Category Archives: Teknoloji

Hi Level HL40DLK13 40 Android Led Tv Kurulumu – Kanal Ayarları

Hi Level HL40DLK13 Bugün daha önce hiç yazmadığım bir konu hakkında yazıyorum.. 🙂 Neden diye soracak olursanız internette gezmediğim site kalmamasına rağmen bulamadığım hi level android televizyon kurulum detayı ve ayarları. A101 in sattığı 40″ Android smart hi level tv nin kurulumu aslında oldukça basit. Pek zor bir kısmıda yok ancak bu işten az çok… Read More »

Günümüzde Fiber Optik Kablo Teknolojisi

Günümüzde Fiber Optik Kablo Fiber optik erişim ağları yüksek bant genişliği konusunda zorlayıcı konumdadır. Bu ağlar günümüzdeki ve gelecekteki uygulamalarda en üst seviyede bit aktarım oranı olarak hedeflenmektedir. Bu FTTX ağlar pasif altyapı için verimli ve ödenebilir bütünsel çözümler sağlayabilmektedir. Günümüzdeki araştırmalar, lider iletişim uzmanları ve NGA ( Next Generation Access ) içeren projeler ile… Read More »

Fiber Optik Teknolojisinin Uygulama Alanları

Fiber optik uygulama alanları Enerji sistemleri (Madencilik – Solar Panel – Nükleer – Rüzgar Değirmeni – Yüksek Gerilim ) Askeri Haberleşme (Güvenlik – Uydu – Kamera) Sağlık Hizmetleri (Hastane – Medikal Cihazlar) Fabrikalar (Tekstil – Kimya) Ulaşım Sistemleri (Havalimanları – Tren Uygulamaları – Gemi Uygulamaları) Eğitim Kurumları (Derslikler – Okul Güvenliği – İnternet Alt Yapısı… Read More »

Poe Switch – Switchlerin Genel Avantajları

  Poe Switch ve hedef cihaz arasında tek kablo ile veri aktarımına olanak verir. Hedef cihaz için ayrı bir güç kurulumuna ya da bağlantısına ihtiyaç yoktur. Alan tasarrufuna imkan sağlar ve kurulumu basittir. Elektriksel güç kaynağının uzaklığı cihazın konumlanmasına engel oluşturmaz. Hedef cihazlar LAN kablosu bulunan herhangi bir yere kolaylıkla taşınabilir. Şebeke yetmezliği bulunan durumlarda… Read More »

TpLink AC3200 Kablosuz Tri-Band Gigabit Router

AC3200 Tri-Band teknolojisi performansta düşüş olmadan ağınıza daha fazla cihaz bağlamanız için üç ayrı Wifi yayını sunar. Tri-Band destekli cihaz ile 2 adet 5Ghz yayının her biri üzerinden 1300mbps ve 2.4Ghz üzerinden 600Mbps’e kadar maksimum kablosuz hız sağlar. Akıllı bağlantı, ağ talebini dengelemek için cihazlara en iyi 5Ghz kanalını atayarak cihazların daha hızlı çalışmasına yardımcı… Read More »

Turkcell 5G’de Rekor Kırdı – Hız Rekoru

Turkcell, 5G alanında Türkiye’de yine bir ilke imza atarak 5G’li cep telefonlarına pilot şebekesi üzerinden 5G sinyali verdi. BTK’nın test için tahsis ettiği frekans üzerinden İstanbul Tepebaşı Plaza’da 5G destekleyen ticari cep telefonu üzerinden yapılan test ile 3.5GHz bandında 2,283 Gbps hıza ulaştı. Bu sonuçla Turkcell, 3.5GHz frekans spektrumunda 100MHz’lik band genişliği kullanılarak ticari bir… Read More »

Apple İphone Telefon Modelleri Güvenlik Açıkları

Apple İphone basit güvenlik sorunları Merhaba arkadaşlar geçen yayınlanan apple iphone ios13 güncellemesiyle beraber bir kaç özelliğinde değişmesini umuyorduk ancak değişmedi. Apple yani iphone telefon modelleri tabiki android işletim sistemli cep telefonlarına göre güvenlik konusunda epey önde. Ancak iphone’unda sıkıntıları yok değil. Bunlardan bahsedecek olursak; Hey Siri! Hey siri özelliğiniz açıksa sizin sesiniz dahil herkes… Read More »

SSD Disk Hızlı mı ? Ssd Nedir ?

Arkadaşlar Ssd disk nedir sorusunun açıklaması bilgisayar terimleriyle açıklasam da bir çok kişi anlamayacaktır ve ilgilenmeyecektir. Ancak kısaca bu terimlerle anlatacak olursam verileri saklamada mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden oluşan sürücülere Solid State Driver denir. Ssd disk almak isteyen arkadaşlar satış sitelerine baktığında bir çok seçenek göreceklerdir. Saniyelik okuma yazma hızları çok… Read More »