Youtube Adsense Sensitive Action Blocked Sorunu

Adsense Sensitive Action Blocked Sorunu

Öncelikle sorun nedir ondan bahsedeyim. Youtube Studio hesabınızda Para Kazanma ayarlarında diğer seçeneklerle beraber alttaki seçenekler mevcut.

  • İlişkilendirilmiş AdSense hesabı

İlişkilendirilmiş adsense hesabına tıkladığınızda hesabınızda herhangi bir problem yoksa youtube kanalınıza bağladığınız adsense hesabının pub kodunu görebiliyorsunuz. Ancak başlıkta bahsettiğim Adsense Sensitive Action Blocked Sorunu olduğunda aşağı resimdeki sayfayla karşılaşıyorsunuz.

 

Sensitive action blocked

Because you’re attempting a highly sensitive action, we need to be sure it’s really you. At the moment, we can’t. Try again from a device you normally use (like your phone or laptop) or from the location you usually sign in from.

Türkçesi;

Çok hassas bir eylemde bulunduğunuz için, gerçekten siz olduğunuzdan emin olmalıyız. Şu anda yapamayız. Normalde kullandığınız bir cihazdan (telefonunuz veya dizüstü bilgisayarınız gibi) veya genellikle oturum açtığınız konumdan tekrar deneyin.

Bu problemin asıl nedeni açıklamada da yazdığı gibi farklı bir bilgisayardan, tablet, telefondan giriş yapılması, veya farklı bir internet ip adresi üzerinden giriş yapılması. Ancak ben devamlı girdiğim bilgisayar ve ip adresinden de ilişkilendirilmiş adsense hesabı sayfasına giriş yapamıyorum.

Google amcada baya bir araştırma yaptım. Türkçe webmaster forumlarında başta r10 olmak üzere herhangi bir paylaşım yok bu sorun hakkında. Sensitive action blocked olarak arama yaptığımda support.google sitesi üzerinden bir kaç yabancı arkadaşta karşılaşmış aynı sorunla google forumlarında dahi cevap veren kimse yok. Ya sorunun çözümü yok ya da sorun zamanla kendi kendine çözülüyor. 🙂

Bu yazıyı yazmamın amacı ise bu konuya google de denk gelip tecrübesini paylaşabilecek arkadaşlara ulaşmak. 🙂 Umarım bu sıkıntıyı çözmüş birisi denk gelir de bana da yardımcı olabilir.

Youtube Video Uzunluğu Ne Kadar Olmalı yazımı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir