Korona Virüsü Uygulaması – COVID-19

By | 10 Mart 2020

korona virusu covid 19 300x191 - Korona Virüsü Uygulaması - COVID-19

Korona virüsü uygulaması hastalığın ortaya çıktığı ülkede Çin’de hastalığın daha fazla yayılmaması adına yeni uygulamalar yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde yayılmaya başlayan hastalığı önlemek için telefon uygulaması çıkarılmıştır. Risk grubunda olup olmadığını bu uygulama sayesinde öğrenilmektedir. Close contact detector adı verilen bu uygulama sayesinde kişiler kendilerinin bu hastalığı taşıyıp taşımadığını öğrenmektedir. Eğer bu hastalığı taşıyor ve belirtilerini gösteriyorsa hastalığın yayılmaması için önlem almaktadır. Korona virüsü riski taşıyan kişiler evden çıkmadan en yakın sağlık kuruluşundaki sağlık görevlisine durumu hakkında bilgi vermelidir. Yapılan korona virüsü uygulaması sayesinde birçok insan hastalığın kendine bulaşıp bulaşmadığını ve risk grubunda olup olmadığını öğrenmektedir.

Korona Virüsü Uygulaması Nasıl Kullanılır

Korona virüs uygulaması Çin’de ortaya çıkan hastalığın önüne geçebilmek için Çin devletinin uğraşları ile sağlık ve ulaştırma sistemlerinden elde edilen veriler ile hayata geçmiştir. Telefon uygulaması ile hastalığın bulaşıp bulaşmadığına dair risk taşıyan kişilerin önceden haberi olmaktadır. Böylelikle hastalığın yayılmasına engel olunarak virüsün önlemektedir. Buda kişilerin hastalık hakkında önceden bilgi sahibi olmasına ve virüsün yayılmasını önlemek için önlem almasına yardımcı olmaktadır.

Corona virüsünün dünya genelinde vaka sayısı, ölü sayısı ve virüsten kurtulan kişilerin sayısını öğrenmek için linkteki sitesi takip edebilirsiniz..
https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd

 

Koronavirüs Çin Üretimi Akıllı Telefonlardan Bulaşır Mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir