İnstagram Son Güncelleme – İnstagram Kullanımı

By | 29 Mart 2020

instagram 300x185 - İnstagram Son Güncelleme - İnstagram Kullanımı

İnstagram Nasıl Kullanılır

İnstagram kullanmak isteyen kişiler için kullanım şekilleri de gösterilmektedir. Öncelikle telefondan instagram uygulamasını indirip belirlenen kullanıcı adı ile giriş yaparak kullanmaya başlanmaktadır. Bu kadar kolay ve basit olan instagram uygulamasının bazı özelliklerini keşfetmek için ayarlara girerek orada size uygun olan yerleri işaretleme ile başlanmaktadır. Böylelikle yaş sınırı olmadan her kullanıcının rahatlıkla giriş yapabileceği bir uygulamadır.

İnstagram son güncelleme ile kullanılmakta olan ve erişim sağlanmayan ya da hata vermekte olan birçok özelliği iyileştirmektedir. Aynı zamanda yeni özellikler ekleyerek hayatımızın büyük kısmında yer alan programı daha özel hale getirmektedir. Böylelikle daha aktif bir şekilde kullanıp daha düzgün resimler ve videolar koyma imkanı sağlamaktadır.  Yapılan güncellemeler sayesinde uygulamalar gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde yenileşmektedir. Buda günümüzün çoğu zamanını harcadığımız instagram uygulamasının daha kaliteli ve güvenli bir kullanım sunduğunu göstermektedir.

Belirli zamanlarda yapılan yenilikler için telefona gelen güncellemeler ile uygulamalar daha üst seviyede özellikler içermektedir. İnstagram’ın son güncellemesi yapılan farklı özelliklerle kullanıcıya sunuldu. Yeni güncelleme de kullanıcıların hikayeleri için yenilikler yapıldı.

Fotoğraf ya da video aynı anda 10 taneye kadar yükleme şansı sunuyor. İlk olarak Android kullanıcıları için sunulmuş olsa dahi ilerleyen zamanlarda iPhone ve iPadler içinde yayınlanması bekleniyor. Hikayeler ekranın sağ üst köşesinde yeni bir ikon beliriyor.  Paylaşımını  yapacağınız hikaye ve videoları aynı zamanda düzenleyebiliyorsunuz. Hikaye çektiğinizde uzak bir yerdeyseniz fotoğrafınız ya da videonuz için yakın konum efektleri sunabiliyor. Son güncelleme sürümünde hata düzeltmesi ve performans yenilemesi gibi işlemleri gerçekleştiriyor.

Instagram Direct Özelliği

Instagram’da direct kısmı da birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bilgisayar uygulaması üzerinden mesajlaşma seçeneği bulunmamaktaydı. Bu durum pek çok kişinin şikayet ettiği bir konu haline gelmiştir.  Yani Instagram’ın web sayfası üzerinden erişilen versiyonuna da mesaj kısmı artık tarayıcı üzerinden ya da bilgisayar uygulaması üzerinden de sağlanabilecektir. Kullanıcılara mesajlaşma imkanı tanınacaktır. Test aşaması başarılı bir şekilde netice verdiği takdirde kullanıcılara bu güncellemede açılacaktır.

 

 

Android İşletim Sistemi vs İos İşletim Sistemi yazımızı da inceleyebiliriniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir