Huawei Telefonlara Google Servisleri Nasıl Yüklenir?

By | 21 Şubat 2020

Huawei Telefonlara Google Servisleri Nasıl Yüklenir?

Huawei, bilindiği üzere Google uygulamalarından yoksun bir şekilde piyasa çıkış yapıyor. Android’in açık kaynak olması sebebiyle bazı uygulamaları dışardan yüklemek mümkün. Yaptığımız araştırmalara göre, dışardan yüklediğimiz uygulamalar da sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Siz vereceğimiz ipuçlarını uygulamadan önce çeşitli kaynakları araştırarak telefonunuzun yedeklerini almayı unutmayın. Bilinçli bir kullanıcı iseniz, yine yedek alıp, global forumlarda geliştiricilerin Huawei markası için çıkarmış oldukları ROM dosyalarını deneyebilir, Android’i daha etkin ve kısıtlamasız şekilde kullanabilirsiniz. ROM atma işlemini, sadece deneyimli kullanıcıların yapmasını öneririz. Aksi takdirde telefonunuz kitlenebilir, daha da kötüsü hiç açılmayabilir.

huawei telefonlara google servisleri nasil yuklenir - Huawei Telefonlara Google Servisleri Nasıl Yüklenir?

Huawei Telefonlara Google Uygulamalarını Yükleme (Huawei Telefonlara Google Servisleri Nasıl Yüklenir?)

 

  • Öncelikle, tarayıcınızı açıp, arama motoruna “Google Hizmet Asistanı APK” yazın ve indirin.
  • Uygulamayı başlatın ve gerekli izinleri verin.
  • Bir sonraki ekranda size “Uygulamanın Aygıt Yöneticisi Kontrolü” adı altında bir pencere açılacak. Etkinleştir’e tıklayıp devam edin.
  • Karşınıza çıkan mavi butona tıklayıp, yükleme işlemine başlayın.
  • Google uygulama ve servislerini download edebilmeniz için biraz beklemeniz gerekiyor. İndirmeler tamamlandıktan sonra mavi düğmeye tekrar dokunun. Telefonunuz arka planda yüklü bir iş yaptığı için ekranınız 20-30 saniye donabilir, telefonunuzu kapatmayın.
  • Hepsi bu kadar. Artık Google servislerini telefonunuzda kullanabilir, Play Store’dan dilediğiniz uygulamaları indirebilirsiniz.
  • Hafıza alanınız yeterli değil ise, ilk yüklemiş olduğumuz Google Hizmet Asistanı’nın APK dosyasını telefonunuzdan silebilirsiniz.

 

2020 Yılında Çıkacak Cep Telefonları yazımızı inceleyip 2020 yılında çıkacak en popüler cep telefonları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir