Powerbank Bataryaya Zarar Verir mi?

By | 28 Şubat 2020

powerbank bataryayi zarar verir mi 300x237 - Powerbank Bataryaya Zarar Verir mi?

Powerbank Bataryaya Zarar Verir mi ?

Telefon kullanımı dünya da oldukça yaygındır. Hemen hemen herkesin elinde telefon görmek mümkündür. Telefonu gün içerisinde sürekli kullanıldığı için bataryası yeterli gelmeyebiliyor. Şarj bittiği durumlarda priz bulamadığınız zamanlarda Powebank kurtarıcı oluyor. Powerbank sayesinde istediğiniz zaman şarjınız bittiğinde telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Fakat sık sık kullanılan Powerbank bataryaya zarar verir mi ? Maalesef ki kalitesiz ve uyumsuz amper çıkışı olan powerbanklar bataryaya zarar verir.

Telefon bataryasından çokta farklı olmayan yedek güç olarak düşünülebilir. Sürekli olarak telefonunuzu powerbank ile şarj ettiğiniz zaman telefonunuzun batarya ömrü daha kısa olur. Şarj ettiğinizde kısa sürede şarjın bittiğini görebilirsiniz. Bu nedenle telefonunuzu orijinal şarj aparatı ile doldurmalısınız. Powerbank kullanmak istediğiniz zaman orijinal ürün kullanmaya özen göstermelisiniz. Piyasada orijinale yakın bir çok ürün satılmaktadır. Güvenli yerlerden almaya özen göstermelisiniz. Orijinal olmayan ürünlerde telefonunuzun bataryasına zarar verebilir.

Powerbank kullanımını zor zamanlarınızda ihtiyacınız olduğunda kullanmak telefonunuz açısından daha iyi olacaktır. Evde otururken prize takıp orijinal telefonunuzu orijinal şarj aleti ile şarj etmek varken Powerbank kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

 

Powerbank Avantajları

Powerbank taşınabilir şarj cihazı olarak bilinir. Özellikle de seyahatlerde ya da priz bulamadığınız zamanlarda kurtarıcı bir üründür. Telefonunuzu powerbankın kapasitesine göre 3 ya da 4 defa yüzde yüz şarj etmektedir. Her yerde rahatlıkla şarj kablosunu taktığınız zaman şarj etmeye başlar. Powerbank her telefon modeli içinde uygundur.

Ucuz ve Kaliteli Android Telefonlar 2020 yazımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir