Ücretsiz Üyelik Gerektirmeyen Dizin Ekleme Siteleri

Dizin ekleme siteleri ne işe yarar ?

Dizin ekleme siteleri kısaca ücretsiz sizin sitenizin reklamını yapan web siteleridir.
Sizin gibi bir çok web sitesi sahibi kişilerde bu dizin sitelerine sitelerini kayıt ederler ve sitelerin yayınlanmasını sağlarlar.

Site veya sitelerinizi eklerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri kimi dizin siteleri sizinde kendi web sitenize kod eklemenizi istemesidir. Bu tarz siteler genelde tavsiye edilmemektedir. Önce sizden kod eklemenizi isteler sonrasında ise kafalarına eserse sizin eklediğiniz linki eklerler. Bu tarz dizin ekleme sitelerine sitenizi eklemenizin pekte faydası olmaz.

Dizin sitelerine kayıt yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de eklediğiniz dizin sitesinin kaliteli bir dizin sitesi olmasıdır. Kaliteli bir dizin sitesinde kaydınız olsun ki sitenize kaliteli backlink sağlasın. Bunu nasıl anlayabiliriz derseniz. Dizin sitesinin alexa değerine bakarak, çeşitli webmaster sitelerinde webmaster araçları, site puanlamaları, trust rank değerleri, pagerank değerleri vs. sorgulaması yaparak bunu anlayabilirsiniz..

Pagerank, trust rank ve benzeri web sitesinin değerini anlamanıza yarayacak bir çok değer mevcut. Bunlar için geniş bir zamanda geniş bir yazı yazacağım..

Sitenizi ekleyebileceğiniz başlıca üyelik gerektirmeyen kaliteli dizin siteleri;

Paylaştığım dizin siteleri üyelik gerektirmeyen sadece mail adresiniz ve site adresinizle sitenizi ekleyebileceğiniz web siteleri. Sitelerden kapananlar veya geçici süre kapananlar olabilir onları da daha sonra tekrardan deneyebilirsiniz..
Veya ben paylaştıktan sonra üyelik isteyenler olabilir 🙂 Mesuliyet kabul etmem ben sitelerimi eklediğim de hiç birisi üyelik istemiyordu.

Kaliteli backlink almak istiyorsanız. Sitenizin içeriğiyle ilgili olarak aynı tarzda içerik paylaşan bir çok web sitesi bulabilir onlarla karşılıklı link takası da yapabilirsiniz. Veya site sahibi ücretli reklam yayınlamayı kabul ediyorsa ücretli olarak reklam da alabilirsiniz.

Ücretli olarak web sitenizin linkini yayınlayacak yani reklamını yapacak web sitelerini bulmak içinde kullanabileceğiniz en güvenilir web sitesi r10.net tir. Bu siteye üye olmak için referans bulabilirseniz güzel bir ortam ve web sitenizle ilgili bir çok bilgiyi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir