Pubg Nasıl Oynanır ? Pubg Ne Zaman Çıktı ?

Pubg Nasıl Oynanır ?

Gün geçmiyor ki oyun dünyasına yeni bir oyun eklenmesin. Bilgisayar oyunu tutkunlarının oynadıkları oyunlarla sınırlı kalmamaları ve hep daha farklı oyunlar oynamak isteme nedenleri oyun yapımcılarının da her zamankinden daha farklı türlerde oyunlar piyasaya sürmelerine olanak sağlamakta.

Bu yazımızda sizlere oyun dünyasını kasıp kavuran ve türünün en çok oynanan oyunu olan Pubg oyununu tanıtıyoruz ve oyunu nasıl oynayacağınız ile ilgili birkaç ipucu veriyoruz.

Öncelikle bu oyunu oynamak için iyi bir bilgisayar sistemine ihtiyacınız olacak. Bünyesinde birçok oyunu bulunduran Steam platformuna kayıt olup giriş yapmanız gerekiyor. Kayıt işleminden sonra uygulama içindeki arama motoruna oyunun ismini yazdığınızda karşınıza çıkacaktır. Oyunu 87 TL karşılığında satın alıp indirebilirsiniz.

Oyunu açtığınızda ilk olarak karşınıza bir karakter oluşturma ekranı gelecek. Bu ekranda farklı türde karakterinizin saçından tutun ten rengine kadar birçok seçenek sunuluyor. Kendinize uygun karakteri oluşturduktan sonra bir nick name oluşturuyorsunuz. Oyunda isterseniz solo isterseniz takımlı olarak isterseniz de duo olarak oynama imkânınız var. Birinci şahıs ve üçüncü şahıs kamera açılarını da seçme imkânı tanınmakta. Oyunun temel amacı yüz kişilik bir uçaktan bırakılan oyuncuların daralan çemberin içinde kalıp oyun sonuna kadar hayatta kalmasıdır.

Pubg Sistem Gereksinimleri

Pubg çağımızın en popüler bilgisayar oyunu ama çoğu bilgisayar bu oyunu kaldıracak sistem kapasitesine sahip değil. Sizlere oyunun gerektirdiği sistem özelliklerini açıklıyoruz.

İşlemci olarak en az: intel core i5- 4430 veya Amd Fx- 6300

Ram olarak en az:8 gb lık bir belleğe sahip olmalısınız.

Ekran kartı olarak: Nvidia gtx 960 2gb Ya da Amd Radeon R7 370 2 gb sahibi olmalısınız.

Hdd olarak: 30 gb lık boş bir alan sahibi olmalısınız.

İşletim sistemi olarak: Windows 7 ve üstü işletim sistemleri gereklidir.

Pubg Ne Zaman Çıktı?

Koreli oyun yapım şirketi olan Bluehole tarafından geliştirilen ve yayımlanan çok oyunculu bir video oyunu olan Pubg rotası önceden belirlenmiş olan bir uçağın içinde başlamaktadır. Oyuncular uçaktan istedikleri zaman atlarlar ve yere yüz metre kala paraşütlerini açıp adanın her hangi bir yerine iniş yaparlar.

Oyundaki temel amaç indikleri yerlerdeki evlerin içerisinde ve çeşitli yerlerde bulunan silahları kuşanıp diğer oyuncuları öldürüp oyunun sonuna kalıp birinci olmak ve adadan kurtulmaktır. Hapis oldukları bu adadan sadece bir kişinin kurtulabildiği bu oyun yapım şirketi Bluehole tarafından 23 Mart 2017 tarihinde erken erişim olarak ve sadece Windows işletim sistemi için piyasaya sürülmüştür.

Pubg Nasıl İndirilir?

Piyasaya çıktığı tarihten bu zamana kadar birçok oyun severin beğenisini toplayan ve farklı oyun yapısı ile milyonlarca oyuncu kitlesine sahip olan Pubg artık kolayca indirilip kurulabilecek şekilde güncellenmiş bulunmaktadır. Bu oyunu mobil olarak oynamak isteyenler için yapımcılar oyuncularına hem ios platformunda hem de android platformunda erişim olanağı sağlamış bulunmakta. Android için Google paly den ios için Applestore dan indirebilirsiniz.

Bilgisayar platformu için oyuncular ilk önce kendilerine bir Steam üyeliği açması gerekiyor. Birçok oyunu içinde bulunduran Steam üzerinden oyunu satın alıp bilgisayarınıza indirmeniz gerekir.

Pubg Lite Nedir? Pubg Lite İndir yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir