Category Archives: Web Tasarım

Web tasarım konusunda özellikle wordpress hazır scripti konusunda bilgiler

Wikipedia Ne Zaman Açılacak ?

Bilindiği üzere yaklaşık iki yıl önce Türkiye’de yasaklanan wikipedia ansiklopedisi mahkemeyi kazandı. Türkiyenin en yüksek mahkemesi olan Anayasa Mahkemesi tarafından wikipedia’nın kapatılması kararı iptal edildi. Bilgiye ulaşma anlamında çok faydalı olduğunu düşündüğüm wikipedia sitesinin kapalı kalması tabiki sıkıntılı bir durumdu. İnternetin en geniş içerikli bilgi sitesi. Kapalı olmasına rağmen google aramalarında hala ilk sıralarda çıkıyor… Read More »

URL mülkte yok hatası [ÇÖZÜMÜ] Search Console

URL mülkte yok . Seçili mülkteki bir URL’yi denetle veya başka mülke geç. Bu ikisi gibi hata alıyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.. 🙂 Geçenlerde sitemin google indexlerine bakarken sitemin sadece etiketlerinin indexlendiğini gördüm. Bir yazının linki indexlenmiyor ama yazıya yazdığım etiket şu şekilde indexleniyor  yazanadam.com/tag/etiket Bu da tahmin ediyorum ki ziyaretçi yönünde olumsuz yansıyordur.  Google… Read More »

WordPress Eski Yazı Düzenleyicisi Eklentisi

WordPress Eski Yazı Düzenleyicisi malum yenisine göre kullanımı daha kolay bir düzenleyiciydi. Yeni yazı düzenleyicisini bir zaman kullanmaya çalıştım. Daha doğrusu çözmeye çalıştım ancak çözemedim bunun için eski yazı düzenleyicisine geri döndüm.. 🙂 Eminim ki benim gibi bir çok kişi de eski düzenleyici kullanmayı daha çok seviyordur ya da alışmıştır o yüzden kullanmak istiyordur diyeyim..… Read More »

WordPress Sidebar (Kenar Çubuğu) Kaldırma

WordPress Sidebar kaldırma – WordPress kenar çubuğu kaldırma   Arkadaşlar wordpress temanızda bulunan sidebarı kaldırmak için yapmanız gereken işlemleri anlatacağım.. Sidebar dediğimiz olay sitenin genellikle sağ tarafında bulunan menüler yani arşiv, kategoriler, etiketler vs. siz sağ menüye ne eklediyseniz onlar. Buradaki sidebar menüyü kaldırmak için başta Görünüm / Bileşenler / Main Sidebar altındaki bileşenleri kaldırabilirsiniz..… Read More »