Kategori : Teknoloji

Teknoloji haberleri, Teknoloji makaleleri, Yeni teknolojik ürünler ve parçalar, Bilgisayar teknolojisi hakkında yazılar, Cep telefonu teknolojisi hakkında yazılar ve daha nice teknolojik gelişmeler hakkında yazılar bulabileceğiniz kategorimiz. Yazılarımıza yorum yaparak sormak istediğiniz soruları bize iletebilirsiniz.

Android İşletim Sistemi vs İos İşletim Sistemi

Android vs ios ANDROİD NEDİR? Android, mobil cihazlarda internet ile gelen teknolojik gelişmelerin kullanılması için yazılım sektörü için kullanılan bir işletim sistemidir. Telefon, tablet gibi mobil ürünlerde de kullanılmaktadır. Android mobil cihazlarda çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Yaklaşık 400.000’den fazla uygulama olduğu bilinmektedir. Android işletim sistemi genellikle Google Play Android Market üzerinden kullanılmaktadır. İlk olarak aygıtı… Devamını oku »

Akıllı Teknoloji Nedir ? Akıllı Ev Sistemleri

AKILLI TEKNOLOJİ NEDİR? Akıllı teknoloji, neredeyse hayatımızın her alanında etkili olmaya başlayan bir modeldir. Günümüzde, geleneksel bir şekilde uygulanan tekniklerin yerine tercih edilen akıllı teknoloji, verimliliği ve üretimi daha da arttırmaktadır. Bu nedenle, akıllı teknolojiler her alanda daha çok tercih edilmeye ve kullanılmaya başlamıştır. Akıllı teknolojinin hayatımıza girmesinin ardından teknoloji daha kullanılabilir ve işlevsel bir hale… Devamını oku »

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım Arkadaşlar başta microsoft azure hesabı ne işe yarar ondan bahsedeyim. Azure hesabı açtığınızda deneme kullanıcılarına 1125 TL değerinde bakiye verilir. Bu bakiyeyle vds, vps açabilir kullanabilirsiniz. Web sitesi kurulumu için host ayarlayabilirsiniz. Tabi bunun için sunucu oluşturma, kurulum vs. bilgilerine sahip olmanız gerekiyor. Çoğu internet sitesinde parayla satılan… Devamını oku »

Canon EOS R Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Canon EOS r özellikleri tam kare sensörlü olan fotoğraf makinesidir. Birden fazla özelliği ile en iyi fotoğraf makinelerinden bir tanesidir. Gerek işlemcisi gerek çözünürlüğü gerekse odaklanması ile çok kaliteli fotoğraflar çekmektedir. Aynı zamanda wi-fi, NFC, bluetooth bağlantısı özelliğine de sahiptir. Sessiz fotoğraf çekme imkânının yanı sıra birçok yakın ve odaklama özelliği ile resimleri daha net… Devamını oku »

Yazıcı Önerileri – Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

YAZICI ÖNERİLERİ – YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ Hayatınızın birçok noktasında yazıcılara ihtiyaç duymuşsunuzdur. Yazıcı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.  Öncelikle yazıcının markasına dikkat etmelisiniz. Aldığınız ürünün ülkemizde ne kadar etkin olduğuna bakmalısınız. Yazıcı önerileri denildiğinde bilinen başlıca markalar Okı, Hp, Xerox, Epson, Canon, Samsung’dur. Yazıcı aldığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli… Devamını oku »

Kuantum Işınlanma İle Çipler Arası Veri Aktarımı

Kuantum ışınlanma ile çipler arası veri aktarımı ilk kez iki bilgisayar çipleri arası veri aktarımı yapılarak denenmiştir. Bilim adamlarının uzun yıllardır üzerinde araştırma yaptıkları Quantum ışınlanma yöntemi sonunda gerçekleşmiştir. Klasik fizik kurallarının çok tersi bir yöntem uygulanmaktadır. Klasik fiziğe göre hiçbir şey ışık hızınla bir yere ışınlanamaz. Fakat bilim adamları yaptıkları deneyler sonucunda bu teoriyi… Devamını oku »

Apple İpad 11 Pro Özellikleri 2020

Apple Ipad 11 pro özellikleri yapılan yeni tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken dizüstü bilgisayarının tüm özelliklerine sahip olan bir tablettir. Ekranı diğer tabletlerden daha büyük bir görüntü ile kullanıcıların rahatlıkla kullanmakta olduğu son moda teknolojisi aletlerindendir. Geniş ekranı ve günlük iş yaşantılarını kolaylıkla halledebilmek için çantalarda ve elde kolaylıkla taşınabilir bir tablettir. Birçok özellikleri sayesinde… Devamını oku »

En İyi 5 Profesyonel Fotoğraf Makinesi Önerisi

  En iyi 5 profesyonel fotoğraf makinesi önerisi ile fotoğrafçılık yapan kullanıcıların daha iyi imkânların olduğunu göstermekteyiz. Nikon D850, Sony a7 III, fujifilm X-H1, nikon D500, Sony alpha 6000 olarak sıralamamız mümkündür. En İyi 5 Profesyonel Fotoğraf Makinesi Özellikleri En iyi 5 profesyonel fotoğraf makinesi önerisi olarak sıralanan fotoğraf makinelerin özellikleri şöyledir. Nikon D850 çift… Devamını oku »

Flash Disk Önerileri – Ucuz ve Kaliteli

Flash Disk Önerileri – Ucuz ve Kaliteli Flash diskler gündelik hayatımızda çok sık kullandığımız depolama birimleridir. Flash disk alırken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir flash disk almalıyız kısaca bundan bahsedeceğim.. Piyasada bir çok flash modeli var. Bunlardan benim kullandıklarım arasında sıkıntı çıkarmayan markalar tabi ki kingston ve sandisk. Ancak yeni nesil flash disklerin çoğunda problem… Devamını oku »

ChatBot Nedir ? Nasıl Çalışır ?

ChatBot Nedir ? Nasıl Çalışır ? Chatbot, kelime yapısı açısından değerlendirilecek olursa, chat ve robot kelimelerinin kısaltması olarak bilinmektedir ve bu yapay zeka teknolojisinin hayatımıza girmesi ile chatbot uygulamaları daha fazla kullanılır bir hale gelmiştir. Chatbot’lar daha çok alışveriş yapılan sitelerin sayfasında yer almaktadır. Yer almasının nedeni ise, alışveriş ile alakalı herhangi bir sorun yaşanması… Devamını oku »