Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım

Ücretsiz Azure Hesabı Oluşturma – Resimli Anlatım

Arkadaşlar başta microsoft azure hesabı ne işe yarar ondan bahsedeyim.
Azure hesabı açtığınızda deneme kullanıcılarına 1125 TL değerinde bakiye verilir.
Bu bakiyeyle vds, vps açabilir kullanabilirsiniz. Web sitesi kurulumu için host ayarlayabilirsiniz. Tabi bunun için sunucu oluşturma, kurulum vs. bilgilerine sahip olmanız gerekiyor.

Çoğu internet sitesinde parayla satılan bu azure hesaplarını bir adet cep telefonu ve bir adet kredi kartıyla sizde oluşturabilirsiniz.

Öncelikle microsoft mail hesabı oluşturmanız gerekiyor.
Mail hesabı dediğim   outlook.com – outlook.com.tr ve hotmail.com uzantılı bir mail adresi almanız gerekiyor.
Microsoft web sitesine girip kolayca alabilirsiniz.

Mail adresini aldıktan sonra    linkine tıklayıp. Azure hesap açacağınız sayfaya yönlendirileceksiniz. Aşağıya eklediğim resimde bu sayfayı görebilirsiniz.

 

Ücretsiz bir azure denemesiyle başlayın yazısına tıkladığınızda aşağı resimdeki sayfa açılacak.

Dikkat etmeniz gereken en önemli yer burası.
Eposta kısmına ben www.yazanadam.com yazdım. Burada sizde normalde giriş yapmış olduğunuz yani daha önceden almış olduğunuz mail adresi yazacak.

İsim ve soyismi doğru şekilde girmeniz gerekiyor. Sonraki adımlarda kredi kartı ismi isteyecek.

 

Telefonla Kimlik Doğrulama kısmında cep telefonunuzu girip onay almanız gerekiyor. Cep telefonunuzdan herhangi bir şekilde ücret kesintisi yapılmayacaktır. Cep telefonunuza kod içeren bir mesaj gelecek mesajdaki kodu girmeniz istenecek. (Belki 1 sms ücreti kesebilir)

Kartla Kimlik Doğrulama kısmında kredi kartı numaranızı girebilirsiniz tavsiyem sanal kredi kartı oluşturup o sanal kredi kartının numarasını girmeniz. Oluşturacağınız sanal kredi kartının bakiyesinin 1 tl olması yeterli.
Azure sitesinde yazana göre hesabı yükseltmedikçe herhangi bir ücret kesintisi yapılmıyor. Ancak yine de güvenlik açısından sanal kredi kartı oluşturmak daha mantıklı.

ve

Şartlar ve koşulları onaylayıp ücretsiz hesabınıza erişebilirsiniz.

Ücretsiz azure hesabı oluşturma işlemi bu kadar. En son onaylardan sonra sizi azure sayfasına yönlendirecek ve sağ üst köşede 1125 tl ücretsiz bakiyeniz olduğu bildirimini göreceksiniz.

Zaman buldukça Azure hesabında vds oluşturma işlemini de anlatacağım. Azure’nin yanısıra ücretsiz Aws.Amazon hesabı oluşturma ve Azure hesabında vds oluşturma konularına da değineceğim..

Aklınıza takılan soru olursa yorum yaparak sorabilirsiniz.. En geç 24 saat içerisinde cevap verilecektir.

Aws Amazon İnternet Explorer Engeli Kaldırma yazımızı inceleyip Aws Amazon kullanan kişiler internet explorerda internet erişimini açabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir