Yerli Otomobil Resimleri TOGG

By | 28 Aralık 2019

Bilindiği üzere TOGG yani Türkiye Otomobil Grubu Girişimcileri twitter hesabından üç dört gündür yerli otomobille ilgili ufak tefek detaylar paylaşılmıştı. Bugün ise yerli otomobil tamamen göründü.

Yerli otomobilin başta 5 model üzerinden üretilecek. Suv ve Binek model olarak. Dört çeker ve iki çeker seçenekleri de bulunuyor.

Yerli otomobilin ismi ne olacak sorusuna ise kesin bir şekilde yanıt verilemedi. Tanıtımda gösterilen araçların üzerinde marka olarak TOGG yazıyor ancak ismi bu şekilde kalır mı yoksa değiştirilir mi bilemiyoruz.

Yerli otomobil hakkında şahsi fikir olarak ucuz olmadığı sürece pek rağbet olacağını düşünmüyorum. Tabiki büyük firmalar ve şirketler şirket arabası olarak kullanmaya başlayabilir. Ancak ucuz olmadığı sürece diğer modellerle aynı fiyat aralığında olduğu sürece pekte tutulacağı söylenemez. Çünkü arabayı almaktan öte servis ağının bulunması. Yıllardır ülkemizde kullanılan araçların bile yetkili servislerinin bulunmadığı şehirlerde tutulmadığını yani kullanılmadığını biliyoruz.

Büyük şehirler için yetkili servis tabiki sıkıntı olmayacak. Bursa, İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerde yerli otomobil servisleri illaki açılacaktır. Küçük şehirlerde de yaygınlaştığında kullanımı daha da artacaktır.

Şahsi görüş olarak söylemek gerekirse devletimiz resmi dairelerde kullanılan Mercedes, Audi, Volkswagen, Skoda gibi markaların üst segment araçlarını resmi dairelerden çekip yerli otomobilimizin modellerini resmi dairelerde kullanmaya başlarsa daha samimi olduğunu düşünebilirim. En azından millete satılmadan önce resmi dairelerde kullanıldığı görülüp milletin ilgisi çektirilebilir. Belediyelerin makam araçları, resmi kurumların makam araçları yerli otomobil dışında farklı modellerin kullanılmaması gerektiği taraftarıyım..

Yerli otomobilin resimleri aşağıdaki gibi.

 

togg resimleri 1024x595 - Yerli Otomobil Resimleri TOGG

yerli otomobil 1024x689 - Yerli Otomobil Resimleri TOGG

yerli araba resimleri 2 1024x739 - Yerli Otomobil Resimleri TOGG

yerli otomobil tasarimi - Yerli Otomobil Resimleri TOGG

yerli otomobil resimleri 1 - Yerli Otomobil Resimleri TOGG

Yerli otomobilin tasarımını  İtalyan tasarım şirketi Pininfarina yaptı.
Yine şahsi görüşümü paylaşacak olursam tasarım mükemmel oldu. Tasarımın farklı bir ülkede tasarlanması açıkcası benim açımdan önemli değil. Önemli olan üretiminin Türkiye’de yani Bursa’da olması.

Şuan sosyal medya hesaplarında dolaşan söylentilere göre yok tasarımcısı italyan yerli otomobil olur mu diyorlar bana kalırsa olur. Ama üretim Türkiye’de olduğu sürece.

Tasarımı işinde uzman kişilere yaptırmak gayet mantıklı. Pininfarina tasarım firması da bu konuda baya ilerde bir firma. Görüşlerim bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir