Peugeot Engelli Araç Alımı 2020 Fiyatları

By | 11 Ekim 2020

peugeot indirimli arac alimi fiyatlari 300x192 - Peugeot Engelli Araç Alımı 2020 Fiyatları

Peugeot Engelli Araç Alımı 2020 Fiyatları

Fransa merkezli Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden olan Peugeot-Citroën Group geniş araç portföyü ile araç sahibi olmak isteyenlere fazlasıyla seçenek sunuyor. Araçlarının uygun fiyatlı olması ve kullanımın kolaylığı Peugeot’u bir adım öne geçiren sebeplerden ikisi. Bu iki sebep dolayısıyla engelli vatandaşlarımız tarafından da tercih edilmesine neden oluyor. ÖTV indirimleri sayesinde fiyatlarının iyiden iyiye azalması da cabası. Çağı yakalayan, estetik zevke hitap ederken konfordan ödün vermeyen uygun fiyatlı Peugeot’larınıza ÖTV muafiyeti ile sahip olmak istemez misiniz?

 

Engelsiz Yol Arkadaşınız Peugeot

Birtakım bedensel veyahut zihinsel engele sahip kişilerin araç edinmesi kendilerine hareket özgürlüğü sağlıyor. Engelli vatandaşlarımızın seyahat etmeleri konusunda ÖTV indirimi ile destek sağlanması onları bir nebze olsun topluma bağlıyor.

Peugeot’ta bu duruma sessiz kalmayarak engelli vatandaşlarımız için araçlarındaki gerekli modifikasyonları yaparak onlara destek oluyor. “Peugeot marka bir araç ile istedikleri yere ulaşım imkanlarının olması onlarında hakkı.” dürtüsüyle harekete geçen Fransız devi el ile gaz fren kontrolü yapılabilecek şekilde araçlarda düzenleme yapabiliyor.

 

                Peugeot Engelli Araç ÖTV İndirimi

Engelli vatandaşlarımız engellerinin seviyesine göre farklı haklar ile ÖTV muafiyeti kapsamında araçlara sahip olabiliyorlar. %40 fiziksel engeli bulunan vatandaşlarımız farklı aparatlar ile ya da modifiyeler sayesinde araçları kendilerine tescilleyerek kullanabiliyor. %90 ve üzeri engele sahip kişiler ise kendileri refakat eden 3. Dereceye kadar olan yakınları ile birlikte aracı kendi üzerlerine tescilleyerek seyahat engellerini aşabiliyor. Tabii ki hepsi bununla bitmiyor. Seçtikleri araçların liste fiyatı yasal sınır olan 303.200 TL’den daha az olmak zorunda. Ayrıca ÖTV indiriminden yararlanmak için aracı en az beş yıl kullanmaları gerekiyor.

 

                               Peugeot 2008 2020 Engelli ÖTV Muafiyeti Dahil Fiyatları ( Peugeot Engelli Araç Alımı 2020 Fiyatları)

Engelleri aşmak için SUV araçlar bir adım önde yer alıyor. İşte Peugeot tam da şehir SUV’si bir araca sahip: 2008. Yerden yüksek hırçın tasarımı ile şehir içinde bile rahat kullanımı ile tercih edilen Peugeot 2008 Active 1.2 PureTech modelinin liste fiyatı 301.000 TL olarak bizleri karşılıyor. Ancak engeli olan kişiler bu araca %60 ÖTV indirimi sayesinde 205.343,22 TL’ye sahip olabiliyor.

 

Toyotadan İndirimli Engelli Araç Alımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir