Playstation 4 Pro Özellikleri – PS5 Ne Zaman Çıkacak

By | 13 Haziran 2020

playstation 300x169 - Playstation 4 Pro Özellikleri - PS5 Ne Zaman Çıkacak

Playstation 4 Pro Özellikleri

Playstation 4 pro özellikleri ile aynı zamanda yeni işletim sistemleri ile daha hızlı ve kaliteli bir oyun konsoludur. Geliştirilen grafik tasarımları, işletim sistemleri, depolama alanları ve kapasitesi ile Sony çıkardığı diğer oyun konsollarından daha kalitelidir.

Hem hızı hem de gücü ile ps4 pro aynı zamanda 4 k özelliği ile oyun konsolunda sağlanan oyun çözünürlüğü ile daha mükemmel imkânlar sağlamaktadır. İşlem birimleri olsun grafik çözünürlüğü olsun diğer oyun konsollarından daha hızlı ve özellikli oyun konsolu ile oyunlar daha keyifli olmaktadır. Sony çıkardığı playstation 4 oyun konsolundan daha donanımlı ve daha fazla işlemcisi ile üst düzey oyun imkânı sunmaktadır.

 

Playstation 4 Pro İşlemcisi

Playstation 4 pro özellikleri ile kullanıcıların tercih ettiği oyun konsollarından biridir. İşlemcisi ile diğer oyun konsollarından daha fazla özellikler ve işlemcisi ile oyunun kalitesine ve grafiğine farklı özellikler katmaktadır. 8 çekirdekli işletim sisteminin yanı sıra hız ve güç bakımından da yenilikler yapılan ps4 pro oyun oynamayı sevenler için ideal bir konsoldur.

Ps5 Isınma Sorunu

En büyük oyun konsolu üreticisi olan Sony playstation kaliteli ve sürekli olarak yenisini piyasaya sürdüğü oyunları ile her geçen gün beğenileri üzerine toplamaya devam ediyor. En son piyasaya sürmüş olduğu konsol modeli olan ps4 te kalitesini bir kez daha kullanıcılarının beğenisine sunmuş olan playstation en son modeli olan ps5 in deneme aşamasında olduğunu ve kısa bir süre içinde piyasaya çıkaracağını takipçileri ile paylaşmıştı.

Piyasaya girmesi için geri sayımın başladığı en son model olan ps5 de bazı ufak tefek aksaklıklar da sızdırılmış durumda. Bunlardan bir tanesi de oyun konsollarının ve kullanıcıların yaşamak istemeyeceği ısınma sorunu. Ps5 ısınma sorunu karşılaşmış durumda ve bu sorunu halletmek için son derece kararlı görünüyor. Bunun için pahalı soğutma sistemleri kullanacağını açıklayan Sony konsol fiyatının da soğutma sistemine göre belirleneceğini vurgulamıştır.

Ps5 Ne Zaman Çıkacak?

Konsol oyuncuları tarafından amiral gemisi olarak gösterilen Playstation ilk konsolunu 3 Aralık 1994’te piyasaya sürmüş ve o tarihten itibaren kullanıcılarına mükemmel deneyimler yaşatmaya devam etmiştir. Şimdi ise kullanıcılarının Ps5 ne zaman çıkacak sorusunu yanıtlıyor. Bu istikrarını en son sürümü olan playstation 5 ile sürdürmeyi düşünen Sony 2020 yılının sonunda konsolu piyasaya sürmeyi planlıyor.

 

CS GO Oyunu Nasıl İndirilir ? CS GO Steam Nedir ? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir