Oris Telekom Ev İnterneti Nasıl

Oris Telekom, zannediyorum ki ismini ilk defa duyacak arkadaşlar olacaktır. İsim olarak pek duyulmamış olsa da telekomünikasyon alanında uzun yıllar hizmet veren bir firmadır.
Oris Telekom da superonline, vodafone, turknet gibi çoğu şehirde Türk Telekomun alt yapısını kullanıp evde internet hizmeti veren firmalardan biridir.
Oris Telekom’un en önemli özelliği ise Türk Telekom, Superonline, Vodafone gibi yüksek fiyatlı olmamasıdır. Örnek verecek olursak
Türk Telekomun 40gb akn 4 mbit hızı 43 tl ye verdiği şu zamanlarda Oris Telekom Türk Telekom’un altyapısını kullanarak 8 Mbit hızı 49 TL ye vermektedir..
Kullanılan alt yapı aynı olduğundan dolayı hız, kopma sorunu vs. altyapı hizmetini veren Türk Telekomla aynı olacaktır. Yani dairenizde Türk Telekom’da kullansanız aynı hızı alırsınız oris telekomda kullansanız aynı hızı alırsınız. Altyapınızda veya bina içerisi tesisatınızda herhangi bir problem varsa Türk Telekomda da kopma yaşarsınız Oris Telekomda da yaşarsınız.

Oris Telekom’un en iyi yönlerinden birisi de taahhüt olmaması. Taahhüt olmaması demek internetinizi istediğiniz zaman hiç bir ceza ödemeden kapattırmanız demek. Türk Telekom, Superonline, Vodafone gibi firmalarda bu kavramları bulamazsınız.

Oris Telekom’un Vdsl yani Hiper internet kullanabileceğiniz modeme biçtiği fiyat ise peşin fiyatına 180 TL. Modemin markasının ne olduğunu bilmiyorum ancak modemlerin %80 inin aynı özellikte olduğunu düşünürsek 180 TL ye vdsl modem imkanı sunması da güzel. Türk Telekom’dan vdsl modem almak istediğiniz de 240 TL ücret ödemek zorundasınız.

Evde kullandığınız internetinizin kopma sebeplerinin neler olabileceğiyle ilgili yazdığım İnternet Kopma Nedenleri yazımı inceleyebilirsiniz.

Oris Telekom Fiyatları

50 Mbit Hız Hem fiyat açısından hem de hız açısından tatmin edici bir evde internet paketi. Bundan yüksek hızlarda kullanmak için download işiyle uğraşmanız gerekiyor 🙂
Limitsiz AKN
64.90 TL

100 Mbit Hız (Binanızda fiber altyapı bulunmak zorunda) Binanızda yoksa bile santral mesafesine yakın olmak zorundasınız. Yoksa bu hızları almanız imkansız.
Limitsiz AKN
74.90 TL

8 Mbit Hız
100GB Kota (Film hastası veya video izleme hastası değilseniz rahatlıkla yeter)
49 TL.

İlginizi çekebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir