Category Archives: Her Telden

Ehliyet Yenileme Süresi Ne Zaman ?

Ehliyet Yenileme Süresi Ne zaman ? Bugün 22.01.2020 Tarihinde İç işleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ehliyet yenileme süresi 31 aralık 2022 tarihine kadar uzatıldı. Daha önceden ehliyet yenileme süresi 31 aralık 2020 tarihi olarak belirlenmişti. Ancak iç işleri bakanlığı tarafından yapılan açıklama da “ 1 ocak 2016 tarihinden önce düzenlenen eski sürücü belgelerinin yeni… Read More »

Hi Level Android TV Kanal Arama – Uydu Arama – Frekans Ayarları

Hi Level Android TV Kanal Arama / Resimli Anlatım Merhaba arkadaşlar. Hi Level HL40DLK13 40 Android Led Tv Kurulumu – Kanal Ayarları bu yazımda a101 in sattığı Hi Level 40 inç android televizyon hakkında kurulum konusundan bahsetmiştim. Ancak kanalları aradığımızda sadece trt nin 15 tane kanalı çıkmıştı. Sağolsun siteye yorum yapan Tamer Bey kurulumun tek… Read More »

Yerli Otomobil Resimleri TOGG

Bilindiği üzere TOGG yani Türkiye Otomobil Grubu Girişimcileri twitter hesabından üç dört gündür yerli otomobille ilgili ufak tefek detaylar paylaşılmıştı. Bugün ise yerli otomobil tamamen göründü. Yerli otomobilin başta 5 model üzerinden üretilecek. Suv ve Binek model olarak. Dört çeker ve iki çeker seçenekleri de bulunuyor. Yerli otomobilin ismi ne olacak sorusuna ise kesin bir… Read More »

Yerli Otomobil Tasarımı – İlk Resimler

Yerli otomobil – Tasarımı ve İlk Resimleri Evet arkadaşlar yukarıda görülen resim yerli otomobilin ilk resmi. Türkiye Otomobil Girişim Grubunun resmi twitter hesabından paylaşılan ilk resim bu. 27 Aralıkta tanıtılacak olan milli otomobil hakkında twitter sayfası her gün 14:30 da yerli otomobil hakkında resimler paylaşılacağını da duyurdu. Yerli otomobilin tasarımları hakkında sosyal medyalarda ve haber… Read More »

İskoçya Hakkında Bilgiler

İskoçya hakkında bilgiler; Nüfusu yaklaşık 5.5 milyondur. Aberdeen, Glasgow ve başkent Edinburgh en fazla nüfusa sahip şehirleridir. Toplam nüfusun %89 u İskoç, %7 si İngiliz, İrlandalı ve Gallilerden oluşur. İskoçya’dan bahsedip William Wallace’a değinmemek olmaz. İskoçya’nın kahramanı Wallace, 1300’lü yıllarda İskoçya’nın bağımsızlığı için Kral 1. Edward’a karşı direniş kuvvetlerine önderlik etmiş ve 1305 yılında idam… Read More »

Antarktika Kıtası Hakkında Bilgiler

Antarktika Kıtası Hakkında Bilgiler – Dünyanın en soğuk yeri Soğuk dedik madem önce bu bilgiyle başlayalım. Antarktika’da bugüne kadar kaydedilmiş en yüksek sıcaklık 24 Mart 2015 tarihinde ölçülmüş ve 17.5 derecedir. Soğukluğu ise -93 derecelere kadar düşüyor, en fazla düşen sıcaklık ise yakın zamanda ölçülen ve yeni rekoru -98 derecedir. Dünyanın en büyük çölü neresidir… Read More »

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler Yüzde 30’u ormanlarla kaplı Yeni Zelanda veya resmi adıyla Yeni Zelanda Milletler Topluluğu, Güney Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesidir. Yeni Zelanda, bir çok küçük ada ile birlikte iki büyük ana adadan oluşmaktadır. Bu adalar Kuzey Ada ve Güney Adaolarak geçer. Kraliçe 2. Elizabeth, aynı zamanda Kanada gibi bu ülkenin de kraliçesidir.… Read More »

Küba Hakkında Bilgiler

Küba hakkında bilgiler UNESCO’ya göre dünyanın en çok görülmek istenen ülkesi olan Küba’nın nüfusu yaklaşık olarak 11.5 milyondur. Ülkenin %60’ı katolik, %5’i protestan, %24’ü ateisttir. Yüzölçümü 110.861 kilometrekaredir. Başkenti Havana Yönetim Biçimi Sosyalist Cumhuriyet Politik Sistem Tek partili komünist sistem ve Dili İspanyolcadır. Küba’yı Küba yapan özelliklerden bir tanesi de, ülkenin her yerinde bolca klasik… Read More »

Çin Seddi Hakkında Bilgiler

Çin Seddi Hakkında Bilgiler Çin Seddi’nin uzunluğu 8850 km’dir. Şöyle bir karşılaştırma yapalım; Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna gidildiğinde alınan mesafe Çin Seddi’nin uzunluğunun yarısı kadar bile etmiyor. Çin Seddi’nin resmi bitiş tarihi, Song Ming Hanedan’ının devrildiği tarih 1644’e denk gelir. Şunu da hemen ekleyelim; Öyle uzaydan, Aydan falan görünmüyor. 7-10 metre yüksekliğinde bir yapının… Read More »

İspanyol Gribi Hakkında Bilgiler

  İspanyol Gribi Hakkında bilgiler Dünyada en fazla ölüme neden olmuş felaket olarak da adlandırılır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru ortaya çıkan bu salgın yaklaşık 100 milyon kişiyi, yani o zamanki dünya nüfusunun yüzde altısını yok etti. Salgın ilk olarak 11 mart 1918 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletinde görüldü ve daha sonra büyük… Read More »