Mouse Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MOUSE  ALIRKEN  DİKKAT  EDİLMESİ GEREKENLER

Bilgisayar kullanan kişilerin en çok ihtiyaç duydukları donanım aygıtlarından biride Mouse’dur.  Mouse birçok işlemi yapmanız için gereklidir. Günümüzde bu nedenle farklı modellerde çok fazla Mouse çeşidi bulunmaktadır. Önceleri kablolu Mouse’lar kullanılırken şimdilerde ise optik okuyuculu ve USB port üzerinden çalışabilen klavyeler tercih edilmektedir. Bu nedenle Mouse alırken dikkat edilmesi gereken konusunda ilk olarak optik okuyucusu olan ya da USB port üzerinden çalışan modellerden tercih etmelisiniz. Bu tür Mouse’ların algılama gücü ve tarama kapasitesi daha yüksektir. Küçük boyutlu elinize oturan bir Mouseları tercih edin. Model olarak farklı tasarımları ve renkleri olan Mouse’lar vardır. Önemli olan sizin için kullanışlı olanı seçmeniz olacaktır.

Örgü Kablolu Mouse’lar

Örgü kablolu mouselar; mouseların kabloların uzun süreli kullanılması ve zarar görmemesi açısından üretilmiş mouse’lardır. Mouseların kablosunun uzun süre kullanımı ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması önemlidir.
Bu tarz örgü kablolu mouselar almanız kablonun kolay şekilde zarar görmesini engelleyecek ve size faydalı olacaktır.

Farklı Tasarımlı Mouse’lar

Mouse modelleri oldukça fazladır. Özelliklede son yıllarda farklı tasarımlı olan Mouse’lar dikkat çekmektedir. Özellikle bükülebilen Mouseların tasarımı istediğiniz gibi ayarlanabildiği için tercih edilebilir. Bunun dışında aydınlatmalı olanları da mevcuttur. Elle göre ayarlanabilen Mouse’lar da kullanışlı olan seçeneklerindendir. Farklı tasarımlı Mouse(fare) almak istediğiniz zaman seçenek olarak karşınıza pek çok model çıkacaktır.

Anakart Nedir ? Ekran Kartı Nedir ? Ram Nedir ? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir