İnternet Nakil İşlemleri

İnternette en çok karşılaştığım sorunlardan birisi evde internetimi nakil ettirdiğim yerde altyapı yok ne yapmalıyım ?

Arkadaşlar bu durumda yapmanız gereken ilk işlem binanızda tamamen alt yapı mı yok ? Yoksa alt yapı var da boş yer mi yok ? Bunu öğrenmek.

Telekom ekipleri her iki durumda da size bilgi vermek zorundadır ancak bilgi alamadığınız durumlarda türk telekoma gidip bilgi alabilirsiniz.
İnternetinizi nakil ettirmek istediğiniz yerde hiç alt yapı yok ise türk telekoma gidip dilekçe ile başvurabilirsiniz. Dilekçe için giderken apartmanınızdan internet kullanmak isteyen kişilerle gitmeniz onlarında imzasının bulunması daha da etkili olacaktır.

İnternetinizi nakil ettirmek istediğiniz binanızda alt yapı var ancak boş yer yoksa binanızdan birisinin taşındığını gördüğünüzde bunu fırsat bilip türk telekoma bildirebilirsiniz. Binanızda taşınan kimse olmaması durumunda ise yine türk telekoma gidip dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

İnternet faturamı ödüyorum ama internetim bağlanmadı;

Arkadaşlar nakil işlemi sonrası altyapı olmadığından internet bağlantınız yapılmadı ancak fatura ödemeye devam ediyorsanız türk telekoma gidip internetinizin bağlanmadığını interneti dondurmak istediğinizi iletin.

İnternetiniz 6 ay dondurulur. Alt yapı 6 ay içerisinde yapılmazsa internetinizi hiç bir ceza ödemeden kapattırabilirsiniz.

6 ay içerisinde altyapınız yapıldı ve internete bağlantınız sağlandıysa kullanmadığınız zamanlarda ödediğiniz internet faturasının iadesini türk telekomdan isteyebilirsiniz. Türk Telekom yeni çıkacak faturalarınızdan ödediğiniz faturaları düşerek iade talebinizi yerine getirir.

İnternet nakilim sonrası internet hızım düştü diyorsanız;

Atıyorum 16mbite kadar internet paketiniz var ilk oturduğunuz yerde 16 mbiti alıyordunuz ancak yeni nakil ettirdiğiniz yerde 4 mbit internet alıyorsunuz. İmzaladığınız sözleşme gereği 16 mbite kadar kısmı gözönünde bulundurularak yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Eski evinizde 16 mbit internetinize 75 tl öderken yeni evinizde 4 mbit internete 75 tl ödemeye devam edersiniz.

Nakil ettirdiğim adreste fiber internet varmış;

Eski evinizde adsl internet kullanıyorsanız yeni taşındığınız bina da fiber internet varsa herhangi bir problem olmadan internetinizi kullanabilirsiniz.
Fiber internete geçiş yaptığınız için türk telekom sizden herhangi bir ücret talep edemez. Ancak taahhüdünüz bittiği taktirde modem kiralama ücreti olarak bir miktar ücret artışı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir