İnternetsiz Oyunlar

İnternetsiz Oyunlar

İnternetsiz oyunlar son dönemlerde veri kullanımı konusunda hassasiyet gösteren oyun severler tarafından tercih edilmekte. Mobil veri ya da wifiye ihtiyaç duymadan oynayabileceğiniz oyunları sizler için bir araya getireceğiz.

Infinity Loop

Bağlantısız yer alan Infinity Loop oyunu oldukça eğlenceli bir oyunlardan biridir. Stres atmak veya kafa dağıtmak isteyen oyunseverler için keyifli bir oyun olacaktır. Bulmaca oyunlarını sevenler için tasarlanmış mobil oyunlardan biridir. Mantık becerilerini artırmayı hedefleyen oyunda karmaşık döngü desenleri yaratma, birçok şeyi birbirine bağlama konsepti uygulanır. Oyunu oynayan kişilerin çoğu oyunun harika bir bulmaca oyunu olduğunu ve harika bir zen modu olduğunu söylerler. Oyunun temel amacı stres ve erginlik yaşanmadan seviyelerin tamamlanması ve bu seviyeler tamamlanırken beynin çalıştırılarak zihnin temizlenmesi ve arındırılmasıdır. Infinity loop oyunu Bu mobil oyununu Android ve İos telefonlara indirerek oynayabilirsiniz. Bu oyunu oynarken zamanın nasıl geçtiği bile unutulacaktır.

Warhammer 40,000: Freeblade

İnternetsiz oyunlar denildiğinde akla gelen bir başka oyun da Warhammer 40,000 oyunudur. Heyecanlı ve görsel efekti yüksek olan oyun aksiyon verici olmasıyla birçok oyun sever tarafından severek oynanır. Aksiyon, macera, savaş oyunlarında yer alan oyunun hikayesi kısaca şu şekildedir. Soylu bir eve sahip olan şövalyenin evi sapkın chaous güçleri tarafından imha edilmiştir. Bunu gören Genç imparatorluk Şövalyesi, Freeblade olarak Dark Angels Space Marine isimli bir meclise katılır. Freeblade’in intikam, şeref ve kefaret dolu hikâyesi bu oyunun ana konusunu oluşturur.

Oyunda becerilerinizi keşfedebilir ve aynı zamanda Tarnis dünyasında gezebilirsiniz. Warhammer Freeblade oyununu ios ve android telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu oyun indirildikten sonra internetsiz oyunlar gibi internet olmadan oynanabilir. Oyun genel olarak ücretsiz olmasına rağmen bazı oyun içi eşyalar, özellikler ve geliştirmeler para ile satılmaktadır. Fakat bunları satın almayı düşünmüyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmından satın alma özelliklerini devre dışı bırakmalısınız.

Ball Short Puzzle

Bir renk sıralama oyunlarından biridir. Bu oyunda tüpler bulunur ve bu tüplerin içinde de farklı renklerde toplar bulunur. Oyunun temel amacı aynı renkteki topların aynı tüpte bulunmasını sağlamaktır. Seviyeler şeklinde olan bu oyunda her seviyede renklerin ve tüplerin sayısında artış olur. Doğru hamleler ile aynı renklerin tek tüpte toplanması kolay olacaktır. Ball short puzzle, beyni harekete geçiren eğlendirici oyunlardandır.

Kategori olarak bu oyun bulmaca kategorisinde yer alır. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunu, İos ve Android telefonlara ücretsiz olarak indirmek mümkündür. Aynı zamanda oyunda zaman kısıtlaması, seviye sınırı gibi kısıtlayıcıların bulunmamasından dolayı keyif verici olacaktır. Ball short puzzle oyunu hem yetişkinlerin hem de çocukların oynayabileceği oyunlardan biridir.

Stack

Her yaştan birey için uygun olan stack oyunu basit ve zevkli oyunlardan biridir. Fakat oyun basit olmasına rağmen bağımlılık yapar. Oyundaki temel amaç; oyunda bulunan kutuları bir önceki kutunun üzerine yerleştirmektir. Fakat denk getiremezseniz denk getiremediğiniz kısımlar yok olur. Burada en az parçayı kaybederek en yüksek kuleyi oluşturmanız gerekmektedir. Stack oyununu mobil telefonlardan Android veya İos işlemcili telefonlar üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. İnternetsiz oyunlar kategorisinde yer alan stack oyununu indirdikten sonra herhangi bir internet gerekmeksizin evde, otobüste kısacası her yerde oynayabilirsiniz.

Minion Rush

Minyon animasyon filminin oyun versiyonudur. Eğer bu film size eğlenceli ve maceralı geldiyse bu oyun tam size göredir denilebilir. Çılgın hırsız ve minyon animasyon filminden alınan ve içinde grafikler bulunan mekanlarda çılgın bir koşu macerasıdır. Oyunda hem koşup hem de size verilen görevleri tamamlamanız gerekecektir. Oyunda koşudan ziyade zıplama, engelleri aşma kaymak ve engellerden kaçmak da vardır.

Her macerasında zorlu engelleri olan oyunda birbirinden güzel şehirlerde yapılan bir koşu macerası oyunun etkileyici olmasını sağlar. Kısacası aksiyonu ve macerası bol olan bir oyundur. Bu tarz oyunları beğeniyorsanız bu oyuna bakmalısınız. Minion Rush oyununu ücretsiz bir şekilde İos ve Android telefonlara yükleyebilirsiniz. . İnternetsiz oyunlar arasında bulunan bu oyun indirildikten sonra herhangi bir internet bağlantısı gerekmeksizin kolaylıkla oynanabilecektir.

Alto’s Odyssey

Aksiyon kategorisi içerisinde yer alan ücretli oyunlardan biridir. Alto’s Odyssey oyununda temel amaç; snowboard ile en uzak mesafeye ulaşmaktır. Bu oyun Alto’s Adventure oyununun devamı niteliğinde bir oyundur. Fakat devam niteliğinde olsa bile birbirleri ile bağlantılı değildir. Bu oyunun öğrenilmesi çok basittir fakat oynaması ise bir hayli zor denilecek niteliktedir. Çölde geçen oyunda kum fırtınaları, lemur saldırıları gibi gerçekçi görsel efektler mevcuttur. Ayrıca oyunun kendisi kadar müzikleri de güzel ve orijinaldir. Aksiyon dolu olan oyunu oynarken hem eğlenecek hem de hoş vakit geçireceksiniz. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyunu indirmek için mobil telefon üzerinden ücretli bir şekilde oyunu indirebilirsiniz.

Brothers in Arm 3

Gameloft tarafından geliştirilmiş olan oyunlardan biridir. Savaş oyunları kategorisinde yer alan brothers in arm 3 oyunu savaş oyunu, keskin nişancı oyunlarıyla ilgilenen kişiler için ilgi çekici olacaktır. II. Dünya Savaşı döneminde geçen üçüncü şahıs keskin nişancı oyunudur. Çok oyunculu bir oyun olması sebebi ile aksiyonu yüksektir. Yüksek görsel efektleri ile oyunculara gerçekçi bir oyun atmosferi yaşatır.

Değişik ve muhteşem silahları kullanarak rakiplerinizi öldürebilirsiniz. Ayrıca öldürme kamerası yaklaştırma gibi özelliklerin bulunması oyuna farklı bir bakış açısı katar. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyunu indirmeyi düşünüyorsanız mobil cihazınız üzerinden oyunu indirerek herhangi bir internet bağlantısına sahip olmadan oyunu dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

New Star Soccer

New Star Soccer oyunu, New Star Games şirketinin yayınlamış olduğu oyunlardan biridir. Spor oyunları kategorisinde yer alan oyunda, futbol ligleri ve milli takımlar yer alır ve siz bir futbol oyuncusu oluşturup oyuncuyu kontrol edersiniz. Bu oyun oynayan kişilere keyifli dakikalar yaşatır. Ayrıca oyunun ücretsiz olarak indirilebilmesi oyunun birçok kişi tarafından indirilmesine olanak sağlamaktadır. New Star Soccer oyunu hem android telefonlarda hem de ios telefonlarda uyumludur. İnternetsiz oyunlar kategorisinde sıralanan oyunu indikten sonra internet bağlantısı olmadan oynamanız mümkündür. Bu sayede internetiniz gitmeyecektir.

Traffic Rider

Türk mobil oyun geliştiricisi Soner Kara tarafından geliştirilmiş olan bir oyundur. Yarış oyunları kategorisinde yer alır. Hız ve yarış tutkunlarının severek oynayacağı oyunlar arasındadır. Traffic rider oyununda bir motosiklet üzerinde yarış yapacaksınız. Gerçekçi ve etkileyici tasarımı ile oyunculara gerçek bir motosiklet yarışındaymış hissi verir. 29 farklı motosiklet seçeneği ile gerçek motosikletlerden kaydedilmiş sesler vardır. Oyunda temel amaç hızlı olmak ve gidebildiğiniz kadar uzağa gitmektir.

Öyle ki ne kadar uzağa giderseniz o kadar puan alacaksınız. Hız ve yarış oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam size göre olacaktır. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyun android ve ios uyumlu cihazlara kolaylıkla indirilebilir. Oyunu indirdikten sonra internet bağlantısı gerekmeksizin istediğiniz zaman oyunu oynayabilirsiniz. Oyuna gelen güncel güncellemeleri takip ederek oyunu her defasında farklı sürümlerini deneyebilirsiniz.

Trial Xtreme 4

Trial Xtreme 4 aslında bir bilgisayar oyunu olarak geliştirilmiştir. Fakat oyunun internetsiz olarak oynanabilmesi için mobil sürümü mevcuttur. Yarış oyunları kategorisinde yer alan oyunda bir motosiklet üzerinde yarış yapılır. Fakat klasik motosiklet yarışlarından farklı olarak ekstrem fizik motoru ile hassas kontroller yapılması sayesinde çılgın engelleri aşmanız kolaylaşacaktır. ekstrem turnuvalar, ekstrem yarışlarda yarışmak çılgın ödüller ve para ödülü gibi ödülleri kazanmanızı sağlayabilir.

Ayrıca ekstrem yükseltmeler ile motosiklet becerilerini yükselterek oyunuzu bir üst levele taşıyabilirsiniz. İnternetsiz oyunlar arasında mobil olarak indirebileceğiniz oyunu telefonunuzda oynayabilirsiniz.

Rush

Rush oyunu basit ve eğlenceli oyunlardan biridir. Bu oyunun temel amacı engellere takılmadan bir küreyi hedef noktasına ulaştırmak gerekir. Küreyi hedefe ulaştırmak için şerit değiştirmelisiniz. Oyun android ve ios cihazlara uyumlu olup ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Adventure LLama

Macera oyunları kategorisinde yer alan Adventure LLama oyununda bir lama ile bulmacalar çözerek bölüm atlıyorsunuz. İnternetsiz oyunlar arasında oynaması keyif verici ola oyunlar arasındadır. Bu oyun mobil cihazlar üzerinden internetsiz olarak yüklenebilmektedir.

Carrage

Carrage oyunu bağımlılık yapan bir arcade yarış oyunudur. Yarış oyunları sınıflandırılmasına dahil olan oyun yarış tutkunlarının sevebileceği türde geliştirilmiştir. Bu oyunda arabanızı istediğiniz gibi modifiye edebilir hızınızı artırabilirsiniz. Oyunun temel özelliği gerçekmiş gibi son derece gelişmiş olarak tasarlanan direksiyonlardır. Bu direksiyonlar sizi sanki bir savaş arabası direksiyonu deneyimi yaşatır. Ayrıca bu yarış oyununa savaş, açık hava gibi bazı modları ekleyerek çarpışma, patlama gibi olayların olduğu gerçekçi yarış hissi verebilirsiniz. Carrage oyunu hem android cihazlara hem de ios cihazlara uyumludur ve ücretsiz bir şekilde indirilebilir. İnternetsiz oyunlar arasında keyif verici bir yarış oyunu deneyimi kazanabilirsiniz.

Sonic Dash

Sonic Dash oyunu klasik koşma oyunlarına 3D grafikler ile sonsuz mod ile birleştirerek farklılık katmıştır. Çeşitli bölümleri ile Sonic evreninden karakterlerinin yer aldığı oyun sıradan bir koşma oyunundan oldukça farklıdır. Sonic dash oyunu mobil cihazlara uyumlu bir oyundur. Bu oyunu mobil cihazınız üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip istediğiniz yerde sonsuz modda rekor kırmaya çalışarak oynayabilirsiniz.

Eternium

Eternium oyunu harika bir tasarıma sahip olan RPG oyunlardan biridir. Sadece çevrim içi kullanılabilen birkaç özelliğin dışında oyunu indirme işleminden sonra Eternium oyunu çevrim dışı olarak oynayabilirsiniz. Yani oyun bu özelliği ile İnternetsiz oyunlar arasında kendine yer bulmaktadır. Oyunu indirmek ücretsiz olsa da oyun içinde kullanılan eşyalar ve bazı mücevherler gerçek para ile satılmaktadır. Oyundaki bu eşyaları kullanmak istiyorsanız bu eşyaları para vererek almanız gerekecektir. Satın almak istemiyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmından satın almaya kapat seçeneği ile bu özelliği pasifleştirebilirsiniz. Oyun eğlenceli oyunlar ve rol oyunları kategorisine girer. Bu tarz oyunları seven kişilerin muhakkak indirip oynaması gereken oyunlar arasında yer alır.

Earn To Die 2

Earn to die 2 oyunu klasik 2D platform oyunlarından biridir. Fakat bu oyun klasik 2D oyunlarından farklı olarak, karakterimiz ile koşup görevleri tamamlamak değildir. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyun kıyamet sonrası gibi bir atmosfere sahiptir. Earn to die 2 oyununda değişik araçlara binerek zombileri ezersiniz. İnternetsiz oynanabilen nadir zombi oyunları arasında yer alan oyun bölüm ve araç çeşitliliği ile birçok insanda bağımlılık yaratmıştır. Earn to die 2 oyunu önceki sürümünden farklı olarak yeni bir hikaye moduna sahiptir. Ayrıca çok aşamalı ve zorlu seviyelere sahip olan bu oyunu mobil cihazınıza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Badland

Badland oyunu son derece ilginç grafiklere ve bölüm tasarımlarına sahip olan Indie oyunlarından biridir. Birçok platformdan ödül alan bu oyun İnternetsiz oyunlar arasında yer alıyor. Badland çeşitli yaratıklar, çeşitli ağaçlar ve çiçekler ile dolu büyük bir ormanda geçmektedir. Badland oyununda küçük yaratıklarınızı 2D platform üzerinden bazı engelleri aşarak geçirmeniz gerekir. Sürükleyici, aksiyon ve macera dolu olan oyunlardan biridir. İster tek başınıza ister çoklu oyun seçeneği ile arkadaşlarınızla beraber oynayabilirsiniz. Ayrıca bu oyunda kendi bölümlerinizi tasarlayabilir, arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz. Sesli ve görsel efekt şöleni ile mükemmel bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Oyun tüm akıllı cihazlar tarafından desteklenip ücretsiz olarak indirilmeye uygundur.

Old Man’s Jurney

Old Man’s Journey hikaye odaklı olan macera dolu oyunlardan biridir. Büyüleyici bir atmosfere sahip olan bu oyunun hikayesi aynı zamanda büyüleyici niteliktedir.

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Old Man’s Journey gerçekçi atmosferi ile oyuncuları kendine hayran bırakıyor. Ayrıca oyunun kendine has müzikleri oyuna eşsiz bir hava katar. Birçok ödüle sahip olan oyunda yaşlı bir adamın hayat macerasına tanık olunur. Oyunun bazı bölümlerinin elle çizilmiş olması oyunda farklılık olmasını sağlar. Görsel açıdan güçlü, el yapımı, sadece görseller üzerinden anlatılan kısa hikayeler, el yapımı olan baskısız bulmacalar ve orijinal oyun müzikleri bu oyunu nitelendiren diğer ifadelerdir. Android ve ios platfotmlarında yer alan oyunu ücretsiz bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

Real Racing 3

Electronik Arts tarafından geliştirilmiş İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunlardan biridir. Mobil platformun en iyi yarış oyunlarından biri olan bu oyun isminden de anlaşılacağı üzere oyunculara gerçek bir sürüş deneyimi yaşatır. Formula1 gibi platfotmlarda kullanılan temalar, çeşitli araba modelleri bulunan oyuna başladığınızda yarış pistlerini kolay kolay terk etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu oyun ücretsiz indirilse de oyun içinde satın alımlar mevcuttur. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız cihaz ayarlarından satın alma kısmını devre dışı bırakmanız gerekecektir. 500 milyondan fazla indirilmesi bulunan Real Racing 3 oyununda 19 gerçek dünya lokasyonu, 40 devreli resmi lisansı bulunan pistler, 43 araç porche Audi gibi araçlar bulunmaktadır. Bu oyun sayesinde gerçek bir yarış deneyimi yaşayabilirsiniz. Real Racing 3 oyununu indirmek istiyorsanız ios mağazasını ya da android mağazasını ziyaret etmelisiniz.

Smash Hit

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Smash Hit oyunu diğer oyunlara göre daha eski sayılabilecek oyunlardandır. Bu oyun ilk çıktığı yıllarda çok popüler olan oyunların başında yer alıyordu. Smash Hit oyunun çıktığı ilk zamanlar mobil oyunlar bu kadar yaygın değildi ve değişik grafik tasarımı ve atmosferi ile birçok oyuncunun dikkatini çekiyordu. Eskisi kadar popüler bir oyun olmasa da günümüzde birçok kişinin severek oynadığı oyunlar arasında yer almaktadır. Seviye ve bölümlerin yer almadığı oyunda oyuncular önlerine gelen cam engelleri kırarak ilerlemeye çalışır. Oyunda ölmeniz durumunda oyun tekrar başlar. Müzik ve ses efektleri oyuna göre her seviyede değişir yani müzikli senkronize oyunlardan biridir. Bu tarz Arcade oyunlarını seven kişiler ücretsiz olarak bu oyunu mobil cihazlarına yükleyebilirler.

Plague Inc.

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Plgue Inc. Oyununu, koronavirüs salgını ile birlikte bu oyunu tanımayan neredeyse kalmamıştır. Plgue Inc. Oyununda temel amaç; yeni bir virüs üretip tüm dünyaya bulaştırmaya çalışmaktır. Yüksek strateji yapmayı gerektiren son derece gerçekçi bir simülasyona sahiptir. Oyunda zorluk seviyelerine göre farklı engellerle doludur. Siz üretmiş olduğumuz virüsü geliştirip hayatta tutmaya çalışırken diğer ülkelerde aşı geliştirip karantina uygulamaları yaparlar. Yani oyun tam da yaşanan pandemi sürecini anlatır. Oyunu indirmek istiyorsanız app store veya Google play store mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Monument Valley 2

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Monument Valley oyunu birçok oyun eleştirmeni tarafından da beğeni gören oyunlar arasına girmektedir. Oyunun hikayesi; çocuğuna vadinin gizemlerini anlatan Ro’nun çarpıcı manzaraları keşfederken yepyeni bir dünyanın maceralarına konuk olursunuz. Monument Valley 2 oyunu, Journey tarzı görselleri ve atmosferleri ile Indie bir oyundur. Mimari ve geometrik olarak büyüleyici olan oyun, platform bulmaca oyunlarından biri sayılır. Oyun app store ve play store mağazalarında ücretli olarak yüklenmektedir. Oyun bir kere yüklendikten sonra çevrim dışı bir şekilde oynanabilir. Ayrıca android telefonlarda bu oyunun çalışması için Android 4.4 üstü bir sürüme sahip olmanız gerekmektedir.

Shadow Fight

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Shadow Fight oyunu mobil platformlarda yer alan en iyi PRG/ Dövüş oyunlarından biridir. Oldukça etkili ve başarılı grafiklerle oyun, Mortal Kombat tarzını anımsatır. Farklı ve çeşidi bol dövüş teknikleri sayesinde oyuncular tarafından beğenilerek oynanmaktadır. İlerleyen bir hikayeye sahip olan oyunda oyunun baş kahramanımızla birlikte düşmanı yenerek güçleniriz ve para kazanırız. Kazanılan bu paralar ile oyun ekipmanlarını güçlendirip rakiplere karşı üstünlük elde etmiş oluruz.
Oyunun efsanesine göre, bir kahraman gölge enerjisi savaşına son verecektir. Bu kahramanın gölge enerjisi savaşına son vermesi için 3 dövüş sanatını öğrenmesi ve güçlü savaşçılar ile savaşması gerekecektir. Bu oyunu indirmek için app store ve Google play store mağazalarını ziyaret etmelisiniz. Oyun indirilirken herhangi bir ücret istenmez.

Crashland

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Crashland oldukça yeni olmasına rağmen birçok ödül kazanmıştır. Bu oyun oyunculara çılgın bir macera deneyimi yaşatır. Don’t Starve oyununa çok benzeyen oyunda temel amaç; ilk mahsur kalınan gezegeni keşfederek hayatta kalmaya çalışmaktır. RPG tarzı geliştirilmiş olan oyun; karakter gelişimi, yetenek tabanlı savaş sistemi ve üs inşa edebilme özellikleri ile diğer oyunlardan farklılaşmıştır. Oyun android ve ios telefon mağazalarında ücretli olarak yüklenebilmektedir. Oyun ücretli olarak indirildikten sonra çevrim dışı olarak kullanılabiliyor.

Crossy Road

Kült bir oyun olan Frogger oyununda bir kurbağa kontrol edilerek onun güvenle karşıya geçmesi sağlanıyordu. Kurbağayı karşıdan karşıya geçirirken arabalara dikkat etmek ve nehirlerden geçmek için de nehirde yüzen kütüklerin kullanılması gerekiyordu. Croosy Road oyunu da tam bu oyunun benzeridir. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Crossy Road oyunun Frogger oyunundan ayıran en önemli nokta karakter farkının olmasıdır. Bu oyunda yalnızca kurbağa değil birçok farklı karakter bulunuyor. Dikkat ve refleks gerektiren oyun, android ve ios üzerinde ücretsiz olarak indirilmeye açıktır.

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush çok iyi geliştirilmiş kule geliştirme oyunlarından biridir. 2011 yılında çıkış yapan Kingdom Rush oyunu zamanla geliştirilerek yenilenmiştir. Kingdom Rush Origins, Kingdom Rush oyununun üçüncü versiyonudur. Bu oyunda esrarengiz elf ormanları ve antik metropol kalıntıları gibi farklı temalarda haritalar yer alır. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyun ücretli olan oyunlardan biridir. Oyunu hem appstore hem de play store mağazalarından ücretli olarak satın almanız mümkündür.

Reigns: Her Majesty

Reigns: Her Majesty oyunu mekanik teknikleri ile mobil uygulamalardan biri olan Tinder uygulamasını anımsatmaktadır. Bu seri oyun Tinder uygulamasından biraz farklı olarak oyun içine eğlenceli senaryolar eklemiştir. Oyunda temel amaç; tahtımızı korumaktır. Bunun için tüm dengeleri sağlayacak kararların verilmesi gerekiyor. Son derece zevkli olan seri oyunun Game of Thrones sürümü de çıkış yapmıştır. İnternetsiz oyunlar arasında bulunan oyunu appstore ve play store mağazalarından ücretli olarak satın almanız mümkündür.

The Room: Old Sins

The Room: Old Sins oyunu fizik kurallarının ön planda tutulduğu, esrarengiz bir bulmaca oyunudur. Seri oyunlardan biri olan oyunda bir hikâye panelinde ilerleyerek karmaşık yapılı bulmacaları çözmeniz gerekmektedir. Detaylı şekilde tasarlanmış birçok obje içeren oyunda her bir obje birbirinden farklı mekaniklere sahiptir. Oyunda ön plana çıkan bir diğer unsur ise; dinamik ve gerçekçi ses efektleri ile atmosferin gerçekçi ve canlı kılınmasını sağlayan müzikleridir. İnternetsiz oyunlar arasında bulunan oyunu appstore ve play store mağazalarından ücretli bir şekilde indirerek oynaya başlamanız mümkündür. Oyun esnasında ise internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaz.

Thimbleweed Park

Ron Gilbert ve Gary Winnick adlı oyun gelişimcileri tarafından geliştirilmiş olan oyunlardan biridir. Bu oyun geliştiricilerini daha önceden Monkey Island ve Maniac Mansion gibi oyunlardan duymuş olabilirsiniz. Farklı karakterlerin kontrol edilmesi ile oynanan bu oyunun hikayesi 1987 yılında geçiyor. Oyun tam olarak da bu dönemi gerçekçi bir şekilde yansıtmaktadır. Oyundaki temel amaç 1987 yılında bir kasabada gerçekleşen gerçek dışı sırların açığa çıkarılmasını sağlamaktır. İnternetsiz oyunlar arasında bulunan oyunu appstore ve play store mağazalarından ücretli olarak satın almanız mümkündür. Gizem kategorisinde yer olan bu oyunu, gizem oyunu oynamayı sevenler tarafından oynanması gereken oyunlar arasındadır.

Dirt Bike Unchained

Bike Unchained tarzı oyunlara aşina olan kişiler bu mobil oyununun ne kadar heyecan verici ve zorlu bir bisiklet yarışı oyunu olduğunu bilirler. Finlandiyalı bir oyun geliştiricisi olan Kuuasema tarafından android ve ios için ücretsiz geliştirilmiştir. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan ve ücretsiz yarış oyunları kategorisinde bulunan Dirt Bike Unchained oyunu, iki tekerlek üzerinde heyecan verici bir yarış deneyimi sunmaktadır.

Subway Surfers

İnternetsiz mobil oyunlar denildiğinde herkesin oynadığı klasiklerden biri olan Subway Surfers oyunudur. Oyun; bir tren istasyonuna gizli bir şekilde giren ve bekçiden kaçan afacan bir çocuğun hikayesini konu alır. Oyun sonsuz koşu türünde ve altın toplama şeklinde ilerlemektedir. Macera ve yarış kategorileride yer alan oyunun oynaması son derece keyif vericidir. İnternetsiz oyunlar arasında yer Subway Surfers oyunu android ve ios telefonlardan ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.

Fruit Ninja

Fruit Ninja oyununda temel amaç havada uçan meyveleri samuray kılıcı ile kesmeye çalışıyorsunuz. Klasik oyunlardan biri olan Fruit Ninja bir dönemin popüler oyunları arasında yer alır. Havada uçuşan meyveler zamanla hızlanır ve bu sebeple hızlı davranmanız gerekmektedir. Fakat meyve keserken bombaları kesmemeye dikkat etmelisiniz. Farklı modları bulunan oyunda zamana karşı yarışabilir ya da ve meyve keserek puanlarınız katlayabilirsiniz. İnternetsiz oyunlar arasında bulunan Fruit Ninja oyununu app store ve Google play store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilirsiniz.

Really Bad Chest

Satranç oynamayı seven kişilerin bakması gereken oyunlardan biridir. Keyif verici ve düşündürücü oyunlardan biri olan Really Bad Chest oyunu ücretsiz olarak tasarlanmıştır. App store ve Google play store mağazaları üzerinden bu oyunu ücretsiz bir şekilde indirilebilirsiniz. Oyun indirildikten sonra herhangi bir internet bağlantısına gerek olmadan keyifle, istediğiniz her yerde oynamanız mümkündür.

Sudoku

Sudoku bulmacası sevenler için geliştirilen en iyi çevrim dışı oyunlardan biridir. . İnternetsiz oyunlar arasında bulunan Sudoku oyunu klasik sudoku bulmacasından farklı değildir. Easy Brain tarafından geliştirilmiş olan oyunda sadece Sudoku oynamakla kalmayarak sudoku oyununun nasıl oynanacağını öğreneceksiniz. Klasik sudoku bulmacasından farkı olmayan oyun zorluk seviyelerine ve zamana göre farklı modlar seçilerek oynanabilir. Oyunda 500’den fazla sudoku bulmacası bulunduğu için her seferinde farklı bir bulmacayı çözerek zihninizi boşaltabilir ve beyin fırtınası yapabilirsiniz. Oyunda seviyenize göre kolay, orta, zor ve uzman seviyeleri bulunmaktadır. Sudoku oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilir.

Once Upon Tower

Once Upon Tower oyununda temel görev; bir kulede hapsedilen sevimli kahramanı kuleden kurtarmaya çalışmaktır. Sonsuz koşu modu bulunan bu oyunda aşağı doğru değil de yukarı doğru kaçış yapılıyor. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunda oyun kahramanın elinde balyoz bulunur ve bu balyoz ile aşağı yukarı kaçılır. Fakat kaçış esnasında karşınıza birçok engel çıkar bu engellere dikkat etmeniz gerekir. Önünüze birçok tuzaklar ve sizi kovalayan bir ejderha bulunur. Bu ejderhaya ve tuzaklara dikkat ederek kaçmaya çalışmalısınız. Bu oyun android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilir.

İnternetsiz Batak

Türkiye’de en çok sevilen iskambil oyunlarından biri olan Batak oyununun mobil versiyonudur. Bu oyunun bildiğiniz batak oyunundan hiçbir farkı yoktur. Mobil düzlemde oynayabileceğiniz internetsiz batak oyunu isminden de anlaşılacağı üzere İnternetsiz oyunlar arasında yer alır. Oyunda ihaleli batak ve ihalesiz batak olmak üzere 2 farklı mod bulunuyor. Bu modlardan istediğinizi seçerek dilediğinizce bu oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. İnternetsiz batak oyununu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarda ücretsiz olarak indirilebilirdiniz.

İnternetsiz Okey

101 okey çoğu insanın klasik okeyden daha fazla tercih ettiği okey oyunu çeşitlerinden biridir. Klasik okeye göre daha fazla zordur ve daha farklı özellikleri vardır. Oyunda taşlar bulunur ve bu taşlar 101 üstü sayıya ulaştığında açılır ve tam sayı yapıldığında oyun biter. Mobil cihazlardan oynanan internetsiz okey oyunu bilinen 101 okey oyunundan farksızdır. Mobil okeyde sadece karşınızda gerçek kişiler bulunmaz ve onlara karşı kazanmaya çalışırsınız. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan internetsiz okey oyununu android ve ios cihazlardan ücretsiz olarak indirmek mümkündür.

Asphalt Nitro

Gameloft’un başarılı yarış oyunlarından biridir. Diğer mobil yarış oyunlarından farklı olarak internetsiz olarak da oynanabilmektedir. Düşük donanıma sahip olan Asphalt Nitro oyunu çok fazla yer kaplamaz ve bu sayede düşük kapasiteye sahip mobil cihazlar üzerinden de kolaylıkla oynanabilir. 125 zorlu bölümü bulunan yarış oyununda istediğiniz gibi bir araba yarışının keyfini çıkarabilirsiniz. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan Asphalt Nitro oyununu android ve ios cihazlardan ücretsiz olarak indirmek mümkündür. Oyunu indirdikten sonra çevrim dışı istediğiniz yerde oynamanız mümkündür.

Plants vs Zombies 2

Strateji oyunları kateorisinde yer alan Plants vs Zombies 2 oyunu 2013 yılında piyasaya sürülmüş olan oyunlardan biridir. Bu oyunda bazı farklı özelliklere sahip olan bitkiler savunmasız hale getiriliyor ve bahçenize giren zombileri engellemeye çalışıyorsunuz. Oyun her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da oyun içinde bazı oyun eşyaları ücretli olarak satılmaktadır. Bunu engellemek istiyorsanız telefonunuzun ayarlarından satın alma özelliklerini devre dışı bırakmalısınız. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunu tamamen ücretsiz bir şekilde indirerek çevrim dışı modda kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Flick Shot 2

Futbol severler tarafından beğenilecek olan oyunlardan biridir. Oyunda farklı oyun modları yer alıyor. Çevrim dışı okuma modu bulunsa da bu oyunun birçok modu internetsiz olarak oynanabilir. Bu oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak indirilebilirdiniz.

Red Bull Air Race 2

Red Bull Air Race 2 oyunu klasik denilebilecek yarış oyunlarından biridir. Fakat bu yarış oyununda araba, bisiklet veya motosiklet üzerinde yapılan bir yarış söz konusu değildir. Çünkü bu bir uçak yarışı oyunudur. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunu tamamen ücretsiz bir şekilde indirerek çevrim dışı modda kolaylıkla oynayabilirsiniz. Bu oyun size heyecan verici ve gerçekçi bir uzay simülatörü deneyimi yaşatır.

Hill Climb Racing

Bağımlılık verici, heyecan dolu yarış oyunlarından biridir. Fizik tabanlı sürüş oyunlarından biri olan Hill Climb Racing oyunu birçok kullanıcı tarafından milyonlarca kez indirilip oynanmış popüler yarış oyunlarından biridir. Düşük çözünürlüklü veya yüksek çözünürlüklü mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla oynanabilen bu oyun, oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Idle Mıner Tycon

Sıradan madencilik oyunlarından biri olan Idle Mıner Tycon oyunu internetsiz oyunlar arasında yer alır. Oyundaki temel amaç; bir madenci olarak topraktan altın ve bazı değerli madenleri toplayarak bir şirket kurmaya çalışmaktır. Ne kadar çok maden çıkartırsanız şirketinizde o kadar çabuk ve hızlı büyüyecektir. Oynaması son derece keyif verici olan bu oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Cut the Rope

Cut the Rope oyunu milyonlarca kişi tarafından oynanan fizik tabanlı oyunlardan biridir. Kategori olarak bulmaca oyunları sınıfına girer. Bu oyunda Om Nom isimli bir canavarı beslemeye çalışırsınız. Bu canavarı besleyebilmek için ise her seferinde doğru ipleri kesmeniz gereklidir. Zeka geliştirici ve düşünmeyi sağlayan bu oyunun oynaması son derece keyif vericidir. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Helix Jump

Aksiyon ve beceri oyunları sınıflandırmasında yer alan Helix Jump oyunu son derece keyifli oyunlardan biridir. Oyunda kırmızı renkli toplar bulunur ve bu topları aşağı yukarı doğru hareket ettirilerek aşağıya indirmeniz gerekir. Oyunun temel amacı; kırmızı topu olabildiğince hızlı bir şekilde aşağı indirmektir. Kırmızı topu aşağıya indirdiğinizde üstte bulunan katlar parçalanarak yok olur. Burada hiçbir yere çarpmadan birden fazla sayıda topu aşağıya indirebilirseniz puanlarınız katlanır. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Red Ball 4

Eski Nokia telefonlarda önceden yüklü olarak gelen Bouncy oyununa benzer oyunlardan biridir. Red Ball 4 oyununda kontrol ettiğiniz kırmızı bir top bulunuyor ve bu topu bölüm sonuna kadar canavarlardan koruyup bölüm sonuna getirmeye çalışmalısınız. Ne kadar basit gibi görünse de aslında zor oyunlardan biridir. Oyunu oynarken becerilerinizi geliştirip eğlenceli vakit geçireceksiniz. Red Ball 4 oyunu indirmek istiyorsanız android ve ios cihazlarında yer alan mağazaları ziyaret etmelisiniz. Tamamen ücretsiz olarak indirilebilen oyun aynı zamanda İnternetsiz oyunlar arasında yer alarak çevrim dışı bir şekilde oynanabiliyor.

2 Cars

2 Cars oyunun temel amacı; otobanda ilerleyen 2 tane aracın engellerden korunmasını sağlayarak zorlu yolculuklarına yardım etmektir. Kolay gibi görünen fakat oldukça yorucu olan bu oyun, internet bağlantısı gerekmeksizin kolaylıkla oynanabilir. Oyunun boyutu oldukça küçük olduğu için düşük hafızalı telefonlara da kolay bir şekilde rahatlıkla indirilebilir. 2 Cars oyununu indirmek istiyorsanız android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Racing Fever: Moto

Racing Fever: Moto oyununu; trafikte makas atarak yarışabileceğiniz internetsiz oyunlar arasında yer alan mobil cihazlar için tasarlanmış yarış oyunlarından biridir. Oyun tarz olarak Traffic Rider oyununa çok benzer. Fakat bu oyundan farklı olarak tasarımları ve oyunun geçtiği mekan harika detaylara sahiptir. Oyunda şehir içinde hız yaparak onlarca görevi yerine getirmeye çalışırsınız. Hız ve yarış tutkunu oyun severlerin mutlaka oynaması gereken oyunlardan biridir. Bu oyunu oyununu indirmek istiyorsanız android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Oyun indirildikten sonra çevrim dışı modda yarışın ve hızın keyfini çıkarın.

GTA Mobil (Grand Theft Auto)

Herkesin severek oynadığı GTA oyununun mobil versiyonudur. Bu oyun yarışabileceğiniz internetsiz oyunlar arasında yer alır. GTA oyununu seviyorsanız bu oyun tam size göredir. GTA Mobil oyununu indirmek istiyorsanız android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Fallout Shelter

Fallout Shelter oyunu dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunlardan biridir. Oyunun grafikleri kötü gibi görünse de sevilen ve beğenilen oyunlar arasında yer alır. Aslında bu oyun bir konsol oyunudur. Follout konsol oyununu daha önce oynamış ve sevmiş olan kişiler bu oyunun ne kadar zevkli oyunlardan biri olduğunu biliyordur. İnternetsiz oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız bu oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerinden ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Minecraft

Minecraft tüm dünyada en çok oynanan oyunlardan biridir. Şüphesiz bu oyunu neredeyse bilmeyen yoktur. Bu oyunu oynarken bol bol eğlenecek ve keyif alacaksınız. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan bu oyunu indirmek için oyunu android ve ios işletim sistemine sahip cihazlarınızdan ücretsiz olarak kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bu oyun klasik minecraft oyununun mobil versiyonudur. Yani aralarında fark bulunmaz.

Into the Dead

Klasik zombi oyunlarından biridir. Bu oyunda temel amaç, zombileri avlayıp öldürmektir. Oyun hem internet üzerinden hem de internetsiz olarak oynanabilir. Oyunu oynamaya karar verdiyseniz bu oyunu android ve ios mobil cihazlardan ücretsiz indirebilirsiniz. Sürükleyici ve macera dolu olan zombi avlama oyununu oynarken kulaklınızı takın ve oyunun korkutucu atmosferini yaşayın.

Freeze

Freeze oyunu ses ve grafik olarak biraz ürkücü tasarıma sahip animasyon tarzı oyunlardan biridir. İnternetsiz oyunlar arasında bulunan oyun zeka oyunları kategorisinde yer alır. Bu oyunu oynarken her türlü tehlikeden kaçmak için zekanızı zorlamanız gerekecektir. Freeze oyunu 25 seviyeden oluşur ve 25. Seviyeye gelebilmek için aralıksız 3 saat kadar oyunu oynamanız gerekir. 25. Seviyeden sonraki seviyeler ise ücretlidir yani daha fazla seviye oynamak istiyorsanız para vermelisiniz. Oyunun ilk verisyonu mağazadan kaldırılsa da yeni versiyonu çıkarılmıştır. Yeni versiyonunu indirmek için Freeze 2 oyununu app store veya Google play store üzerinde ücretli bir şekilde indirerek oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Angry Birds Star Wars 2

Angry Birds oyunu şüphesiz bir döneme damga vurmuş herkes tarafından severek oynanan oyunlardan biri olmuştur. Zamanla birçok farklı versiyonu çıkmıştır. Bu çıkan farklı versiyonlarından biri de Angry Birds Star Wars 2 oyunudur. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyun herkesin bildiği mantıkta ilerliyor. Yani kızgın kuş yumurtalarını yine korumaya çalışıyor. Farklı vseviye ve star wars evreninde gerçekleşen Angry Birds Star Wars 2 oyununu android ve ios cihazlardan ücretsiz olarak indirip oynamak mümkündür.

Heroes and Castles

Kinght online oyunu benzeri oyunlardan biridir. Bu oyun onun junior versiyonu da sayılabilir. Bu oyunda şövalyeler ile düşmanı yenmeye çalışacaksınız. Bağımlılık yapan oyunlardan biri olan Heroes and Castles oyunu online düzlemde multiplayer olarak da oynanabiliyor. Bu oyunu oynamak istiyorsanız android ve ios cihazlardan ücretli bir şekilde satın alarak oynamanız mümkündür. Oyun internetsiz olarak oynandığında ise multiplayer özelliği bulunmaz ve bir robota karşı oynarsınız. Bu yönü ile internetsiz oyunlar arasında sıralanabilir.

Tank Hero: Lazer Wars

Telefonda az yer kaplayacak oyunlardan biridir. Bu oyunda tankları kapıştırabilir ve sınırsız bir eğlence yaşayabilirsiniz. Tank Hero: Lazer War Counter Strike 1.6’dan bir mod bulunur. Arada cam bulunuyor ve karşı tarafa bomba atılabiliyor. Bu oyunu indirmek için android ve ios cihazlarındaki mağazaları ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Mini Metro

Mini Metro oyununda kendi metro sisteminizi oluşturup çalıştırabilirsiniz. Oyundaki temel amaç sürekli nüfusu artan kentlere hizmet etmek amacı ile bir metro istasyonu inşa ederek şehre hizmet vermektir. internetsiz oyunlar arasında yer alan oyunda ilk başta sınırlı sayıda vagon, tren, hat ve tünel ile işe başlarsınız ve zamanla oyunda ilerleme kat ederek metro ağınızı geliştirirsiniz. Şehir büyüdükçe de metro sisteminizi yönetmeniz zorlaşacak ve akıllı hamleler yapmanız gerekecektir.

RollerCoaster Tycoon Classic

RollerCoaster Tycoon Classic oyunu yıllar sonra iyi bir şekilde mobil cihazlar için geliştirilebilmiştir. Bu oyun küçük bir ekrana göre oldukça iyi ve keyif verici oyunlardan biridir. Bu oyunu oynamak istiyorsanız android ve ios cihazlardan ücretsiz bir şekilde indirerek oynamanız mümkündür.

Life is Strange

Square Enix tarafından geliştirilen ve üçüncü şahıs modunda oynanan internetsiz oyunlar arasında yer alan oyunlardan birisidir. Life is Strange oyunu birçok oyun sever tarafından sevilerek oynanan oyunların arasında bulunuyor. Bu oyunun en sevilen özelliği zamanı geriye alınabilme imkanının oluşudur. Oyunun hikayesi; Max Coulfied isimli bir karakterin maceraya atılışıdır. Oyunu oynarken seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Çünkü yapacağınız seçimlere göre hikayenin akışı değişecektir.

ScarFall: The Royale Combat

İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyunlardan biri olan ScarFall: The Royale Combat oyunu çok sevilen Pubg Mobile tarzı bir oyundur. Bu oyun birden fazla oyuncu tarafından ister çevrim içi ister çevrim dışı olarak oynanabilir. Diğer battle oyunlarındaki gibi oyunda tek kişi kalmak için rakiplerinizi yenmeniz gerekir. Rakiplerinizi yenmek için onları teker teker öldürmeniz gerekir. Çarpıcı aksiyon ve heyecanı bol olan oyunu indirmek istiyorsanız android ve ios cihazlarda bulunan mağazaları ziyaret etmelisiniz.

Assassin’s Creed Identity

En iyi çevrim dışı mobil oyunlar arasında yer alan Assassin’s Creed Identity oyunu aksiyon ve macera tarzı oyunlardan biridir. İnternetsiz oyunlar arasında yer alan oyun hem androd hem de ios cihazlara uyumludur. Oyunun hikayesi Avrupa Rönesans döneminde geçer. Oyun içinde birçok görev ve sözleşmeler gibi özellikler bulunuyor. Bu oyun oynayan kişiler tarafından tam not alan oyunlardan biri olmuştur.

To the Moon

2011 yılında piyasaya sürülmüş olan To the Moon internetsiz oyunlar arasında yer alıyor. Bir RPG oyunu olan bu oyun diğer RPG oyunu sistemlerinden biraz farklıdır. Oyunda parti sistemi, savaş sistemi ve envanter sistemi yoktur. Oyunun hikayesi, oyunun baş kahramanı olan Johny’in kafasındaki anılara girerek Johny’in çocukluk anılarına ulaşmasını sağlamaktır. Bu oyun android ve ios mobil mağazalarında bulunur.

İnternetsiz Oyunlar 2022

Bu yazımızda sizlere İnternetsiz oyunlar listesini yaptık. Sizlerde internetiniz olmadığında sizler için hazırlamış olduğumuz bu listedeki internetsiz oyunları oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir