Volkswagen Engelli Araç Alımı

By | 11 Ekim 2020

volkswagen engelli arac alimi - Volkswagen Engelli Araç Alımı

Volkswagen Engelli Araç Alımı

1937 yılında “Halkın Otomobili” sloganıyla araç üretimini başlayan günümüzde de altında barındırdığı 10 marka ile hizmetlerini sürdürüyor. Üstün kalitesi, başarılı mühendislik çalışmaları ile Volkswagen birçok kişinin ilk tercihi konumunda olmasına rağmen yüksek fiyat skalası ve yurtdışı menşeili olması sebebiyle ülkemizde yüksek fiyatlara sahip otomobiller. Ancak tüm bunlara rağmen konforuna düşkün ve kaliteli bir araç almak isteyen engelli vatandaşlarımız da tercihi Volkswagen’den yana oluyor. Engelsiz ve kaliteli seyahat özgürlüğü fırsatı sunan Volkswagen bu konuda gayet başarılı.

 

Volkswagen ile Engellere Son

Engelli vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarının sağlanması adına devlet tarafından ÖTV indirimi uygulamasıyla bedensel ya da zihinsel engeli bulunan kişilerin araç alımlarında kolaylık sağlanmıştır. %40 ve üzeri engele sahip vatandaşlarımız araçlara yapılan modifikasyonlar ile kendilerinin kullanabileceği araç alabiliyorken %90 ve üzeri engele sahip vatandaşlarımız refakatçılarının kullanabileceği ancak yine de kendine olması şartı ile ait araç sahibi olabiliyor. Biraz da araçta kalite arayan ve sürüş konusunda rahat hissetmek isterlerse Volkswagen markasına yöneliyorlar. İşte bu yönelim Volkswagen ve Volkswagen Grup çatısı altında bulunan diğer markaların engele sahip kimseler için araçlara uyguladıkları modifikasyonlar ile mümkün hale geliyor.

                                Volkswagen Engelli Araç ÖTV İndirimi (Volkswagen Engelli Araç Alımı)

Engelli vatandaşlarımız için ÖTV indirimi olsa bile Volkswagen diğer markalara göre yüksek ücretlere sahip. Ancak bu durum gözünüzü korkutmasın; çünkü 303.200TL’nin altında Volkswagen modelleri bulmak mümkün. Sizde Volkswagen ile seyahat engelinize son vermek isterseniz engellilik raporunuz ile ve gerekirse refakatçınız ile bir Volkswagen Showroom’una göz atabilirsiniz.

 

                               Volkswagen Golf 2020 Engelli ÖTV Muafiyeti Dahil Fiyatları

Volkswagen’ın günümüz deki en popüler modeli konumunda bulunan hatchback kategorisinin en göze aracı Volkswagen Golf Comfortline 1,5 litre turbo benzinli motoru ile engellere dur diyor. Sekizinci nesil asi bir Volkswagen Golf Comfortline şu an için 293.400 TL’ye satışa çıkıyor. Peki bu fiyat ÖTV indirimi ile birlikte engelli vatandaşlarımız için ne durumda? Bedensel ya da zihinsel engele sahip insanlar Volkswagen Golf’e sahip olmak için ne kadar ödeyecek? %60 ÖTV indirimi uygulandıktan sonra aracın fiyatı 200.158,47 TL olarak showroomlardaki yerini alıyor.

 

Toyotadan İndirimli Engelli Araç Alımı yazımızı incelemek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir