Pubg Mobile ’da E-Spor Güncellemesi

By | 22 Mayıs 2020

pubg mobile 300x170 - Pubg Mobile ’da E-Spor Güncellemesi

Pubg Mobile ’da E-Spor Güncellemesi

Pubg mobile ’da e-spor güncellemesi diğer mobil oyunlarda olduğu gibi artık pubg mobile ’da elektronik sporlar arasında yerini aldı. Player unknowns batlegrounds oyunu bilgisayar platformunda oynanma rekorları kırmayı başarmış ve tüm PC oyuncularını da etkisi altına almayı başarmıştır.

Pubgmobile’a son güncelleme ile oyuna yepyeni bir mod olarak gelen savaş modu ekleniyor. Yeni gelen bu mod, bilgisayar platformundakinin birebir aynısı. Takımlar oyun başladığında iki veya daha fazla takımhalinde haritanın küçük bir bölgesine hapsediliyorlar ve bu alan son oyuncu kalana kadar daralmaya devam ediyor.

E-Spor ’un Tarihi

Elektronik sporların bilinen ilk aktivitesi 1970’li yıllarda Stanford Üniversitesi’ndeki Spacewar organizasyonlarına kadar gider. Elektronik spor o tarihlerden itibaren arcade dünyasıyla, en sağlamatağını 1990’lı yıllara geldiğimizde yaptı.

İnternetin ve bilgisayar oyunlarının yavaş yavaş hayatımıza dâhil olması ile elektronik sporlara da yeni bir boyut kazandı. 2000 li yıllarda Koreliler esporu geleceğe yönelik domine ettiler ve kendileri kurdukları Kore e-Spor Birliğini de dünya kamuoyuna tanıttılar.

Pubg Mobile Güncelleme

Bilgisayar platformundaki başarısını mobil platformda da katlayan Pubgmobile güncelleme serüvenine bir yenisini daha ekliyor. Oyuna Arcade modu, eğitim alanları ve bunun gibi birçok şey yeni güncelleme ile gelmiş bulunmakta.

Orijinal sürümündeki deneyimini mobilde yaşatmak isteyen Bluehole firması oyunu 2019 23 Nisanda tekrar güncelleyerek 0.4.0 sürümüne yükseltmiş durumda. Bu yeni yapılan dev güncellemede oyuna yeni modlar eklendi bu modlar arcade modu ve antrenman modları olarak gelmiş bulunmaktadır. Oyuncular arcade modunda solo ya da squad oalarak oynayabiliyor ve toplam 28 oyuncu birden moda girebiliyor.

Pubg Mobile Yeni Harita

Yeni güncelleme ile gelecek olan yeni harita olan karakin haritası ile oyuna birçok yenilikte eklenmiş olacak. Daha önce bilgisayar platformundaki sürümünde kullanılan hareket eden duvarlar ile ve c4 yapışkan bomba ile çığır açmıştı. Bu güncelleme ile Pubg mobile de başka hiçbir mobil oyunda bulunmayan bir harita yapısı kullanılmış olarak tarihe geçmesi düşünülüyor. Yeni güncelleme ile bir çok yenilik oyun severlerle buluşacak.

Pubg Hilesi Nasıl Yapılır ? Pubg Ban Sorunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir