Youtube Video Uzunluğu Ne Kadar Olmalı

By | 29 Şubat 2020

youtube video uzunlugu - Youtube Video Uzunluğu Ne Kadar Olmalı

Youtube video uzunluğu ne kadar olmalı ?

Arkadaşlar youtubeden çok para kazanmak istiyorum, videoların uzunluğu ne kadar olmalı diye sorarsanız. Cevap aslında çok basit ve youtube istatistiklerinde görüyorsunuzdur.

Önemli olan videonun uzunluğu değil. Videonuz 10 dakika olup bu videonun her seferinde 1 dk sının izlenmesinin size bir getirisi olmaz. Olur tabi ki de beklediğiniz kadar olmaz.

Uzun video yapıyorsanız kanalınızı ziyaret eden, kanalınıza abone olmuş kişileri yani videolarınızı izleyen kişilerin bu videonun çoğunluğunu izlemesi gerekmekte.

Youtubeye uzun video yükleyip millete izletemedikten sonra uzun video yüklemenin bir mantığı yok.
Kısa videolar yükleyip izletmek sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Kısa videolar derken 20-30 saniyelik tiktok vs. videolarından bahsetmiyorum tabi ki. Kısa ama izletilebilecek 1.5 – 2 dakikalık videolar yüklemeniz ve en az 1 dakikalık kısmını seyrettirmeniz sizin için iyi olacaktır.

Böyle dedim diye uzun videodan para kazanılmıyor gibi algılanmasını istemem. Uzun video yükleyip uzun süreler izletebiliyorsanız sizden iyisi yok. Benim verdiğim taktik uzun video yükleyip uzun süre izletemeyenlere.. 🙂

Bunun hakkında en iyi yardımı youtube studio sayfasında görebilirsiniz. Hangi videonuz uzun süre izlenmiş, hangi videonuz kısa süre izlenmiş detaylı olarak youtube studio sayfasında görebilirsiniz..

Uzun videoları yani 8-10 dakikalık videolarınızın hepsini minimum 5 dakika izletebiliyorsanız zaten doğru yoldasınız demektir. Ancak sürükleyici genellikle güldüren videolar olmadığında uzun süreli videoları pek seyretmezler. Yine siz uzun videolar çekip denemeler yapabilirsiniz ama yaklaşık 8-9 yıllık youtube hayatımda ben millete uzun videolar seyrettiremedim. 🙂 Kısa videolar yüklemeyi daha mantıklı buldum. Şimdi de aynı şekilde uzun video yerine kısa videolar tercih ediyorum ve onları yüklüyorum.

Yani youtube video uzunluğu konusu tamamen sizin tercihinize kalmış. İçeriğiniz ilgi çekici ve uzun süre izletilebilecek potansiyeldeyse uzun videolar çekip yayınlayın. Yok ben öylesine uzun video yüklüyorum milleti deniyorum uzun süre izlerler mi diye diyorsanız boşuna zaman kaybetmeyin. 🙂

Youtube Tekrar Eden İçerik Nedir ? yazımı da inceleyebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir