Skoda Engelli Araç İndirimi 2020 Fiyatları

By | 26 Ekim 2020

skoda engelli arac indirimi 300x285 - Skoda Engelli Araç İndirimi 2020 Fiyatları

 

Skoda Engelli Araç İndirimi

Volkswagen Group çatısı altında üretimini devam ettiren Çek asıllı otomobil üreticisi Skoda engelli vatandaşlarımız tarafından çokça tercih edilen bir marka konumunda bulunuyor. Gerek ÖTV indirimine uygun motor seçeneklerinin fazlalığı gerekse de hali hazırda bulunan modellerinin uygun fiyatlı olması Skoda’yı rakiplerinin karşısında öne geçiriyor.

 

Skoda ile Engeller Kalksın

Engelli vatandaşlarımız normal şartlarda kullanamayacağı otomobil benzeri araçlara yapılan birtakım modifikasyonlar ile onların hizmetine geri sunulması toplumsal eşitlik açısından önemlidir. Ayrıca araç kullanmasına kesinlikle mani olacak engeli bulunan vatandaşlarımızın da seyahat özgürlüğüne katkı sağlamak için refakatçı eşliğinde yolculuk yapması, yapmayı istemesi gayet doğal ve mümkündür. İşte bu nokta da devlet eliyle engelli raporu olan kimseler için uygulanan ÖTV indirimi, başka bir deyiş ile ÖTV muafiyeti engelli yurttaşlarımıza kolaylık sağlıyor. Skoda markası ise uygun fiyatı ve ÖTV indirimi için koşulları sebebiyle fazlasıyla tercih ediliyor.

1 Ocak 2020 itibariyle liste fiyatı 303.200 TL’ye kadar olan araçlar engelli kimseler için ÖTV indirimine tabii tutularak satışı düzenleniyor. Bu konuda Skoda markasının birçok modeli ise uyum gösteriyor.

Eğer sizin ya da çevrenizden birinin en az %40 engelli raporu varsa ÖTV indirimine hak kazanmışsınızdır demektir. Birkaç modifikasyon ile otomobilinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ailenizden birinin %90 üzeri engeli var ise kendisine bir Skoda alarak özgürce seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Kanuni düzenlemeler gereği aracı yalnızca engeli bulunan kişiye tescilleyebilirsiniz. Bu yüzden bir Skoda Showroom’una giderken aracın asıl taliplisini yanınızda bulundurmayı unutmayın.

                Skoda Engelli Araç ÖTV İndirimi (Skoda Engelli Araç İndirimi)

Skoda sağladığı uygun fiyatlı araç skalası ve bayi ağı ile ülkemizde çokça tercih edilen bir otomobil markası. Sizde ÖTV indirimi ile  bir Skoda almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Öncelikle almak istediğiniz aracın liste fiyatının 303.200 TL’den düşük olması gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşını doldurmamış ancak %90’dan fazla engeli bulunan yakınlarınız için de araba alabilirisiniz. Engelinize dair raporunuzu yanınızda bulundurmanız yeterli

 

                               Skoda Corolla 2020 Engelli ÖTV Muafiyeti Dahil Fiyatları

Volkswagen Group Skoda markası ile ülkemizde ciddi miktarda araba satışı yapıyor. Bu modellerden bir tanesi Skoda ailesinin en yeni üyesi Scala. ÖTV indirimine tabii tutulmamış, liste fiyatı ile sergilenen bir  Skoda Scala 1.5 TSI modeli 231.400 TL olarak satışa sunulmuş durumda. %60’lık bir ÖTV indirimi olan aracımız KDV dahil olarak engelli vatandaşlarımız için 157.861,86 TL’den satın alınabiliyor. Böylece engelli vatandaşlarımız için ÖTV muafiyeti 73.538,14 TL olarak onların hayatını kolaylaştırmaya katkı sağlıyor. Engelleri aşmak için bir Skoda yeter.

 

 

Volkswagen Engelli Araç Alımı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir