Hi Level HL49DLK27 Android Smart TV Kurulumu Frekans Ayarları

By | 27 Şubat 2020

hi level 49dlk27 android smart tv 300x222 - Hi Level HL49DLK27 Android Smart TV Kurulumu Frekans Ayarları

Hi Level HL49DLK27 Android Smart TV Kurulumu Frekans Ayarları

A101’in sattığı Hi Level HL49DLK27 marka televizyonun başta Sunny şirketinin garantisinde olduğunu söyleyelim. Genelde SEG marka led tvler satıyordu ve SEG marka televizyonlar Vestel garantisinde oluyordu. Önceki ayda sattığı televizyon da Hi Level marka idi ve Sunny garantiliydi.

Hi Level HL49DLK nasıl bir televizyondur diye soracak olursanız en büyük özelliği android olması. Bildiğiniz üzere android led tvlere uygulama kurulabiliyor. Kullanmak istediğiniz uygulamayı yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Dahili Wifi si var. Yani evinizdeki internet modemine bağlanıp interneti kullanabiliyorsunuz. Veya cep telefonunuzdaki interneti telefonunuzu modem yapma (hotspot) özelliği varsa cep telefonunuza bağlanıp internete girebilirsiniz.

Televizyonun artıları arasında Dahili Uydu alıcısı olması da var. Herhangi bir uydu alıcısı almadan televizyonu direk kullanabilirsiniz..

Hi Level Android Smart Led TV nin kurulumu için Hi Level Android TV Kanal Arama – Uydu Arama – Frekans Ayarları linkteki RESİMLİ ANLATIMI okuyabilirsiniz..  A101’in daha önceden satmış olduğu Hi Level 40DLK13 Android Smart Led tv ile kurulumu aynı.

Verdiğim linkteki resimli anlatıma bakarak televizyonunuzu kurabilir. Kanal araması, frekans araması yapabilirsiniz.

 

Daha önceki konumuza bir çok yorum gelmişti ve televizyonu kullananlar sağolsun televizyon hakkında deneyimlerini paylaşmıştı. Yorumların hepsini okudum ve edindiğim bilgiler dahilinde televizyonun eksi yönlerinden bahsedecek olursak;

Birinci olarak Görüntü Kalitesi üst düzey markalara göre Samsung, LG, Sony, Philips biraz düşük. Zaten bu fiyatı verip Samsung, Lg led tv kalitesi beklemek biraz garip olurdu. 400hz özelliğinden de anlayabilirsiniz..

İkinci olarak Kanal Geçişleri yine diğer yazımıza gelen yorumlara göre kanal geçişlerinin biraz yavaş olduğu söylenmişti. Bende bizzat kullandım yavaş olduğunu söyleyebilirim.

Üçüncü olarak kurulumu biraz karışık resimli olarak anlattık ancak problem yaşayan bir çok kişi oldu. Ama zannediyorum ki 40 inç üzeri televizyon olduğu için kurulumu servis yapacaktır. Servis kurulumu ücretli mi olur ücretsiz mi olur bilemiyorum. A101den alırken sorarsanız detaylı bilgi edinebilirsiniz..

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir