Kategori : Teknoloji

Teknoloji haberleri, Teknoloji makaleleri, Yeni teknolojik ürünler ve parçalar, Bilgisayar teknolojisi hakkında yazılar, Cep telefonu teknolojisi hakkında yazılar ve daha nice teknolojik gelişmeler hakkında yazılar bulabileceğiniz kategorimiz. Yazılarımıza yorum yaparak sormak istediğiniz soruları bize iletebilirsiniz.

100 Mbit İnternet Her Eve Gelecek

100 Mbit İnternet Her Eve Gelecek Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu dün çok güzel bir açıklama yaptı. Gerçekleşmesi halinde resimde gördüğünüz 3.33 mbit gibi hızlar tarihe karışacak inşAllah. 🙂 Ulaştırma bakanımız her eve 100mbit internet sözleriyle 2023 yılında Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile 100mbit internet kullanılabileceğini belirtti. Daha doğrusu hedeflerinin bu yönde olduğunu belirtti.… Devamını oku »

Apple Watch Özellikleri ve Renk Seçenekleri

APPLE WATCH ÖZELLİKLERİ Apple piyasaya sunduğu akıllı saatler özellikleri ile dikkat çekiyor. Her geçen gün farklı serileri ile daha da geliştirilmiş özellikler sunuyor. Açık retina ekran sayesinde saati her zaman görebilirsiniz. Kendinize göre kişileştirebileceğiniz bir saat haline getirebilirsiniz. Apple watch özellikleri kalp atış hızınızı ölçmektedir. Aynı zamanda yüksek ya da alçak olduğunda size bildirim gönderme… Devamını oku »

XBox One X Nedir ? X Box One Özelliği

XBox One X Nedir? Xbox one x en güçlü oyun konsolu olarak günümüzde satılmaktadır. Bu oyun konsolunun en önemli özelliklerinden biri de 4k özelliği ile oyunlara verdiği kaliteli piksel desteğidir. Microsoft’un yapmış olduğu en yeni ve en güçlü oyun konsolu olan xbox one x diğer oyunların aksine birçok kullanıcıya hitap ederek piyasaya sunulmuştur. Microsoft bundan… Devamını oku »

Gerçekleşmesi Beklenen Teknolojik Gelişmeler

10 Yıl İçerisinde Gerçekleşmesi Beklenen Teknolojik Gelişmeler 10 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen teknolojik gelişmeler insanlar için çok değişik hale gelecek olan teknoloji olasılıklarıdır. Arabadan telefona ulaşımdan bilgisayara kadar birçok alanda değişimler gösterecektir. Bu değişimler hayatımızın her alanında bizi çok fazla etkisi altına alacaktır. 10 Yıl İçerisinde Gerçekleşmesi Beklenen Teknolojik Yenilikler 10 yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen… Devamını oku »

Oculus Go Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Oculus Go Sanal Gerçeklik Gözlüğü Özellikleri Oculus go özellikleri sayesinde kablosuz ve bağımsız bir şekilde sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanan kişilere farklı bir imkân sunmaktadır. Yumuşak dokusu ile gözlük olarak takıldığında kullanıcılara rahat ve kaliteli imkân sağlamaktadır. Kablosuz ve kulaklıksız olarak kullanılan sanal gerçeklik gözlüğü hepsi bir arada olarak piyasaya sunulmuştur. Sanal gerçeklik gözlüğü olarak… Devamını oku »

Boosted Mini X Nedir? Boosted Mini X Özellikleri

Boosted Mini X Nedir? Boosted miniX elektrikli kaykay olarak bilinmektedir. Boosted markasının altında çıkarılan yeni modeller arasında bulunmaktadır. Mini x adı ile piyasaya sunulan elektrikli kaykay markanın bünyesinde olan neon turuncusu tekerlikleri ile dikkatleri üzerlerine çekmektedir. boosted markasının mini model olarak iki seçenekte bulunmaktadır. Mini s ve mini x olarak sunulmaktadır. Mini x elektrikli kaykay… Devamını oku »

A Enerji Sınıfı Nedir? Beyaz Eşyalarda Enerji Sınıfları

Enerji sınıfı A SINIFI ENERJİ NEDİR ? Günümüzde her evde teknolojik ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler farklı kalitede ve enerjide tasarlanmaktadır. Son zamanlarda alınan teknolojik ürünlerde tasarruf ön plandadır. Beyaz eşyalar özellikle olmazsa olmaz ürünlerdendir. Çevreye zarar vermeden enerji üretebilmek ve enerji tasarrufu sağlamak için A sınıfı ibareli olan ürünler daha iyi verim sağlar. Bu nedenle… Devamını oku »

Anakart Nedir ? Ekran Kartı Nedir ? Ram Nedir ?

ANA KART NEDİR? Bilgisayarın tüm parçaların iletişimini sağlayan ve bu parçaları bünyesinde barındıran sisteme ana kart denir. Bilgisayarın en önemli parçalarından biridir. Baskılı olan devre kartıdır. Kare formunda bir plaketten oluşmaktadır. Genişleme sağlayan kart slotları, devreleri, Ram yuvaları gibi birçok sistemi ana kartta bulunuyor. Ana kartların hepsi aynı görevi görmektedir. Ana kart cihazlarda bulunan tüm… Devamını oku »

Giyilebilir Teknoloji Nedir ? Giyilebilir Ürün Önerileri

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Giyilebilir teknoloji genel bir tabir olarak söylenmektedir. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak bilinen aksesuarlardır. Bunlar arasında günümüzde en popüler olan giyilebilir teknoloji akıllı saatlerdir. Bunun yanı sıra bluetooth kulaklıklar ve çevrimiçi olan gözlüklerde bu aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bunun için gelişen teknoloji imkânlarından yararlanarak giyinebilir teknolojileri için uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Kişilerin kendi kişisel verilerine… Devamını oku »

Ipad 11 Pro Özellikleri Ebeveyn Denetimi Kullanımı

Ipad 11 Pro Özellikleri Ipad 11 pro özellikleri yapılan yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken dizüstü bilgisayarının tüm özelliklerine sahip olan bir tablettir. Ekranı diğer tabletlerden daha büyük bir görüntü ile kullanıcıların rahatlıkla kullanmakta olduğu son moda teknolojisi aletlerindendir. Geniş ekranı ve günlük iş yaşantılarını kolaylıkla halledebilmek için çantalarda ve elde kolaylıkla taşınabilir bir tablettir.… Devamını oku »