Türk Telekom Yalın ve Telefonlu Evde İnternet Paketleri

Türk Telekom telefonlu evde internet paketi özellikleri

Ev telefonu hizmeti veren firmaların başında tabiki Türk Telekom geliyor.
Türk Telekom evde internet paketlerinde yalın internet ve türk telekom alo paketiyle beraber yani telefonlu internet hizmeti sunuyor.
Bir çok telekom bayisinden başvuru yaptığınızda siz telefonsuz internet isteseniz de çok prim kazandıkları için size telefonlu evde internet paketlerini sunarlar.

Türk Telekom yalın internet ve telefonlu internet paketleri özellikleri

Nedir bu telefonlu internet ve yalın internet ?

Telefonlu evde internet paketleri

Telefonlu evde internet paketi aldığınızda internet paketinizle beraber size bir de pstn yani telefon hattı tahsis edilir. Modeminizi bağladığınız prize splitter ile bir ev telefonu bağladığınızda telefonda kullanabilirsiniz.
Genelde bu telefon paketlerinin aylık ücretsiz konuşma süreleri vardır. Bu konuşma süreleri dolduğunda faturanızın üzere konuştuğunuz dakika kadar ücret yansır.

Yalın evde internet paketleri

Yalın evde internet paketlerinde ise size sadece internet hizmeti tahsis edilir. Sadece internet kullanabilirsiniz. Ancak yalın internet paketi aldığınızda bir de faturanızda yalın hizmet bedeli olacaktır. Yani evde telefon hizmetine ödediğiniz telefon bedelini yalın internet paketinizde yalın hizmet bedeli olarak ödersiniz.

Peki yalın internet ve telefonlu internet arasındaki fark nedir ?

Telefonlu internetiniz ve yalın internetiniz arasında türk telekom firmasını baz aldığımızda herhangi bir ücret farkı yoktur. Ancak sözleşmeniz yani taahhütünüz bittiğinde yenileme işlemi yapmadığınız taktirde hem internet hem de telefon için ödediğiniz ücret artacaktır.
Telefonla kesinlikle işim olmaz diyen arkadaşların yalın internet paketi alması mantıklı. Ancak genelde evinde yaşlı, cep telefonu kullanamayan kişiler ev telefonunun da bulunmasını tercih ederler. Bunlar için de ev telefonlu internet almak daha mantıklıdır. En azından bedava aylık 500 dakika 1000 dakika arası kampanyalara göre konuşma fırsatı bulurlar.

Konuyu Türk Telekom’un evde yalın internet ve telefonlu internet paketleri üzerinden bahsettim. Farklı firmalarda örneğin Turknet veya Oris Telekom gibi firmalarda telefonlu evde internet paketlerinin fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Turknet’te yanlış bilmiyorsam internet paketi alanlara her yöne konuşmak için ev telefonunuza hediye 1000 dakika veriyor. Oris Telekomda ise telefonlu evde internet fiyatları yalın internet fiyatlarının üzerinde. Tamamen telefon kullanımıza bağlı olarak telefonlu evde internet paketlerini veya yalın internet paketlerini alabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir