Hyundai Engelli Araç Satın Alımı

By | 19 Ekim 2020

hyundai engelli arac alimi 300x206 - Hyundai Engelli Araç Satın Alımı

Hyundai Engelli Araç Satın Alımı

Geçtiğimiz dönemde 7061 sayılı kanunun değişmesi ile bir kez daha gündeme gelen engelli ve malul vatandaşlar için ÖTV’siz araç satın alınımına ilişkin fikirlerle birlikte her zaman sık tasarımı ve konforu ile ön plana çıkan Hyundai, söz sahibi olmaya başlıyor. Yeni düzenlemeye göre ÖTV muafiyeti için 1.600 cm³ limiti ortadan kalkıyor ve motor hacmi 1.600 cm³’den fazla olan araçlarda da ÖTV muafiyeti geçerli oluyor.

Hyundai ile Farkı Yakalayın

Güney Kore asıllı otomotiv devi Hyundai, engelli vatandaşlarımıza özel imkanlar ve koşullar sunuyor. Ayrıca %90 engelli ve malul vatandaşlarımızın 18 yaşını beklemesine gerek kalmadan engelli belgesi ile araç sahibi olabilmesine olanak sağlıyor. Şık tasarımı ve konforu ile kullanıcılarını özel hissettiren Hyundai, toplumsal dengenin sağlanması ve Engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesi noktasında da adımlar atıyor. Konforu arayan ve özel hissetmek isteyen kişilerin tercih ettiği Hyundai ile engelsiz bir hayat yaşamak mümkün. Ayrıca %40 engeli bulunan vatandaşlarımız da normal şekillerde kullanamayacakları ya da kullanmakta güçlük yaşayacakları araçlara ÖTV’den muaf tutularak gerekli modifikasyonları rahatça yaptırabilmekte. Ülkemizde 8 milyonun üzerinde engelli vatandaş yaşadığı göz önünde bulundurulduğunda ÖTV muafiyetinin sağladığı imkânın ne kadar önemli olduğu da açıkça gözler önüne seriliyor.

Peki engelli belgesi almak için ne yapmak gerekiyor?

Engelli belgesine sahip olmak için sağlık bakanlığı tarafınca özel olarak yetkilendirilmiş hastanelere başvurmanız ve gerekli testleri yaptırmanız gerekiyor, ancak başvuru öncesinde de Sağlık raporu başvuru formu, engelli ve malul kişinin kimliği ve fotokopisi, engelli ve malul kişiye ait en az iki adet fotoğraf. Fotoğraf talebi hastaneden hastaneye değişmekte, bu nedenle iki adetten fazla fotoğraf bulundurmak işlemin hızlandırılması bakımından önem teşkil ediyor. Ancak sadece bu kadarla bitmiyor. Testleri yaptıran ve en az %40 engeli bulunan kişilerin sahip olduğu engelli belgesinin geçerliliği için heyet imzasına ihtiyaç duyulmakta. Heyet imzası olmayan belgeler ise geçersiz sayılmaktadır.

Araç sahibi olmak, seyahat özgürlüğüne sahip olmak ve refakatçi ile yolculuk yapmayı istemek engelli ve malul vatandaşlarımızın en tabii hakkı. Araç sahibi olurken ÖTV muafiyeti ile Hyundai konforuna sahip olmak ve özel hissetmek isteyen engelli vatandaşlarımız için oldukça kolay.

Ford Engelli Araç İndirimi Fiyatları 2020 yazımızı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir