Taahhütsüz İnternet Veren Firmalar

Taahhütsüz internet nedir ? ( Sözleşmesiz internette diyebiliriz. )

Başta taahhütsüz internet nedir ondan bahsedelim. Sözleşmesiz internet; hızından memnun kalmadığınız zaman, taşındığınız yerde altyapı olmamasından dolayı veya herhangi bir sebepten ötürü internetinizi kapattırmak istediğinizde herhangi bir ceza (cayma bedeli) ödemeden kapatabileceğiniz internet demektir.

Türk Telekom firması gibi diğer firmalarda taahhütlü ve taahhütsüz internet paketleri sunuyorlar ancak. Taahhütlü paket ve taahhütsüz paket arasında dağlar kadar fiyat farkı mevcut.  Türk telekomdan taahhütlü bir şekilde 80 tl ye aldığınız internet paketini taahhütsüz almak isterseniz fiyat 120-130 tllere kadar çıkabiliyor.

Tabi bunu fırsat bilen diğer internet servis sağlayıcıları sabit fiyat garantisiyle taahhütsüz internet sağlamaya başladılar. İnternet servis sağlayıcıları derken bunların birçoğu tabiki Türk Telekom altyapısını kullanıyor.

Tecrübelerime dayanarak sizlere en mantıklı ve kaliteli sözleşmesiz internet sunan internet servis sağlayıcılarından bahsedeceğim.

TurkNet

Türk Telekom’un alt yapısını kullanıp diğer firmalara oranla en yüksek müşteri potansiyeline sahip internet sağlayıcılarından birisi Turknet. Taahhütsüz internet paketini ilk piyasaya sürenlerden de diyebilir.
Şuanki güncel fiyatıyla 35 Mbit hızı ayda 75.99 TL ye abonelerine sunuyor. Ve taahhütsüz istediğiniz zaman kapattırabiliyorsunuz.

Oris Telekom

Oris Telekom’da Turknet gibi sözleşmesiz internet firmalarından. 50 mbit indirme hızını ayda 74.90 TL ye taahhütsüz şekilde abonelerine sunuyor.

Millenicom

Millenicom’da uzun sürelerdir Türk Telekom altyapısını kullanıp sözleşmesiz internet veren firmalar arasında yer alıyor. Millenicom firmasıda sözleşmesiz internet paketini 35 mbit indirme hızıyla ayda 79.99 TL fiyatla sunuyor.

Netspeed

Netspeed de yine yukarıda saydığım sözleşmesiz internet veren firmalar gibi hiç bir taahhüt istemeden 35 mbit hızı ayda 76 tl fiyatla kullanıcılarına sunuyor.

 

Yukarıda bahsettiğim firmaların en başında tabiki en başa yazdığım Turknet geliyor. Turknet Evde İnternet Nasıldır ? yazımı inceleyip Turknet hakkındaki detaylı yorumlarımı görebilirsiniz.

Turknet’in en büyük avantajı Türk Telekom ile anlaşması olması ve Türk Telekom personellerinin herhangi bir sorunda daire içerisine müdahale edebilmesi.

Diğer firmalarda Türk Telekom apartman içerisindeki telekom kutusuna kadar sorumlu. Apartmanınızdaki telekom kutusundan sonra diğer firmaların dairenize girmeye yetkisi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir