Kategori : İnternet

Türk Telekom ev interneti, Turkcell ev interneti, Turknet ev interneti, Vodafone ev interneti hakkında bağlantı ve arıza bilgileri ve tecrübelerimi yayınladığım bölüm. İnternet büyük ve geniş bir konu olduğu için internetle alakalı başka konularda da yazılarımı bulabilirsiniz :)

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım Arkadaşlar başta microsoft azure hesabı ne işe yarar ondan bahsedeyim. Azure hesabı açtığınızda deneme kullanıcılarına 1125 TL değerinde bakiye verilir. Bu bakiyeyle vds, vps açabilir kullanabilirsiniz. Web sitesi kurulumu için host ayarlayabilirsiniz. Tabi bunun için sunucu oluşturma, kurulum vs. bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Çoğu internet sitesinde parayla satılan… Devamını oku »

Sanal Kredi Kartı Oluşturma Siteleri

Sanal Kredi Kartı Oluşturma Siteleri Paycell.com.tr – Sanal Kart oluşturma işlemlerinde kullanabilirsiniz. Turkcell’e ait web sitesi. Güvenilir. Ecopayz.com Sitesinden  Sanal Kart Oluşturma, Para Yatırma, Para Çekme & Yurtdışı Para Transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peple.com.tr  Bir takvim ayı içerisinde maksimum 50 sanal kart oluşturabilirsiniz. Fatura ödemesi, para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com   Enpara da en çok kullanılan sistemlerden… Devamını oku »

Aws Amazon İnternet Explorer Engeli Kaldırma

Aws Amazon internet explorer engeli kaldırma  (VDS, VPS, EC2 için)   Daha önce karşılaşan var mıdır bilmiyorum ama muhakkak karşılaşılmıştır. İnternette araştırma yaptığımda Türkçe olarak döküman bulamadım. Aws Amazon’dan ücretsiz hesap aldım. EC2 yani sanal sunucu kurulumu yaptım. Sanal sunucu yani EC2 kurulumunu ilk yaptığınız da internet explorer kullanılmıyor. Değişik bir engelleme getirilmiş. Yukarı resimdeki… Devamını oku »

Ücretsiz Spotify Premium Hesabı Nasıl Alınır ?

Ücretsiz spotify premium hesabı nasıl alınır ? Hemen hemen herkesin bildiği tüm müziklerin sınırsız şekilde dinlenebildiği bir müzik platformudur. İsveçli bir müzik veri akışı ve podcast olan Spotify bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerle, günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.  Spotify bilindiği üzere belli bir ücret karşılığı kullanılan, bir ay kadar deneme süreci olan bir uygulamadır. Bir… Devamını oku »

Facebook HD Video İndirme (720p 1080p)

Facebook HD Video indirme Merhaba arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu edindiğim bir bilgiyi daha sizinle paylaşmak istedim. Facebook Video İndirme (Programsız) şu yazımda programsız facebooktan video indirme taktiğinden bahsetmiştim. İnternet download manager, çeşitli tarayıcıların eklentileri ve facebooktan video indirme siteleri üzerinden facebook videolarını indirmek artık çok kolaylaştı. Ancak facebookta HD olarak yayınlanan bir videoyu indirme sitelerinden,… Devamını oku »

Ok.Ru Sitesine Nasıl Girilir 2020 ?

Ok.Ru Sitesine Nasıl Girilir 2020 ? Arkadaşlar ok.ru yu bilmeyenler olabilir. Rusya’nın facebook’u diyebiliriz. Sosyal medya sitesi yani. Genelde filmlerin, videoların depolandığı, Türkiye’deki film sitelerinin filmlerini depoladığı web sitesi. Yaklaşık 15-20 gündür Türkiye’den ok.ru sitesine giriş yapılamıyor. Giriş yapılamamasının ise sebebi belli değil. Btk’nın sitesinden bakıldığında herhangi bir engelleme, yasaklanma mevcut değil ancak girilemiyor. İnternette… Devamını oku »

En Ucuz Ev İnterneti Paketi – Netspeed

En ucuz ev interneti olarak paylaşmasak da netspeed ev internetini önceki yazılarımda paylaşmıştım. Aşağıdaki linkten o yazımı da inceleyebilirsiniz.. Netspeed İnternet Paketleri Gelelim konumuza Türk Telekom’un altyapısını sağladığı internet servis sağlayıcıları arasında en ucuz interneti netspeed firması veriyor. Türk Telekom’un alt yapısını kullanıp Türk Telekom’un 40 TL’ye verdiği internet paketini 24 TL ye sunuyor. Tabiki… Devamını oku »

Fixnet Ev İnterneti Nasıldır (Tahhütsüz Aknsiz)

Fixnet Ev İnterneti Nasıldır FixNet; Edirne merkezli, Türk Telekom ile toptan satış sözleşmesi imzalamış. Türk Telekom’un altyapısının olduğu her yere internet hizmeti verebilen bir firmadır. Superonline, Vodafone, Turknet gibi Türk Telekom’un altyapısının bulunduğu şehirlere internet (dsl) hizmeti sunabilmektedir. FixNet Türk Telekom’un altyapısını kullandığı gibi Edirne’de kendi altyapısı ile de gpon yani daireye kadar fiber kabloyla… Devamını oku »

Google Ping Gönderme Siteleri 2019

Ping siteleri halen işe yarıyor mu gerçekten pingletiyor mu tam olarak bilmiyorum ancak ben hala kullanmaya devam ediyorum. 🙂 Yine bir kaç sitemi pingletmek için ping sitesi aramaya kalktığımda bir çok sitenin çalışmadığını gördüm ve 04.12.2019 tarihi itibariyle güncel ve çalışan ping sitelerini paylaşmak istedim.. Sizde site veya sitelerinize ping göndermek isterseniz aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz..… Devamını oku »