Category Archives: İnternet

Türk Telekom ev interneti, Turkcell ev interneti, Turknet ev interneti, Vodafone ev interneti hakkında bağlantı ve arıza bilgileri ve tecrübelerimi yayınladığım bölüm. İnternet büyük ve geniş bir konu olduğu için internetle alakalı başka konularda da yazılarımı bulabilirsiniz :)

Çeliker Hafriyat

İstanbul Çekmeköy / Ömerli’de bulunan firmamız Bina temeli açma, Kanal açma, Bina yıkımı, Çevre düzenleme, Peyzaj işleri, Kiralık iş makinaları, Hafriyat işleri, Kiralık JCB, Kiralık ekskavatör, Kiralık kırıcı işlerinde hizmet vermektedir. Diğer sunulan hizmetler için web sitemizi ziyaret edebilir, sitemizdeki iletişim kısmından konumumuza bakarak firmamızı ziyaret edebilir veya cep telefonuyla bizimle iletişime geçebilirsiniz..   Web… Read More »

İnternet Hız Limiti Nedir

İnternet Hız Limiti Nedir ? İnternet hız limiti nedir internet servis sağlayıcınızın internet bağlatmak için başvurduğunuzda aldığınız paket dahilindeki hız limitidir. Örneğin; 8 mbit, 16 mbit, 24 mbit, 35 mbit, 50 mbit vs. İnternet başvurusu yaparken size genelde evinizin bulunduğu konumun desteklediği paketler sunulur. Türk Telekomun alt yapısını kullanan firmalar turknet, vodafone, superonline, millenicom, goknet,… Read More »

Rdp Bağlantı Hatası Çözümü CredSSP Hatası Çözümü

Rdp Bağlantı Hatası Çözümü – Uzaktan Masaüstü Bağlantı Hatası Çözümü Windowsun uzaktan masaüstü yani rdp bağlantısıyla herhangi bir sunucuya bağlanırken karşılaşılan en önemli hatalardan birisi de CredSSP hatası. Bu hata neden dolayı karşımıza çıkar derseniz bilgisayarınızın yaptığı güncellemelerden dolayı karşınıza çıkar. Ve sunucu kullanıcı adını ve şifresini doğru yazmış olsanız da sunucuya bağlanamazsınız. Aşağıda resimdeki… Read More »

100 Mbit İnternet Her Eve Gelecek

100 Mbit İnternet Her Eve Gelecek Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu dün çok güzel bir açıklama yaptı. Gerçekleşmesi halinde resimde gördüğünüz 3.33 mbit gibi hızlar tarihe karışacak inşAllah. 🙂 Ulaştırma bakanımız her eve 100mbit internet sözleriyle 2023 yılında Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile 100mbit internet kullanılabileceğini belirtti. Daha doğrusu hedeflerinin bu yönde olduğunu belirtti.… Read More »

İnstagram Son Güncelleme – İnstagram Kullanımı

İnstagram Nasıl Kullanılır İnstagram kullanmak isteyen kişiler için kullanım şekilleri de gösterilmektedir. Öncelikle telefondan instagram uygulamasını indirip belirlenen kullanıcı adı ile giriş yaparak kullanmaya başlanmaktadır. Bu kadar kolay ve basit olan instagram uygulamasının bazı özelliklerini keşfetmek için ayarlara girerek orada size uygun olan yerleri işaretleme ile başlanmaktadır. Böylelikle yaş sınırı olmadan her kullanıcının rahatlıkla giriş… Read More »

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım Arkadaşlar başta microsoft azure hesabı ne işe yarar ondan bahsedeyim. Azure hesabı açtığınızda deneme kullanıcılarına 1125 TL değerinde bakiye verilir. Bu bakiyeyle vds, vps açabilir kullanabilirsiniz. Web sitesi kurulumu için host ayarlayabilirsiniz. Tabi bunun için sunucu oluşturma, kurulum vs. bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Çoğu internet sitesinde parayla satılan… Read More »

Sanal Kredi Kartı Oluşturma Siteleri

Sanal Kredi Kartı Oluşturma Siteleri Paycell.com.tr – Sanal Kart oluşturma işlemlerinde kullanabilirsiniz. Turkcell’e ait web sitesi. Güvenilir. Ecopayz.com Sitesinden  Sanal Kart Oluşturma, Para Yatırma, Para Çekme & Yurtdışı Para Transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peple.com.tr  Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 sanal kart oluşturabilirsiniz. Fatura ödemesi, para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com   Enpara da en çok kullanılan sistemlerden… Read More »

Aws Amazon İnternet Explorer Engeli Kaldırma

Aws Amazon internet explorer engeli kaldırma  (VDS, VPS, EC2 için)   Daha önce karşılaşan var mıdır bilmiyorum ama muhakkak karşılaşılmıştır. İnternette araştırma yaptığımda Türkçe olarak döküman bulamadım. Aws Amazon’dan ücretsiz hesap aldım. EC2 yani sanal sunucu kurulumu yaptım. Sanal sunucu yani EC2 kurulumunu ilk yaptığınız da internet explorer kullanılmıyor. Değişik bir engelleme getirilmiş. Yukarı resimdeki… Read More »

Ücretsiz Spotify Premium Hesabı Nasıl Alınır ?

Ücretsiz spotify premium hesabı nasıl alınır ? Hemen hemen herkesin bildiği tüm müziklerin sınırsız şekilde dinlenebildiği bir müzik platformudur. İsveçli bir müzik veri akışı ve podcast olan Spotify bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerle, günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.  Spotify bilindiği üzere belli bir ücret karşılığı kullanılan, bir ay kadar deneme süreci olan bir uygulamadır. Bir… Read More »

Facebook HD Video İndirme (720p 1080p)

Facebook HD Video indirme Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu edindiğim bir bilgiyi daha sizinle paylaşmak istedim. Facebook Video İndirme (Programsız) şu yazımda programsız facebooktan video indirme taktiğinden bahsetmiştim. İnternet download manager, çeşitli tarayıcıların eklentileri ve facebooktan video indirme siteleri üzerinden facebook videolarını indirmek artık çok kolaylaştı. Ancak facebookta HD olarak yayınlanan bir videoyu indirme sitelerinden,… Read More »