Samsung Galaxy S20 Özellikleri

By | 18 Mart 2020

samsung galaxy s20 300x197 - Samsung Galaxy S20 Özellikleri

Samsung Galaxy S20 piyasaya çıkartıldı. Galaxy serilerinden biri olan S20 de merak edilen modeller arasında yerini aldı. Galaxy S20 özellikleri de incelenmeye başlandı. Resmi olarak tanıtılan telefonun bir önceki modele kıyasla büyük iyileştirmelere ev sahipliği yaptığı görülüyor.

Galaxy S serisinin boyut olarak en küçüğü S20 modelidir. Büyük telefon sevmeyenler için oldukça uygundur. 6.2 inç büyüklüğünde olan telefonun dinamik AMOLED ekran özelliği vardır. Çözünürlüğü 1440 x 3200 piksel olup Quad HD+ seviyesindedir. Aynı zamanda HDR10+ destekli olup 120 Hz yenileme hızına da sahiptir. Galaxy S20 ekranı 563 ppi değerine sahip bir özelliktedir. Ekran deliği S20’de ortada yer almaktadır. 8 çekirdekli bir işlemcisi mevcuttur.

Galaxy S20 Şarj Özelliği

25W hızlı şarj desteğine sahip olan Galxy S20 yaklaşık olarak 1 saate yakın sürede şarj olmaktadır. Hızlı şarj olması kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Tamamen boş olan batarya daha hızlı şarj olurken, batarya dolmaya yakın bir tık daha yavaşlıyor. Yapılan hesaplamaya göre 58 dakika içerisinde 0’dan yüzde 100’e kadar şarj dolmuş oluyor.

Galaxy S20 şarj özellikleri ile farklı bir boyutta ulaşmayı başarmıştır. Birçok akıllı telefon olmasına rağmen Galaxy S20 şarj süresinde ultra bir boyutta tasarlanmıştır. 58 dakika da 0’dan yüzde 100’e kadar telefonun şarj edilebildiği belirtiliyor. Bataryası 5000 mAh kapasitelidir.

Kısa sürede şarj edilebilmesi 45W hızlı şarj özelliğindendir. 6.9 inç büyüklüğünde olması tablet deneyimi de sunmaktadır. Kısa sürede şarj olması birçok kullanıcıyı memnun etmektedir. Batarya boş olduğu zaman yüksek hızlı şarjdan tam olarak yararlanmaktadır. Fakat batarya dolmaya yaklaştığı takdir de bir tık daha şarj etme süresi uzamaktadır.

Galaxy S20 İle Note 10 Plus Şarj Benzerliği

Samsung Galaxy S20, Note 10 Plus bataryasına benzer sürede şarj olmaktadır. Fakat Samsung’un 45W şarj seviyesi Note 10 Plus’a oranla daha uzun sürede koruduğu için Note 10 Plus pil kapasitesi yüksek olsa bile Samsung’un yeni amiral gemisiyle aynı şarj benzerliğini göstermektedir. Bu nedenle de kısa sürede şarj etme özelliklerine sahiptirler. Ortalama olarak 0 şarjda olsa bile en uzun 1 saatte yüzde 100 şarj edebiliyor.

 

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Z Flip hakkında bilgi edinmek için linke tıklayıp yazımızı inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir