Youtube Tekrar Eden İçerik Nedir ?

By | 22 Şubat 2020

youtube tekrar eden icerik 300x243 - Youtube Tekrar Eden İçerik Nedir ?

Youtube tekrar eden içerik nedir ?

Merhaba arkadaşlar youtube ile uğraşan arkadaşlar az çok bilir.
Youtube’nin 2019 2020 trendlerinden tekrar eden içerikle para kazanması açık olan kanalların para kazanmaya kapanması.
Kanalımın para kazanması tekrar eden içerikle kapandı diyorsanız yazıyı okumaya devam edin. 🙂

 

Tekrar eden içerik nedir ?

Youtube’de para kazanması açık bir kanalınız varsa ve para kazanması sekmesine tıkladığınızda bu uyarıyı alıyorsanız büyük ihtimal para kazanmanız kapanmıştır. Uyarının isminden de anlaşılacağı üzere tekrar eden içerik tekrar yüklenen içerik demektir.

Tekrar yüklenen derken bu içeriği siz veya daha önce başka birisi yüklemiştir. Başka birisi yüklemişse telif hakkı yeme ihtimalimiz yüksektir. (Karşı tarafta para kazanıyorsa daha da yüksektir.) Bu içeriği başka birisi daha önceden yüklememişse, siz daha önceden yüklemiş olduğunuz içeriğinin benzerini yüklemişsiniz demektir.

İÇeriği başkası yüklemişse yapabileceğiniz bir şey yok. Sizden önce yüklemiş olduğundan bu uyarıyı alıyorsunuzdur. İçeriği daha önceden siz yüklemişseniz ya önceki yüklediğiniz içeriği sileceksiniz. Ya da yeni yüklediğiniz videonun hit getireceğini düşünüyorsanız eski videonuzu kaldıracaksınız..

Kanalın Para Kazanması Tekrar Açılır mı ?

Tabi ki. Bu hatayla karşılaştığınız ekranda da yazdığına göre youtube size bu içerikleri düzeltmeniz için 1 ay süre veriyor. 1 ay süre içerisinde tekrar eden içeriği kaldırdığınız taktirde para kazanma sekmeniz tekrardan aktif olacak ve tüm videolardan para kazanmaya başlayacaksınız..

Youtube Tekrar Eden İçerik Kanalımda Bulundursam Ne Olur ?

Youtube tekrar eden içerik kanalınızda bulundurup tekrar başvuru yapmanız halinde youtube %99 ihtimal bu başvurunuzu reddedecek ve kanalınızın para kazanma özelliği tekrardan aktif edilmeyecektir. Biz youtubeden para kazanmaya çalışan kişilerin aklına gelenler tabiki youtube mühendislerinin de aklına geliyor. Ve bu tarz sıkıntılarla başa çıkmak için teknoloji geliştiriyorlar. Bunu unutmayın.. 🙂

Youtube’den en iyi para kazanma yöntemi özgün içerik ve özgün youtube kanalı oluşturmaktır.

Kopya içerik gerek izlenme konusunda gerekte kanalınıza sıkıntı çıkarma konusunda sizin emeklerinizi boşa çıkaracaktır.

 

 

Addmefast ile Bedava Youtube İzlenim Beğeni Abone Kasma  yazımızı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir