Katlanabilir Cep Telefonu Modelleri

By | 7 Mart 2020

katlanabilir cep telefonu modelleri 300x168 - Katlanabilir Cep Telefonu Modelleri

Katlanabilir Cep Telefonu Modelleri

Katlanabilir telefonlar son yıllarda hayatımıza girmeye başladı. Farklı tasarımı ile dikkat çekerken en önemli özelliği katlanabilir olmasıdır. Bu nedenle birçok marka bu tasarıma yönelmiştir. Zamanla da daha sık ilgi göreceğe benziyor. Çentik ekran kullanılarak tasarlanmaktadır.

Merak edilen katlanabilir telefon markaları, Samsung Galaxy Fold, Royole FlexPai, Huawei Mate X, Xiaomi ve Motorola Razr’dır. Bunların dışında Oppo, LG ve Sony gibi markalarda katlanabilir telefon üretimi yapmayı planlıyor. Telefon üretimi yapan markalar için katlanabilir telefonlar ilgi çekici gelmektedir. Bu tür telefonların ilk modelleri Çin de piyasaya çıkartılmıştır. Görüntü olarak her markanın ürünü birbirine benzemektedir. Fakat içerik olarak hepsi farklı özelliklerde tasarlanmaktadır.

Katlanabilir Telefonların Özelliği

Son yıllarda katlanabilir telefonlar dikkat çekmektedir. Boyutunun büyük olması katlandığında da küçülüp elde ve cepte rahat taşınması kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Katlanabilir telefonlarda en önemli özellik çentik ekran olmasıdır. Çentik ekran sayesinde telefon katlanmaktadır. Açıldığında ise ekran pürüzsüz olmaktadır. Ekran çözünürlüğü oldukça yüksek olan telefonlardır. Farklı markalarda olsa model olarak benzerlik göstermektedir.

Türkiye’de satışa sunulan modeller arasında şimdilik Samsung Galaxy Z Flip olsa da ilerleyen zamanlarda Royole, Huawei, Xiamo ve Motorola gibi telefon markaları da Türkiye’de satışa sunacaktır.

Katlanabilir cep telefonu modellerinin fiyatları konusunda çeşitli web sitelerinde bilgiler olsa da Türkiye’ye giriş yapmadan kesin bir şey söyleyemeyiz. Fiyatı belirli olan katlanabilir cep telefonu modelleri arasında Samsung Galaxy Z Flip yazımızı linke tıklayıp inceleyebilirsiniz..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir