İkinci El Cep Telefonlarına Tramer Kaydı

By | 5 Mart 2020

iphone ucretsiz muzik uygulamalari 300x207 - İkinci El Cep Telefonlarına Tramer Kaydı

İkinci El Cep Telefonlarına Tramer Kaydı

Evet ilk duyduğumda bende şaşırdım. Siz de şaşırabilirsiniz. 🙂
Sitemde cep telefonlarıyla ilgili bir çok yazı paylaştığımdan bu haberi de paylaşmak istedim.

İkinci el cep telefonlarına da arabalarda olduğu gibi tramer kaydı sistemi getiriliyormuş. MOBİSAD yani Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği başkanı olan Mustafa Kemal Turnacı açıklama yaptı.

Dernek başkanı yaptığı açıklamada ikinci el telefon satışında yaşanan sıkıntılar nedeniyle böyle bir işe koyulduklarını açıkladı. Sistem nasıl olacak diye sorarsanız mobil uygulama ile olacak. Android ve İOS için uygulama geliştirdiklerini söyleyen Turnacı bu mobil uygulamayla telefonun kaç kez sahip değiştirdiğini, hangi parçalarının değiştiğini, telefonun garanti süresinin bitip bitmediği, bittiyse ne zaman bittiğini öğrenebileceğiz..

Eğer uygulama sadece söylemde kalmayıp hayata geçirilirse ikinci el telefon alımlarında sahtekarlık yapan bir çok telefoncudan kurtulmuş oluruz. 🙂  Telefon piyasasının çok üst düzey fiyatlara çıktığını düşünürsek yapılan tramer sorgulama aslında çok mantıklı. Günümüz şartlarında kaliteli ve iyi bir telefon alayım dediğiniz de araba fiyatına telefonlar var.

Ancak böyle bir uygulama yapılır mı ? Yapılırsa sıkıntısız çalışır mı ? Orasını tahmin edemiyorum.

Büyük ihtimalle böyle bir uygulama yapılsa da bir açığı olur diye düşünüyorum. Ama inşAllah sıkıntısız şekilde kullanıma sunulur millet güvenli şekilde ikinci el cep telefonlarını alabilir. 🙂

1000 TL Altı Telefon Önerileri

2000 Tl Altı Cep Telefonu Önerileri

3000 TL Altı Cep Telefonu Önerileri yazılarımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir