Turkcellin Sattığı HP Laptop Nasıldır

By | 26 Şubat 2020

turkcellin sattigi hp laptop 300x221 - Turkcellin Sattığı HP Laptop Nasıldır

Turkcellin Sattığı HP Laptop Nasıldır ?

Arkadaşlar Turkcell bu sıralar tarifeye ek laptop satışı yapıyor. Belki reklamlarda göreniniz olmuştur.
Bu laptobu inceleyeyim dedim.

İlk önce fiyatına bakacak olursak 28 şubat 2020 tarihine göre Hp’nin bu laptobunu Turkcell’den ucuza satan herhangi bir firma yok. Genellikle laptop konusunda en ucuz olan web sitesi hepsiburada da bile Turkcell’in verdiği fiyat 1899 TL’den pahalı. Akakçe, cimri vs. sitelerde karşılaştırma yaptım yine Turkcell’den ucuz satan bir firma bulamadım.

Faturaya ek almak isterseniz;
12 ay taksitle yaklaşık olarak 2320 TL ye,
9 ay taksitle yaklaşık olarak 2223 TL ye,
6 ay taksitle yaklaşık olarak 2142 TL ye denk gelmektedir.. Fiyatlar fatura ödeme tarihinize göre değişiklik gösterebilir.

Özelliklerine bakacak olursak i3 5. nesil bir işlemciye sahip maalesef ki ekran kartı mevcut değil. Ekran kartı olmuş olsa zaten fiyat direk 2200 2300 lere çıkardı tahminen. 4gb ram normal kullanım için ideal. Zaten ekran kartı olmayan bir laptop kullanıyorsanız genellikle daha fazla ram e ihtiyaç duymazsınız.

128 gb yeni nesil disk mevcut. Yeni nesil disk derken eski harddisklere oranla çok daha hızlı olan bir disk.
SSD hakkında bilgi almak isterseniz Ssd Disk Hızlı mı ? SSD Nedir ? yazımızı inceleyebilirsiniz. 500GB Normal harddisk 8 GB ramli bir bilgisayar almaktansa 4 GB ram 128 GB SSD’li bilgisayar almak daha mantıklı. Tabi ki bana göre. Farklı düşünenlerde olabilir.

Turkcellin sattığı hp laptop a Turkcell’in sitesinden baktıysanız Bu ürün FreeDos olarak satılmaktadır uyarısını görmüşsünüzdür. Bu da demek oluyor ki bilgisayarınız boş yani windows kurulu olmadan geliyor. Kendiniz windows kurmayı bilmiyorsanız bir bilgisayarcıya götürüp windows kurdurmanız gerekmektedir. Bilgisayarcıya windows kurdurmanızın maliyeti yaklaşık olarak 50 TL olur.

Bilgisayar genel özellikleri itibariyle çok yüksek oyunları kaldırmayacak bir laptop.

Word, Excel gibi ofis uygulamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Film izleme, sosyal medyada gezinme gibi ihtiyaçlarınızı da çok rahat bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Sorularınızı aşağı kısımdan yorum atarak iletebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir