne inanılmaktadır.. 2020 Havaya cemre ne zaman düşer ? 2020 yılında havaya düşecek olan cemre 19-20 şubat tarihleri arasında düşmektedir. Havaya düşen cemrenin… Read More »

Corona Virüs Haritası – Dünyadaki Virüs Haritası

Corona Virüs Haritası Bildiğiniz üzere Çin’in Wuhan kentinde çıkan Corona Virüs dünya üzerinde can almaya devam ediyor. 11.02.2020 Tarihi itibariyle 900 kişiyi geçmiş durumda. Dünya üzerinde Corona Virüsüne yakalanan, yakalanıp tedavi edilen kişilerin sayısını aşağıdaki internet sitesine tıklayıp bölgesel olarak takip edebilirsiniz..   Corona Virüs Haritası Linki